PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,4 7 563
oceny
7,4 10 1 7563
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Dlaczego, gdy ktoś pyta o dobrą kreskówkę, którą mogą oglądać również starsi, ten tytuł często jest poruszany? Z nazwy i zdjęć z serialu wnioskuję, że jest najzwyczajniej dla dzieci. Oczywiście mogę się mylić, możecie mi wytłumaczyć o co z tym chodzi?

ocenił(a) serial na 9
Gabi8005

Hmm... to jest niestety temat problematyczny. Zasadniczo tak, jest to bajka dla dzieci. Jednocześnie nie jest to bajka taka zupełnie nudnawa i naiwna jak różne inne bajki dla dzieci np. Teletubisie i te inne edukacyjne i spokojne bajeczki. Jest trochę akcji, złych postaci o naprawdę paskudnych zamiarach, porządny humor, zabawne nawiązania do różnych znanych filmów, postaci wydarzeń. Oczywiście także posiada wartości lekko edukacyjne: niektórzy źli okazują skruchę i zostają przyjęci do grona przyjaciół (czyli siła przebaczenia), znaczenie i wartość przyjaźni jest pokazywane w każdym odcinku, potęga miłości itd. itd. co dla wielu osób jest już "przesłodzone".
Moim zdaniem jest to świetny serial dla osób lubiących filmy i seriale dla dzieci w takim lekko "disnejowskim" stylu: świetne piosenki są ozdobą wielu odcinków, zabawni i barwni bohaterowie (choć głównie bohaterki w końcu docelowym odbiorcom są małe dziewczynki), ciekawe pomysły na fabułę, rozległy i piękny świat czerpiący całymi garściami z mitologi i legend (pojawiają się np. mantikory, bazyliszek, kraina Tartar i wiele innych). To są rzeczy które sprawiły że np. ja uwielbiam ten serial - po prostu uwielbiam tego typu animacje.
Oczywiście istnieje spora grupa fanów wzbudzająca duże kontrowersje: dorośli mężczyźni przebrani za kucykowe księżniczki, ludzie poszukujący swych duchowych, kucykowych odpowiedników, czyli mówiąc prościej dorabiający sobie do tego serialu jakąś ideologię. Często ze względu na kolorystykę : "różowość" i "tęczowość" serial jest dopasowywany przez ludzi do idei homoseksualistów i fani często doszukują się takich związków w bajce. Oczywiście jak przy wielu fandomach istnieje grono fanów będących dla mnie po prostu paskudnymi zbokami: pełno jest w sieci obrazków z " kucykową erotyką" (zastanawiam się czy to już podchodzi pod zoofilię? ).
Zasadniczo trudno mi wyjaśnić fenomen popularności tego serialu wśród dorosłych min. dlatego że nie należę do żadnej grupy fanów np. Bronies itp. może ktoś z nich odpowie na Twoje pytanie nieco dokładniej. Mimo wszystko mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. Pozdrawiam :)

Vanad25

Dziękiję. Również pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones