PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,4 7 562
oceny
7,4 10 1 7562
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Czemu bajka robiona dla 8 letnich dziewczynek jest oglądana głównie przez 20letnich byków? :E

ocenił(a) serial na 10
Zigu21

Bo ma świetną animację, postacie wyglądają cudownie i każda ma coś w sobie, ta bajka to fabryka memów, ma wiele nawiązań do popkultury którą zrozumieją tylko nastoletni/dorośli, świetne piosenki, wartości w niej przekazywane są ważne w każdym wieku i wielu do tej pory ich nie stosuję więc każdy się z niej czegoś nauczy. Jak czegoś zapomniałem to niech ktoś dopisze <brohoof> :)

Zigu21

bo to najbardziej wplywowa kulturowo i spolecznie animacja na swiecie tak jak kolega pode mna napisal swietna animacja muzyka postacie przekaz to wszystko

ocenił(a) serial na 6
Zigu21

http://2.bp.blogspot.com/--dPOHMZvu0Q/ThjNmasLJ7I/AAAAAAAAAEg/gOJUhj52mRQ/s1600/ 1304757274925.jpg

ocenił(a) serial na 9
Zigu21

1. Obejrzałeś kilka odcinków?
a) Spodobało się? - nie trzeba Ci już nic wyjaśniać...
b) Nie podoba się? - po prostu zapomnij o tym...
c) Jeśli obejrzałeś kilka odcinków (lub nie) i dalej nie dostrzegasz nic godnego uwagi, a mimo wszystko chcesz wiedzieć dlaczego, zobacz to:
http://www.youtube.com/watch?v=UE7I_IDX98g
Ten godzinny materiał wyjaśnia przynajmniej 80% fenomenu samej kreskówki, rewolucji w Intersieci i społeczeństwie...
(brak podejścia od psychologicznej strony)

Zigu21

Na każde takie pytanie odpowiem tak samo: dziecinniejemy na starość i pewnie dopadł nas kryzys wieku średniego. A tak na serio obejrzyj choć 5 minut jednego odcinka i sam się przekonasz.

ocenił(a) serial na 10
Zigu21

Bo to coś więcej niż tylko zwykła bajeczka, myślę że na nowe odcinki czeka z niecierpliwością więcej dorosłych niż dzieci.

guzik100

ja sadze ze jest to najlepsza animacja stworzona reką ludzka na swiecie sadze ze po niej nie bedzie lepszej :) .. MY little pony ma wszystko co powinno miec a wiele odcinkow powoduje u mnie nie samowita ekspresje wszystko jest tam dopracowane profesjonalnie a nawet uzyje stwierdzenia World class

użytkownik usunięty
allen123

A co, są kreskówki niestworzone przez człowieka?

Zigu21

Sam się zastanawiam. Obejrzałem ostatnio parę odcinków i powiem szczerze nie rozumiem fenomenu tej bajki. Owszem, kreskówka fajnie zrobiona, muzyka ładna, głosy ok. Ale pod względem fabuły nic specjalnego, widać że zrobiona pod małe dzieci. Pewnie gdybym był mniejszy to bym nie mógł od tego oczu oderwać, lecz teraz taka bajeczka mnie nie porwała. Dziwi mnie zatem skąd ten szał na kucyki, skoro istnieją dziesiątki bajek na podobnym lub lepszym poziomie, a jednak nie budzą one takich emocji jak poniacze. No cóż, brony to ja na pewno nie jestem.

ObiWanKenobi444

My little pony to animacja bardzo dobra trzeba do niej dojrzec ja mozna stawiac na poziomie Krol lew Pocahontas Ksiaze egiptu pod wzgledem emocji jak i muzyki fabula jest bardzo fajna wiec nie wiem czemu taka niska recenzja z twej oceny ..szanuje twoj poglad ale uwazam ze podejscie na luzie wglebienie sie w ta animacje da wiele

allen123

Po pierwsze, primo- nie uważam mojej ,,recenzji" za krytyczną , tylko za neutralną, bo taki mam stosunek do tej bajki. Napisałem że ma wiele plusów, ale ja jestem na nią za stary i kiedy ma się już parę lat na karku, to taka produkcja nie wydaje mi się atrakcyjna. Dlatego nie mogę się nadziwić, że nie wyróżniająca się niczym specjalnym kreskówka stała się tak popularna poza swoją grupą docelową.
Po drugie, primo- dojrzeć do MLP? Przecież nie ma do czego dojrzewać, w końcu o bajka dla najmłodszych.
Po trzecie, primo- nie sądzę, żeby można było ją stawiać na równi z Królem Lwem i Księciem Egiptu, zwłaszcza tym drugim. Przecież to ma zupełnie inny klimat- pony to słodka bajka, natomiast Książe Egiptu jest utrzymany w zupełnie innym, bardzo poważnym klimacie. I nie uważam także, ze piosenki są na tym samym poziomie- te z Pony są fajne, ale daleko im do ,, Przyjdzie czas", ,,Hakuna Matata", ,,Luli luli laj" albo ,, Plag" i ,,Kolorowego wiatru"

ObiWanKenobi444

tylko zauwaz ze w tych animacjach ktore podalem wszystkie sie na siebie nakladaja moralnie i etycznie uwazam ze jesli porownujac krola lwa i mlp trzeba miec juz dojrzale mysli uwazam ze wlasnie moraly podane w obu bajkach sa najlepszym porownaniem a co do piosenek sa bardzo podobne z wyjatkiem jak mowisz Hakuna matata choc moralne slowa tego tytulu w jezyku Swahili znacza nie martw sie to w mlp tez jest do tego wiele nawiazan zauwaz tez ostatnie sceny z mlp jest raport o przyjazni to nie sa jakies tam wyklepane od narodzin to sa szczere slowa ktore stosuje wielu starszych ludzi a tak rzadko kto je zauwaza

użytkownik usunięty
allen123

Nie ma to jak za wszelką cenę bronić swojej produkcji. Król Lew jest o lata świetlne przed kucykami.

Zigu21

MLP FiM łączy bycie przesłodką bajką z byciem linią produkcyjną internetowego humoru, dialogi są dowcipne, animacja jest super, postaci są rozbrajające, muzyka wymiata, a twórcy puszczają oko do tych 20 letnich byków właśnie, np. zamieszczając Derpy jak jakiegoś Wallyego w każdym odcinku, albo nawiązując wprost do innych memów np "Choclate rain". Wątpię też, żeby owe 8latki zajarzyły, że w kręgielni siedzą postacie z "Big Lebowski", albo że 2 odcinek kończy się imprezą rodem ze Star Wars.

Przy okazji to dosyć niezła bajka dla grupy docelowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones