PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,4 7 563
oceny
7,4 10 1 7563
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Pokoleniowa wyrwa

ocenił(a) serial na 7

Czy zastanawiał się ktoś z was kiedyś, dlaczego żadna z głównych bohaterek serialu nie ma rodziców? Pinkie Pie ma siostrę, ale o rodzicach ani słowa (w Friendship is Witchcraft słusznie zrobili z niej sierotę :) ). Rainbow Dash nie ma póki co żadnej rodziny. Rarity ma dużo młodszą siostrę, ale gdzie rodzice, którzy by się nią opiekowali? Fluttershy też jakoś tak tylko ze zwierzątkami żyje, a o jej rodzinie nic nie wiadomo. Twilight Sparkle dopiero w drugiej serii doczekała się brata i znowu - dlaczego ich rodziców nie było na ślubie? Takie ważne wydarzenie w rodzinie, a tu oprócz Twilight nikogo z rodziny nie było... I na koniec najbardziej kuriozalna sytuacja, czyli rodzina Apple. Applejack ma brata i duuużo młodszą siostę (tak jak w przypadku Rarity), ma na dodatek babcię. Czasem nawet zbiera się rzekomo cała rodzina Apple na jakimś wielkim rodzinnym zjeździe i, o ile mnie pamięć nie myli, nawet wtedy nie ma słowa o rodzicach Applejack.
Mam nadzieję, że to kwestia zwykłego przypadku, a nie próba propagowania jak najwcześniejszego oddzielenia dzieci od rodziców i osłabiania więzów rodzinnych. A może to wynik jakiejś nie wspomnianej dotąd w serialu wielkiej wojny kucyków, w której wyginęło całe pokolenie (znowu ukłon w stronę FiW, goście od parodii chyba dorwali jakiś przeciek informacji)?

ocenił(a) serial na 10
Riven_Femix

Rodzice Rarity pojawili się w odcinku "Siostrzany sojusz" i u nich mieszka siostra Rarity i jest wyjaśnione że Rarity opiekuje się siostra gdy ich niema. Rodzice Pinkie Pie pojawili się w odcinku "Z kronik znaczkowej ligi". Rodzice Twilight byli na ślubie można na chwilę zobaczyć ja jej mama płaczę ze wzruszenia. Możliwe że pojawił się tata Rainbow Dash w odcinku "Kucykowe dyscypliny" jest tam ogier otakiej samej grzywie jak ona i siedzi mu na barana jako dziecko. Zagadką pozostają rodzice Fluttershy a jeśli chodzi o rodziców Applejack to prawdopodobnie nie żyją. Tylko twórcy tego nie chcą potwierdzić żeby nie smucić dzieci

ocenił(a) serial na 9
Riven_Femix

Rodzice Pinkie Pie byli widoczni w odcinku "Z kronik Znaczkowej Ligii", w którym cała szósttka opowiadała o swoich znaczkach (również pokazały się dwie siostry, ale teraz po odcinku "Maud Pie" wiemy, że Pinkie ma trzy siostry). Również cała rodzina pokazała się na zdjęciu w odcinku "Pinkie Pride".

Rodzice Rarity pokazali się w odcinku "Siostrzany sojusz". Rozmawiali wtedy z nią i ze Sweetie Belle.

Rodzice Twilight Sparkle, Twilight Velvet i Night Light pojawili się w odcinku, w którym Twilight zdaje test na uniwersytecie Celestii, na ślubie Cadence oraz na koronacji Twilight.

Rodzice Rainbow Dash są widoczni w odcinku "Kucykowe dyscypliny", gdzie Rainbow stoi na grzbiecie kucyka podobnego do niej, można przyjąć, że to jej ojciec.

Rodzice Applejack prawdopodobnie nie żyją, ale nie jest to jednoznacznie powiedziane. W odcinku "Zjazd rodziny Apple" pod koniec można dostrzec dwie spadające gwiazdy, które symbolizują jej rodziców.

Tylko o rodzinie Fluttershy kompletnie nic nie wiadomo.

ocenił(a) serial na 7
wikatoria71

OK, zwracam honor, mój błąd. Po prostu jakoś żaden z tych elementów nie zapadł mi w pamięci.

Riven_Femix

Podobno Lauren Faust (twórca mlp) w jakimś wywiadzie sama oznajmiła że rodzice Apple Jack nie żyją, tylko no wiecie, dzieci to oglądają i bla bla bla dlatego nie chcą tego mówić. A mama Bambiego umarła, albo tata simby z króla lwa i co? Tam to już pokazali. no nie muszą już w Mlp pokazywać od razu scen śmierci, no ale mogliby chociaż w serialu to potwierdzić. Np. nie wiem, zrobią odcinek o nazwie yyyy........ ,,Święto zmarłych'' i tam coś zrobią. Ale nie wiem czy to z rodzicami AJ to prawda. tylko to gdzieś słyszałam. No i tak jak przedmówcy mówią, byli gdzieś rodzice Pinkie Pie, Twilight, Rarity, o Apple Jack już mówiłam, O Fluttershy nic nie wiadomo, a u Rainbow Dash spotkaliśmy najprawdopodobniej ojca, w odcinku ,,Kucykowe dyscypliny'' a o matce nic nie wiadomo. Mam nadzieję że w piątym sezonie będzie o tych ,,zaginionych'' , że tak powiem rodzicach coś więcej wspomniane.

Riven_Femix

W 18 odcinku 5 sezonu Applejack mówi do Apple Bloom "Och,cukiereczku,gdyby mama i tata tu byli,byli by z ciebie tacy dumni"Nie będę spoilerować więc nie powiem w jakich to było okolicznościach ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones