PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,4 7 561
ocen
7,4 10 1 7561
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Wiecie, zastanawia mnie, dlaczego ludzie tak gwałtownie reagują na sugestię, iż
Rainbow Dash może być lesbijką.
Kiedy próbowałem poruszyć ten temat na jednym z brony-czatów, rozpętało się piekło,
a w chwilę potem zostałem "skickowany".

Dlaczego ludzie nie mogą dopuścić do siebie myśli, ze jedna z mane 6 (lub main 6)
może być "inna" od reszty ? Rozumiem, że to serial dla dzieci, ale bądźmy szczerzy -
MLP: FiM mierzy w coraz starszą widownie, i być może ten temat zostanie poruszony i
wyjaśniony.

Ja osobiście uważam, iż Rainbow JEST lesbijką... Kurdę, w każdym z moich fanfików
nią jest !
Nie zrozumcie mnie źle - nie są to mokre fantazje napalonego nastolatka, traktuję
temat poważnie i z wyczuciem, słowem - traktuję związki Dash w mych dziełach jak
zwyczajny związek między klaczą a, no tym... samcem/ogierem (?). Po prostu jej
zachowanie, styl bycia (chłopczyca, wysportowana itd.) skłaniają mnie ku stwierdzeniu,
iż jest homoseksualna.

A wy ? Uważacie Dash za lesbijkę, czy nie ?
I jakie jest wasze zdanie na temat kłótni na tle jej seksualności (bądźmy w końcu
dorośli !) ?

użytkownik usunięty
kamulec123

Nic dziwnego, że Cię zbanowali, to tuż to herezja, ale bądźmy dorośli.

Rainbow Dash nie mogłaby być lesbijką. Tak w moim odczuciu. Przecież zachwyca się Wonderbolts'ami, a sam fakt jej bardziej chłopięcego charakteru, nie musi oznaczać homoseksualizmu, zdarza się, że jedno z drugim się nie łączy.

Moja siostra też ma bardziej chłopięcy charakter, czyta książki, ogląda horrory, lecz nie odrzuciła całkiem swej kobiecości i nie jest lesbijką. To trochę zależy co uważasz typowe dla dziewcząt, a typowe dla chłopców. Czy sportsmenki muszą być według ciebie lesbijkami, bo uprawiają dyscyplinę typową dla mężczyzn? Podobnie można powiedzieć, że brony to geje, bo oglądają kreskówkę skierowaną do dziewczynek. A jak na razie nie napalam się na widok Pudzianowskiego, czy innego Brata Pitta.

ocenił(a) serial na 10
kamulec123

NNNNIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
IDź Z TYM TEMATYEM CZŁOWWEKU BO CIE K*RWA PACNE!!!!!!!!!!!!
NIEEEE PRZYJMĘ ! NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!
C*UJ CI W CYCE I POZDRAWIAM.!

anonim138

Co ?
Obraziłem cię jakoś ?
Poza tym, proszę o więcej argumentów na temat.

użytkownik usunięty
kamulec123

Kamulec-> http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/353/279/e31.jpg
LOL
Poniżej

ocenił(a) serial na 9
kamulec123

To wszystko zostało podłapane jeszcze zanim G4 My Little Pony się pokazało, ktoś tam oskarżał, że Rainbow Dash zachowuje się jak "chłopczyca" i dlatego jest lesbijką, o tym było w filmiku o genezie My Little Pony. A plotki i hype'y jak to wiadomo się ładnie roznoszą i zostało to wykorzystane np. w Fanficach "Too shy for a rainbow", "Rainbow Surprise" i "Sillent Ponyville 2" (wszystkie ten sam autor), chociaż tam to autor zrobił z Fluttershy lesbijkę (a to ładnie jest wyjaśnione w fanficu przez przeszłość Fluttershy) która zakochała się w RD, a RD postanowiła z nią zostać w związku. Za dużo się rozpisalem, fanfic jak sama nazwa wskazuje to fikcja fanów.

ocenił(a) serial na 9
kamulec123

P.S. Tu jeszcze dochodzi to, że część sobie ubzdurała, że jest zakochana w Spitfire (w polskiej wersji zmieniono jej płeć), mimo że są fragmenty z Soarinem, a na koniec ślubu w Canterlot ma zdjęcie z Soarinem w mundurze.

ocenił(a) serial na 10
kamulec123

Cóż pocałowała AJ w usta...to może o czymś świadczyć.

ocenił(a) serial na 10
Macintosh

.A tak na poważnie to nie wiem kim jest raczej w to wątpię i nie wydaje mi się by twrcy serialu poruszyli tą kwestię.Już afera z Ditzy była nie zła a tam chodziło tylko o zeza,a co dopiero gdyby okazało się by mniejszości seksualne są w serialu...Konserwatyście spalili by twórców na stosie za herezje;).
Jak dla mnie jest biseksualna.(Żeby życie miało smaczek raz dziewczyna raz chłopaczek^^).
A co do zbanowania cię to rzeczywiście było to trochę niedojrzałe.Tu cię chyba nikt nie zbanuję za tą tematykę,ale suma sumarum myślę,że nie ma to znaczenia.Może być lesbijką jak dla mnie,lubię je.

Macintosh

Jaka afera z Ditzy/Derpy ?
Nic o tym nie wiem.

ocenił(a) serial na 10
kamulec123

Chodziło o imię Derpy.Kojarzy się z Derp co oznacza po prostu debila jeśli dodamy do tego zeza to niby wychodzi wyśmiewanie się z ludzi chorych...nie pytaj,nie ja to wymyśliłem.

użytkownik usunięty
kamulec123

http://pl.wikipedia.org/wiki/Postacie_My_Little_Pony:_Przyja%C5%BA%C5%84_to_Magi a

" W końcu w odcinku The Last Roundup zmieniono jej imię z Ditzy Doo na Derpy Hooves – Rainbow Dash ją tak nazywa. W tym samym odcinku ten pegaz pierwszy raz się również odzywa. Ten sam odcinek wkrótce potem wywołał kontrowersje w USA, gdzie uznano odcinek za jawną dyskryminację ludzi z wadami wzrokowymi i pojawiły się opinie, że nie powinno być takich postaci jak Derpy Hooves w serialu dla dzieci. Wbrew złożenia petycji do Hasbro o nie zmienianie nic w tym odcinku, którą podpisało 10 tysięcy osób z całego świata, odcinek został ocenzurowany – usunięto kucykowi zeza i imię oraz zmieniono głos."

użytkownik usunięty

Oj tam oj tam, w "grande finale" sezonu 2 Derpy była na ślubie i miała zeza ^^

użytkownik usunięty

Derpy zmieniła nazwisko, poprawiła głos i przeszła operację, zmieniła coś w swoim życiu. Czy to powód do paniki? ^^

ocenił(a) serial na 9

Z tego, co się orientuje, odcinek został ocenzurowany tylko na iTunesie czy jak to tam się nazywa, a tak poza tym przywrócono oryginalną wersję. No, a ponad to, jak Grajek zauważył, Derpy w kolejnych odcinkach wciąż ma zeza... nie wiem za to jak sytuacja wygląda z imieniem i głosem... Ciekawe czy jeszcze zdecydują się na umieszczenie jej bardziej w centrum akcji? Mam nadzieję, że tak...

ocenił(a) serial na 10
kamulec123

Właśnie to jest jeden z wielu powodów przez którego nie lubię RD. Nie twierdzę że jest lesbijką, ani że nią nie jest, ale wolę się trzymać z daleka od wszystkiego co jest niepewne na tym tle.
A co do tych co Cię zbanowali, to są oni doskonałym przykładem tego że nasz fandom wcale nie jest taki dobry, jak jest opisywany. Łatwiej jest kogoś zabanować niż tłumaczyć mu dlaczego coś jest lub czegoś nie ma. Poza tym, czy nie wygląda to trochę podejrzanie, jakby RD była czysta, to wytłumaczyli by Ci to na spokojnie, dlaczego tak a nie inaczej. A skoro zrobili piekło, pewnie używając jakichś bezsensownych wykrzyknień i przekleństw, po czym dali kicka, to wygląda to jakby chcieli zatkać Ci usta przed rozpowszechnianiem brutalnej prawdy. Ja tam nie wiem, nie znam się na RD więc wolę się wstrzymać :)

ocenił(a) serial na 9
kamulec123

"Rozumiem, że to serial dla dzieci, ale bądźmy szczerzy -
MLP: FiM mierzy w coraz starszą widownie, i być może ten temat zostanie poruszony i
wyjaśniony."

Jasne, a potem przemoc w rodzinie, samobójstwa, HIV, alkoholizm i narkotyki. Wyobrażaj sobie co chcesz, ale nie wymagajmy od serialu skierowanego do dzieci więcej niż jest, hm?
Co tu objaśniać? Każda z głównych bohaterek reprezentuje inny typ charakteru, ale nie znaczy to, że muszą odbiegać aż tak. Zresztą nie widzę żadnego konkretnego powodu, by twórcy coś takiego wprowadzali prócz kontrowersji i innych tanich fali-skandali. Zresztą prócz sposobu bycia nie widze żadnego innego związku, więc dla mnie są to tylko i wyłącznie niepotrzebne wymysły (albo nadinterpretacje).

użytkownik usunięty
speiderman

Dlaczego ten temat jest porównywalny z przemocą w rodzinie, samobójstwami, HIV, alkoholizmem i narkotykami? Dlaczego trzeba do tego starszej widowni?

ocenił(a) serial na 9

Porównałem temat, bo mowa o seksualności, która w dodatku miałaby być bardziej rozwinięta w dalszych odcinkach. Dla mnie to zbyt poważny temat, który zwyczajnie nie pasuje do koncepcji pozytywnego, kolorowego serialu. Pozostałe wymieniłem w ramach ironii. Nie twierdzę, że animacje dla młodszej widowni nie powinny zawierać poważniejszych treści, ale trzeba to robić odpowiednio. Poza tym tematyka seksualności... nie, po prostu jest tu nie na miejscu.

użytkownik usunięty
speiderman

Dlaczego więc skoro mowa o seksualności, to akurat TEN temat wzbudza kontrowersje? I co oznacza odpowiednio? Dlaczego bycie przez RD les miałoby być nieodpowiednie?

ocenił(a) serial na 9

Nie wiem jak to bardziej rozbudować, to już chyba kwestia tego, co każdy uważa. Równie dobrze można się pytać czemu twórcy nie dają żadnych rozbudowanych wątków miłosnych (nie liczę odcinka ze ślubem, bo to już było rozwinięte). I w ogóle Żwirek kręci z Muchomorkiem.

użytkownik usunięty
speiderman

To znaczy kwestia czego w tym co uważa? Jakoś ten temat wzbudza większe kontrowersje niż 'zwykłe' albo jak ktoś woli 'normalne' wątki miłosne, które już były kilkukrotnie pokazywane.
I co to znaczy że żwirek kręci z muchomorkiem

użytkownik usunięty
kamulec123

Po pierwsze, to wogóle jest bardzo fajne i miłe, że tak Cię potraktowali i tam, i tu. To jest tak wkurzające, że ludzie są na tyle tępi i ślepi, żeby wogóle traktować ten temat jako coś nienormalnego. Ci, którzy zaczęli krytykować, powinni puknąć się w czoło. Bardzo mocno. Młotkiem.

W samym show jest bardzo dosadnie pokazane w kilku miejscach, że RD JEST les. Pomijając już samą rozkminę z grzywą-> jedyny kolor jakiego nie ma w grzywie, jest w oku. Tak samo Daring Do- nie wiem czy ktos oprócz mnie zauważył, że grzywa Daring Do składa się dokładnie na flagę aseksualizmu, czarno-szaro-biały na grzywie+ fiolet w oku. Dodam, że grzywy RD i DD są identyczne pod względem ułożenia. No i dochodzi kilka scen w których już wiesz co i jak lol.

A wogóle, przeczytaj komentarze nawet na tej stronie- to już nawet śmieszne nie jest, za bardzo podryfowało w stronę 'żałosne'. Niedopuszczanie myśli, że RD, albo cokolwiek innego moze być les, bo jest' inne' a jak wiemy 'inne' znaczy 'gorsze' albo wręcz 'nienaturalne'. Muszę przestać tu wchodzić, bo ostatnio ciśnienie mi przez tę stronę, a raczej ludzi, skacze.

ocenił(a) serial na 9
kamulec123

Hahaha, jakiż to uroczy temat do dyskusji na forum MLP xD a ile burzy i chaosu może wprowadzić wśród użytkowników... po prostu cudo xD

Ale po kolei, wg mnie powodem tego kicka było właśnie sianie zamieszania wśród użytkowników czatu. Inna sprawa, dlaczego taka sugestia spotkała się z tak gwałtowną reakcją? Cóż... jakby to powiedzieć... jak Ty byś się czuł, gdyby jakieś osoby naplotły różnych nieprawdziwych bzdur na temat miłości twojego życia, co? xD Nie, serio, Rainbow zdobyła serce niejednego fana MLP :P Sądzę, iż nie byłoby to miłe bez względu na to jaka prawda by nie była, nie dziwne więc, że niektórym nerwy nieco puściły... (Anonim138, calm down, why so serious?) :D

A w kwestii, jaka jest prawda... nie można ot tak, stanowczo powiedzieć, że RD jest/nie jest lesbijką. W twoich fanfikach jest, w pracach innych - nie, widzisz nie można jednoznacznie na podstawie fanonu tego stwierdzić, co innego zaś kanon, ale... tu też nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Rainbow jest chłopczycą, okej, ale to przecież o niczym nie świadczy, czyż nie? :P Spojrzenie, że każda chłopczyca jest lesbijką jest dość... stereotypowe, czyż nie tak? A to, że ma tęczową grzywę, to też żaden argument... rozumiem, że tego typu kolorystyka może budzić konkretne skojarzenia, ale ona pochodzi raczej od tęczy właśnie (imię Rainbow do czegoś zobowiązuje) a nie flagi LGBT...

Zaś moje zdanie... jak dla mnie jest BI i koniec tematu, o! A odnośnie pytania o kłótnię: każdy, każdy temat jest dobry do kłótni o ile druga stroną trzyma wysoki lub niski poziom, o tak ;)

ocenił(a) serial na 10
Jan___

Zgadzam się z postem powyżej ustalmy,że jest bi i wszyscy są szczęśliwi.Niech Rainbow sama zadecyduje;)

Macintosh:Rainbow czy jesteś lesbijką?
Rainbow Dash: http://www.youtube.com/watch?v=IiRuG0Ci7Io&list=PLFBB8D9643238E854&index=14&feat ure=plpp_video



Tu coś na rozładowanie napięcia
http://www.youtube.com/watch?v=F9NKlb0ri6Y

ocenił(a) serial na 9
Macintosh

W sumie tak na to nie patrzyłem, ale jest to swego rodzaju kompromis, nie? Gdzieś słyszałem, i chyba jest to prawdą, że wszystkie postacie w fanonie są bi. Trudno temu zaprzeczyć, biorąc pod uwagę, jak niespójny jest fanon i jakie rozbieżności w nim panują, u jednego autora jest tak, a u innego jeszcze inaczej, więc ostatecznie można przyjąć, że jest i tak, i tak... czy jakoś tak xD (nawet, jeśli się to nawzajem zaprzecza). Albowiem jak kanon na ten temat milczy, trudno uznać wyższość jednej z interpretacji nad drugą, jakkolwiek by nie wchodziła w kolizje z naszym osobistym widzeniem danego tematu :P

ocenił(a) serial na 10
Jan___

he he gdyby rarity byłą bi to by spike całą eqestrie załatwił ;)

ocenił(a) serial na 9
kubixer11

Czy ja wiem... mnie osobiście na jego miejscu taka przypadłość swojej sympatii niespecjalnie przeszkadzała... ;]

ocenił(a) serial na 10
kamulec123

Czy to, że Rainbow ma lekką chrypkę i jest wysportowana, musi od razu oznaczać, że jest innej orientacji? Ludzie, przecież to serial dla dzieci, czego wy się tam doszukujecie?

użytkownik usunięty
Kubasek

Jakiejś orientacji musi być.

ocenił(a) serial na 10

Idąc tym tropem wychodzi na to, że kobiety które słuchają metalu na przykład są innej orientacji, bo nie słuchają tego czego "Zwykłe" kobiety słuchają. Sorry, że się trochę uniosłem, ale dla mnie, dyskusja o orientacji seksualnej postaci z kreskówki jest trochę dziwna.

Kubasek

Dla mnie nie jest.
Bądźmy dorośli !

ocenił(a) serial na 10
kamulec123

Ja oglądam ten serial, żeby poprawić sobie humor, i się zrelaksować, a nie zastanawiać się nad ich orientacją :)

użytkownik usunięty
kamulec123

dokładnie. Tematy tabu? W XXI wieku? Dlaczego jedną orientację można pokazywać, a innej nie? W każdej bajce/kreskówce jest wiele wątków pseudoromantycznych, które dość dużo pokazują.
Więc dzielimy teraz kobiety na 'zwykłe' i te 'nienormalne'. Hmm.

ocenił(a) serial na 10

Ale ja nikogo nie dzielę gorszych i lepszych, po prostu myślę, że kamulec123 trochę zbyt poważnie traktuje tę bajkę. Poza tym, mówimy o kreskówce, której bohaterami są konie a konie, o ile mi wiadomo nie dzielą się na gejów i lesbijki.
Sam nie wierzę, że to napisałem no ale nie chciałem obrazić wchodzących na to forum pań, więc mogę przeprosić.
PRZEPRASZAM! :D

Kubasek

To są zhumanizowane konie !
Przecież w prawdziwym życiu konie nie tworzą społeczności ani nie mówią, ich sierść nie ma kolorów typu zieleń lub czerwień.
Twój argument więc nie ma sensu.
I tak - biorę tą bajkę na poważnie. Wszystko biorę na poważnie, nie mam poczucia humoru.

ocenił(a) serial na 10
kamulec123

Na początek chciałbym zaznaczyć, że nie jestem jakimś homofobem ani seksistą, bo wydaje mi się, że tak teraz o mnie myślicie :) . Po drugie trzeba pamiętać, że to jednak serial dla dzieci, które raczej nie mają pojęcia co to jest homoseksualizm. Twórcy narysowali postać Rainbow (Tak samo jak inne kucyki), w ten sposób, po to by zaciekawić dzieci tym, co dzieje się na ekranie. A po trzecie, kiedy oglądałem serial jakoś nie zauważyłem, żeby zalecała się do Pinkie na przykład. Ale może sobie być lesbijką, nie przeszkadza mi to :)

użytkownik usunięty
Kubasek

'konie, o ile mi wiadomo nie dzielą się na gejów i lesbijki' akurat u ogromnej większości ras zwierząt udokumentowane są przypadki homoseksualizmu. U koni też.

'które raczej nie mają pojęcia co to jest homoseksualizm' przecież wiedzą co to jest heteroseksualizm, więc dlaczego miałyby nie wiedzieć? Co to za pokrętne rozumowanie?

ocenił(a) serial na 10
Kubasek

"dzieci, które raczej nie mają pojęcia co to jest homoseksualizm" może i nie mają pojęcia, ale z takich bajek uczą się różnych wartości. Jeśli by się okazało że w bajce pokazywane są jakieś "związki" między dwoma postaciami tej samej płci, to dzieci odbierały by takie coś jak coś normalnego i dobrego. A takie coś raczej nie jest normalne. Zaczynam poważnie zastanawiać się nad tą bajką...

użytkownik usunięty
kruk6666

Myśle że twórcy nie odważyli by się pokazać związków pomiędzy tą samą płcią w serialu ,w jednej chwili mieli by na głowie zbulwersowanych rodziców a wiadomo jacy potrafią być ludzie zwłaszcza Amerykanie :)

ocenił(a) serial na 10
kruk6666

Ale przecież nie są pokazywane.

ocenił(a) serial na 10
Kubasek

I chwała Bogu... byle by tak zastało.

ocenił(a) serial na 10
kruk6666

Czytałeś mój pierwszy post w tym temacie? Myślałem, że widać, jakie mam stanowisko w tej sprawie i, że jak ktoś zastanawia się nad wątkami homoseksualnymi, w bajce o kolorowych konikach, to chyba strasznie mu się nudzi :)

ocenił(a) serial na 10
Kubasek

Wiesz, mi się nie nudzi, ale homoseksualizm jest poważną sprawą nie można tego ignorować. Ale póki nikt nic konkretnego tej w bajce nie znalazł, więc jestem spokojny.

ocenił(a) serial na 10
kruk6666

Akurat tutaj miałem na myśli autora tego tematu :)

ocenił(a) serial na 10
Kubasek

No dobrze, autor tematu głównie opiera się na Fanficach, więc serial jest czysty :)

użytkownik usunięty
kamulec123

Kucyki, kucyki, kucyki i jeszcze raz kucyki! Ew. kuce. Pony - kucyk, horse - koń. I to również do Ciebie Kubasek.
Błagam was dobrzy ludzie nie załamujcie mnie.

ocenił(a) serial na 10

Kuce są najmniejszą odmianą koni, należą do rodziny koniowatych, więc mówienie koniki w kontekście kucyków jest jak najbardziej poprawne :)

użytkownik usunięty
kruk6666

No to może jeszcze koniki, ale oni mówią konie! No jak to tak.

ocenił(a) serial na 10

Nie mogę znaleźć nigdzie czy kuce są po prostu rasą koni jakąś odmianą, czy są zupełnie innym odrębnym gatunkiem, W drugim przypadku musiał bym ci przyznać rację, ale nie mogę tego znaleźć, może ktoś inny tutaj bardziej się na tym zna :)

użytkownik usunięty
kruk6666

Według wikipedii to mały koń więc wszystko się zgadza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones