PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619268}

My Little Pony: Przyjaźń to magia

My Little Pony: Friendship Is Magic
7,4 7 561
ocen
7,4 10 1 7561
My Little Pony: Przyjaźń to magia
powrót do forum serialu My Little Pony: Przyjaźń to magia

Witam wszystkich zgromadzonych na tym forum Bronies i Pegasister :) mam do was pytanie odnośnie starszych generacji.Chciała bym wysłuchać waszych argumentów czemu tamte generacje są dla was aż tak odpychające :) grafika może i nie najlepsza zgadzam się z tym ale w tamtych czasach nie było takiej technologi jak teraz :)

Pozdrawiam
K4

ocenił(a) serial na 9
Meganium

Dodam od siebie że każda generacja miała swój urok :) osobiście polecam G1 czarne charaktery dodawały smaczku każdemu odcinkowi :)

Meganium

zgadzam sie z twoim drugim postem :) w 100 % i 20 % cooler wiecej :)

allen123

Już tam odpisałem w "moim" temacie. Nie patrzę się w starszych generacjach na animację, ale na sam wydźwięk i wygląd seirlau. Postaci nie umywają się do G4. Bardzo mało (brak?) nawiązań do dzieł poważniejszych, brak czegokolwiek co mogłoby mnie przyciągnąć :P.

W ogóle kucyk rozwiązujący zadanie domowe przy komputerze mnie konkretnie zniszczył :D. Ale to chyba G2

el_Polaco

uwazam jednak ze kazda generacja wniosla cos do kanonu
G1 dalo duzo bardzo byly zle charaktery typu Scorpan turak KAtrina smooze , wiedzma i jej corki
byly postacie ktore mialy swoja madrosc typu MAgic star Wind whistler , Galaxy
postacie ktore byly zabawne Fizzy i suprise np :) a big brother ponies to powiedzmy sobie sczerze to od tego zostalo wykreowane bronies ;p a to G1 przypominam nawet alicorny byly w G1 :) http://img.ponibooru.org/_images/f6c0ae218778eb3c5b8b03582b4cf00d/42908%20-%20Al icorn%20alicorn_with_cutiemark%20animation_error%20baby_surprise%20filly%20g1%20 pegacorn%20unipeg.png
G2 mialo tez np pierwszy slub w mlp :) piekny zreszta :) mialo bright eyes :) ( taka druga Twilie :) ) clover melody :) bon bon ;) itp :) meadowlark
G3 mialo wielkiego kucyka ktory byl taka Derpy w G3 czyli minty :) byla sky wishes byla star catcher pinkie pie rainbow dash sunny daze :) twinkle twirl :) same cuda :) animacja byla rowniez swietna
a G4 to juz wiadomo mistrzostwo w kazdej postaci :)

Meganium

Ja oglądałam dawno temu G1 i muszę powiedzieć że ją uwielbiałam ,co do puźniejszych to nie widziałam.

użytkownik usunięty
Holka5

Stworzyłam listę postaci z generacji pierwszej chętnie bym ci ją pokazała ale...jak chcesz to na priv Ci wyślę link :)

Niestety Twoja wypowiedź zawiera zewnętrzny link. Usuń go, aby opublikować wypowiedź. Dowiedz się więcej o zasadach publikacji postów w FAQ.

użytkownik usunięty
Holka5

w*w*w*.yo*u*t*u*b*e.c*o*m/*wa*tch?v=*Uo*dS*kJ*Rn*cTk

ocenił(a) serial na 10
Meganium

Ja to tylko włączyłam kiedyś jakąś starą generacje ale sam początek pokazał mi że to chyba nie dla mnie xd. Całego odcinku nie oglądałam właściwie to mało mogę o tych generacjach powiedzieć więc stare generacje są dla mnie obojętne.

użytkownik usunięty
orewka

Zależy jaką generacje włączyłeś i jaki odcinek tak samo jak w Generacji 4 są słabsze i lepsze odcinki :)

Obejrzałam kiedyś "Rescue at midnight Castle", czy coś takiego. Nie podobało mi się. Animacja kiepska, ale to można wybaczyć. Przede wszystkim - słaba fabuła. Ogólnie nie przyciągnęło mnie. Raz trafiłam na "Gwiazdkę spełnionych życzeń" na mini mini. Musiałam wyłączyć po dwóch minutach. Słodkość aż się leje z ekranu.

ocenił(a) serial na 6
Meganium

Sztampowe postacie, płycizna, odpychający design, przesadna cukierkowość, brak walorów pod względem fabularnym.

PanJapko

uwazam ze jest to zbyt przesadne uzasadnienie ( wybacz ja szanuje wszystkie generacje bez wzgledu jakie one by nie byly )
w generacji 1 na tamten okres to tworcom naleza sie pochwaly zauwaz ze fabula g4 jest ta sama co g1 ale zmodernizowana ale to jest taki powrot do korzeni i dziwie sie ze polacy nie szanuja G1
G2 nie bylo zle bylo nawet dobre na tej generacji sie wychowalem
G3 bylo bardzo fajne do roku 2008 jednak w roku 2009 az za bardzo skomercjalizowane ( g3.5 w mej teorii nie istnieje w mlp )

te generacje rowniez mialy swoj urok i magie tylko w to trzeba sie wgłebic i zrozumiec

sa 3 rodzaje fanow
fani pozostalych generacji , Broniaki , i maly odsetek fanow wszystkich 4 generacji ( do ktorych ja sie zaliczam)
design nie byl zly ale zauwaz jakim sprrzetem poslugiwano sie wtedy a jakim teraz
postacie byly piekne zwlaszcza wind whistler z g1 bright eyes z g2 czy Minty z g3 albo star catcher ( przeze mnie nazywana celestia g3 miimo ze SC byla pegazem ) utwory byly rowniez swietne nie byly plytkie

użytkownik usunięty
allen123

Aha.

powiedzialem tak jak jest ^^

ocenił(a) serial na 6
allen123

>design nie byl zly ale zauwaz jakim sprrzetem poslugiwano sie wtedy a jakim teraz
Mylisz techniki animacyjne z designem. Design znaczy projekt. Znaczy się oryginalne rysunki, szkice, na podstawie których tworzone były postacie w serialu (vide udostępnione projekty Lauren do G4). Tamte kucyki po prostu były szpetne.

Jak chcesz to szanuj, ja nie bronię. Mówię jak ja widzę stare generacje. Sam pamiętam z dzieciństwa stare MLP i dopóki nie zetknąłem się z FiM, uważałem kucyki za najgorszą (nie, nie przesadzam) kreskówkę z jaką się zetknąłem.

A co do ograniczeń animacyjnych, obejrzyj sobie filmy Martina Rosena - Watership Down i Plague Dogs, stworzone odpowiednio w roku 78 i 82 - i zobacz jak wspaniałe animacje można było robić w tamtych czasach.

użytkownik usunięty
PanJapko

Aha:) ale zauważ że wzorowali się na kucykach z krwi i kości prawdziwych ,te co teraz są nie wiadomo do czego są podobne za chude na krótkich nóżkach :D ze szpiczastymi noskami :) mimo to lubię generacje 4 :P ja nie patrze na wygląd tylko na charakter.

ocenił(a) serial na 6

Znaczy się odpowiadały ci kucyki, których standardowym sposobem spędzania wolnego czasu było kolorowanie książeczek i wymyślanie tortów i nie widzisz nic lepszego w napieprzaniu się z mantikorami, sonic rainboomach, etc?
Mówisz o charakterze - w postaciach ze starych generacji nie widziałem za grosz charakteru - tutaj KAŻDA postać jest niepowtarzalna i sympatyczna. Każdy się wyróżnia, każdy ma swoje specyficzne cechy.
Tak naprawdę dla większości strona techniczna to tylko dodatek. To że ja zwracam tak dużą uwagę na design, animację, muzykę i voice acting, to już moja rzecz. Ale to nie oznacza, że najważniejsze rzeczy w MLP jakoś pomijam.

użytkownik usunięty
PanJapko

To zależy o której z generacji mówimy ,każda generacja była specyficzna i było skierowana głównie na młodszą widowni np G1 nie było czasu na malowanie jak non stop ktoś próbował zrobić kuku na muniu kucykom ,może i postacie nie miały aż takich wyraźnych charakterów ale nie było tego schematu jak w G4 każdy kucyk miał coś do powiedzenia a nie ciągle Celestie mane6 i CMC i inne pierdoły każda generacja ma swoje plusy i minusy nic nie jest idealne to twoje zdanie i nie mam nic do niego każdy lubi co chce. Torty i imprezy pojawiły się ale w G3 i tutaj masz racje większość kucyków była powielana tylko dodawano inny kolor imię i znaczek na tyłek.

PanJapko

tylko ze warto zobaczyc ze voice actress to polowa aktorek z dawnych generacji tabitha st germain brit mcklipp kathleeen beer andrea libman to aktorki G3 tak naprawde ktore zarowno tam jak i teraz bardzo dobrze sobie radza uwazam ze MLP nie bierze byle jakich ludzi
muzyke w MLP g3 robil mark watters to nie byle kto bo on zrobil w IGrzyskach w atlancie w 1996 roku hymn no do najwazniejszej imprezy na swiecie
dawniej grala tam Janyse jaud wielka akorka ale rowniez osoba ktora ma niesamowity glos wokalny a dawala glosu pinkie pie
w G1 gral tony randall osoba oznaczona najwyzszym orderem w USA dla zaslugi dla kraju nie zyjacy niestety
animacja miala swoj poziom byly efekty specjalne wybuchy muzyka byla dobra byly elementy popu rocka disco to w G1 a w G3 np so far apart z runaway rainbow piekna ballada czy shine on z a very pony place piekne mega utwory
nie myle pojec design a projekt i technika to to samo bo sie wsysztko z tym laczy ^^
Lauren faust kolego wzorowala sie na postaciach z dawnych generacji ^^ :) ale tez dodala swoje nowe i udoskonalila My little pony do grona najlepszej animacji tego swiata jednej z najlepszych

ocenił(a) serial na 6
allen123

Nie wnikam w szczegóły starych generacji. To co widziałem mnie odpychało i nie zamierzam do tego wracać.
>nie myle pojec design a projekt i technika to to samo bo sie wsysztko z tym laczy ^^
Ummm, nie

Wiem, że Lauren się wzorowała na starych postaciach. Ale cały design, kształt ciała rysy twarzy i ekspresje zdefiniowała od nowa.

PanJapko

bo jej celem bylo zmienic MLP i pokazac ze ta animacja bedzie sie liczyc w przyszlosci ( efekt juz np 2 nominacje do Emmy w tym roku i 4 nominacje do Leo award) i za to jej sie nalezy bardzo duzo tylko ze generacje pozostale na choc maly szacunek tez zasluguja od broniakow bo jesli broniaki hejtuja pozostale serie to tak jakby krzywdzili cala historie MLP ktora jest bogata w wiele wydarzen i broniaki nie moga zapominiec o Bonnie zacherle jako tworcy MLP

ocenił(a) serial na 6
allen123

U podstaw sukcesu FiM leży po prostu to, że twórcy robią tę serię DOBRZE. Wszystko czego można by chcieć stoi tu na wysokim poziomie.
Sama Faust miała AMBICJĘ, żeby przedefiniować pojęcie cartoons-4-girls i pokazać, że można zrobić coś naprawdę dobrego w tej dziedzinie. Ale chodziło po prostu o to, żeby zrobić coś dobrze i z sercem. I się opłaciło. Wyszła prawdziwa perełka.
Nie przekonuje mnie ta logika. Teoretycznie można gdybać, że jeśli nie byłoby starego MLP to nie byłoby i G4, ale nie zmienia to stanu rzeczy, że tamto było odrażające i sam wzgląd na historię nie wystarcza.

PanJapko

no to jest oczywiste ze FIM to poziom bardzo wysoki to samo spoilery 3 sezonu pokazuja ze tworcy jeszcze wyzej podniesli poprzeczke ( nie chce pisac co jest bo to niespodzianka ) :) wiadomo ze ekipa G4 robi to wszystko z pasja i dla fanow jak i tez daja radosc tym mlodszym to dobrze

ocenił(a) serial na 6
allen123

Ano ja nawet nie patrzę na te zajawki z S3. Unikam spoilerów jak ognia.
Mam tylko nadzieję, że plotka z tym, że ma być tylko 13 odcinków to bzdura.

użytkownik usunięty
PanJapko

Mam szczerą nadzieje że te plotki to prawda :)

PanJapko

jednak jest to prawda bo w wiekszosci portali jest to potwierdzeniem ze 13 odcinkow bedzie moze jedynie byc tak ze one beda po 40 minut jako zabieg hasbro a jesli sie nie przyjmie to powroca do stylu 26 epizodow po 22 minuty ^^

użytkownik usunięty
PanJapko

Mam tu na uwadze głównie Alicorny i wyrośnięte Unicorny,

Meganium

G1 i G2 jest OK, G3 można przeboleć, ale G 3.5 omijaj z daleka to abominacja !!

użytkownik usunięty
crazy_race

Chodzi Ci o kucyki Chibi? czy o Newborn cuties pony które rzeczywiście były beznadziejne...

Chodzi mi o Newborn. Proporcje tych kuców są przerażająco dziwne.

użytkownik usunięty
crazy_race

Obejrzałam dwa odcinki Newborn ponies i to dawno :) aż dwa bo więcej nie nakręcili :D straszne były te dziwne wybałuszone oczy tych kucyków najdziwniejsze z tych odcinków było pojawienie się Sweetie belle.

crazy_race

generacja G 3.5 nawet nie jest generacja MLP ten ktory zrobila ta generacje sprofanowal MLP
chwala lauren faust ze doprowadzila MLP na szczyt

allen123

G 3.5 było eksperymentem" to chyba były pierwsze próby z animacjami we Flashu. Pewnie wtedy zajmowali się tym amatorzy, a potem Faust wzięła profesjonalistów.

crazy_race

nie ma co juz wspominac g 3.5 najlepiej szybko wymazac to z pamieci i zyc tym ze MLP ciagle jest uwielbiane i na przelomie tych prawie 2 lat bardzo sie rozwinelo to bedzie widoczne nawet w 3 sezonie jak daleko ta animacja poszla do przodu ( nie chce za bardzo mowic co jest bo nie chce spoilerowac :) )

użytkownik usunięty
allen123

Nie no oczywiście macie racje popełnili błąd ale zrewanżowali się za to tworząć generacje 4.

Meganium

Poprzednie genarcje są jakie są.Nie pamiętam w której...ale w którejś generacji widziała smoka imieniem Spike.Ale nie umywa się do aktualnego Spike'a.Niebieski z pomarańczowymi uszami i kremowym brzuchem.Nawet jeśli jest przyjacielem kucyków to brakuje mi czegoś w tym smoku.A grafika...niestetyale jako wzrokowiec zwracam na to sporą uwagę i nie potrafię jej przełknąć.Albo imona niektórych kucyków przetłumaczone w inny sposób.W jednym z odcikłw gdy czwórka jednorożców miała przywołać tęcze był tam jednorożec imiennie Rarity ale w polskim lektorze słyszeliśmy Bajeczkę...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones