PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8047}

Nędznicy

Les misérables
7,9 3 877
ocen
7,9 10 1 3877
Nędznicy
powrót do forum serialu Nędznicy

Znalazłem na filmwebie kilka wersji tego filmu i nie wiem, którą obejrzeć... prosze o pomoc w wyborze:)

ocenił(a) serial na 9
hokus5kaszub

Ja dotychczas miałem przyjemność obejrzeć 2 ekranizacje tej powieści Hugo.Właśnie tą z 2000 roku i nieco starszą (1998) z Liamem Neesonem w roli Valjeana i Geogreffym Rushem jako Javertem i jeśli chodzi o te dwie ekranizacje to wersja z 2000 roku jest o wiele lepsza (szczególnie jeśli chodzi ci o wierną ekranizację powieści Hugo) warto ją obejrzeć również dla kreacji Johna Malkovicha w roli Javerta (wiem że się powtarzam !!!).Wersja amerykańska jest jak uważam za bardzo sproszczona, pozmieniana i w dodatku z wielkim happy endem na końcu (jeśli czytałeś/aś książkę nie muszę ci zdradzać że nie kończy się ona na samej śmierci prześladowcy głównego bohatera).Dlatego wersję z duetem Depardieu-Malkovich polecam (naprawdę niezła ekranizacja) a wersję Neeson-Rush odradzam.Ekranizację polecaną mam na dvd więc mogę ci zapewnić że jest ona dostępna ale jeżeli nie lubisz marnować pieniędzy na eksperymenty z kinem to przypadkowo znalazłem ją na You tubie w częściach.Powinnaś tylko wpisać tytuł "Nędznicy cz 1" i film powinien ci się wyświetlić.Miłego seansu ;)

hokus5kaszub

W każdym razie tę wersję z Gérard Depardieu na pewno warto obejrzeć. Świetny aktor, uwielbiam go. :)

ocenił(a) serial na 9
hokus5kaszub

Widziałam wiele wersji "Nędzników" - najbardziej podobny do książki W.Hugo jest 4-odcinkowy mini serial z Gerardem Depardieu. Serdecznie polecam!

ocenił(a) serial na 9
IrenaSz

Dodaję, że mam ten film. Stan techniczny nie najlepszy, bo są ślady po usuwaniu reklam, ale jednak.

ocenił(a) serial na 9
hokus5kaszub

Dodaję, że mam ten film. Stan techniczny nie najlepszy, bo są ślady po usuwaniu reklam, ale jednak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones