PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8047}

Nędznicy

Les misérables
7,9 3 877
ocen
7,9 10 1 3877
Nędznicy
powrót do forum serialu Nędznicy

Temat mojej prezentacji brzmi "Różne kreacje zakochanego mężczyzny. Omów zagadnienie,
dokonując analizy
literackiej przykładów z różnych epok." I zdecydowałam się, na przedstawienie Mariusza. Nie
podejrzewałam jednak, że
będę miała aż takie problemy z wyszukaniem pozycji do literatury przedmiotu, na opracowania z
kolei nawet nie liczę, bo
z tego co się orientuję, to takowych nie ma. Więc stąd moje pytanie - może natknęliście się kiedyś
na coś, gdzie była
wspomniana postać Mariusza? Nawet najdrobniejsza pomoc mi się przyda. :)

narvana24

Wiem, że już pewnie nieaktualne,ale tworząc prezentację maturalną, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nie wskaże się odpowiednich stron w literaturze, to komisja może zapytać o każdy szczegół fabuły i teorię literacką dotyczącą całości dzieła (ja wybrałam temat o literackich małżeństwach i biorąc m.in. Młodziaków do prezentacji, spodziewałam się przemaglowania z pupy, łydki i gęby. Jak się później okazało - słusznie. :) ), a patrząc na objętość Nędzników, wydaje mi się to trudnym zadaniem, co nie znaczy jednak, że niemożliwym.

Mam nadzieję, że autorka postu odnalazła brakującą literaturę i zdała maturę z bardzo dobrym wynikiem.

niunia123_filmweb

Tak, jestem już po maturze. :) Zdecydowałam się ostatecznie na "Nędzników" tak jak mówiłam i poszło mi bardzo dobrze, bo zdałam ze 100% wynikiem.
Wybrałam całą książkę, nie tylko pojedyncze strony, czy też nawet części i nie było wcale tak ciężko, jak mogłoby się wydawać. Literaturę przedmiotu też ostatecznie znalazłam, chociaż była to tylko biografia autora, ale w zupełności wystarczyła od opracowania lektury. :)

narvana24

To fajnie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones