PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449896}

Nałożnica diabła

The Devil's Whore
6,5 1 258
ocen
6,5 10 1 1258
Nałożnica diabła
powrót do forum serialu Nałożnica diabła

Wciągająca historia , ale bardzo nieciekawie zrealizowana. Chciałem wyłączyć w trakcie oglądania, ale ciekawość co będzie dalej skłaniała do obejrzenia pomimo minusów. Do tego olbrzymią ujmą była niezgodność historyczna jak np. koronacja (sic!) Cromwella.
Ostatecznie ocenę uśredniam na 5/10.

ocenił(a) serial na 5
OmniModo

PS: Na dodatek króla pokazano zbyt dostojnie, a to faktycznie był mały i chorowity człowieczek (najniższy król w historii Anglii, który objął tron po swoim nagle zmarłym bracie) i pewnie dlatego został pierwszym i jedynym) królem Anglii którego oficjalnie skazano na śmierć. PS2: brat przyszłego króla zmarł na dur brzuszny, czyli zwaną chorobę brudnych rąk czyli z brudu, co świadczy, jak niski był poziom podstawowej wiedzy higienie ówczesnych ludzi, nawet możnych i władców. Być może jakby dalej absolutnie rządzili królowie i biskupi, to nadal nie wiedzieliśmy, że jest coś takiego jak bakterie.

ocenił(a) serial na 5
OmniModo

PS III : oczywiście wzmianka o tym, że bunt (powstanie/rewolta, etc.) powstała bo król był słaby fizycznie to żart, w sumie podstawą obalenia monarchii były zbyt wysokie podatki (skąd my to znamy?) i próby wprowadzenia (a właściwe: narzucenia) reform religijnych.
PS IV: Kasa rządzi światem, a cała ta anty-monarchistyczna rebelia nie odniosłaby takiego sukcesu ( i ostatecznie nie obaliła króla) gdyby nie pieniądze. Król mógł uzyskać pomoc i wsparcie Szkotów w momencie jak angielski Parlament zażądał wydania, ale parlament raz ze swoimi roszczeniami zadeklarował zapłacić żołnierzom zaległy żołd więc Szkoci bezdyskusyjnie ustąpili i wydali króla.

OmniModo

A ja wyłączyłam w trakcie oglądania. Po egzekucji króla Karola Stuarta, moim zdaniem najlepiej zagranej postaci w tym filmie. Oceniam na 5 - za wspaniałe zdjęcia eksponujące urodę aktorki odtwarzającej główną bohaterkę, jak na starych obrazach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones