PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449896}

Nałożnica diabła

The Devil's Whore
6,5 1 258
ocen
6,5 10 1 1258
Nałożnica diabła
powrót do forum serialu Nałożnica diabła

Jako serial ok, jako serial historyczny... Już mniej ok bo trochę mija się z prawdą historyczną co jest wielkim minusem bo oglądając taki serial chciałabym wynieść trochę wiedzy oprócz emocji.
Jeśli chodzi o resztę to duży plus za kostiumy, charakteryzacje postaci i grę aktorską. Ujęcia czasem trochę podupadają, jakby film był kręcony przez amatorów. Oczywiście nie cały czas, bo w większość jest w porządku, czasem jednak klatki aż kują w oczy niedoskonałością. Za to kilka ujęć jest na prawdę rewelacyjnych.
Przyznam, że oglądając ten serial nic od niego nie wymagałam, po prostu włączyłam, bo lubię filmy historyczne. I jako przekaz historii byłoby to na prawdę ciekawe i godne polecenie, ale niestety ta historią nie jest do końca prawdziwa. Tak jak śmierć Sexby'ego na przykład. Na prawdę nie popełnił samobójstwa i umarł dużo później. Jednak ogólnie wiadomo o co chodzi - o wojnę domową w Anglii. Wiadomo kto był przeciwko komu, dlaczego powstał konflikt i do czego dążono, więc czepiać się nie ma co. Ja osobiście polecam, aczkolwiek nie nastawiajcie się na wybitne dzieło historyczne :)

ocenił(a) serial na 7
m_ca

dzieło to można potraktować jak 3 godzinny film...rzeczywiście mija się tu i ówdzie z prawdą historyczną, a już najbardziej chyba z tą koronacją Cromwella na króla!!! Mimo wszystko film - serial ogląda się dość przyjemnie, ma on nawet swoisty klimat, tylko nieco zmącony przemycaną doń poprawnością polityczną - ale dziś bez niej niestety nie kręcą już chyba żadnych filmów historycznych...

ocenił(a) serial na 9
Ketrid2_

O tak, ta koronacja nieźle mi namieszała. Nie jestem specjalistą od tego okresu, ale wiedziałem, że Cromwell nienawidził korony i do końca rządził jako krwawy dyktator, a tu nagle takie coś - Cromwell się koronuje! Miałem że tak powiem mózg rozwalony - to serial historyczny czy nie!?

ocenił(a) serial na 5
doliwaq

Po co ta wzmianka o krwawym dyktatorze , od razu taka"dyskryminacja". Ten facet wprowadził tak rewolucyjne reformy i przemiany, że do tej pory jest w pierwszej dziesiątce najwybitniejszych brytyjczyków w historii.
Co do filmu, fabuła fajna, wiadomo, czasy były ciekawe, wielkie przemiany historyczno-społeczno-socjologiczne, ale sam film słaby. Niestety.

ocenił(a) serial na 9
OmniModo

Powiedz to Irlandczykom :P

ocenił(a) serial na 8
doliwaq

To fakt. Ci to rzeczywiście uważają Cromwella za wybitnego. Podobnie jak Szkoci Edwarda Łukonogiego. Ale tak to już w w pokrętnych ścieżkach historii bywa, że ta sama osoba jest dla jednego narodu Hitlerem a dla drugiego - Joanną d’Arc...

ocenił(a) serial na 9
jabu

Kim jest Hitler dla Niemców? ;D

ocenił(a) serial na 8
doliwaq


Witam,

Pytanie nieco podchwytliwe jeśli się zważy na czas teraźniejszy użyty przez Ciebie – „kim jest”.
Biorąc pod lupę treść i założenia bieżących niemieckich filmów (fabularnych i dokumentalnych), artykuły historyczne, publicystykę w prasie itd. – to Niemcy są „pierwszymi” ofiarami Hitlera i jego kliki.
Rzecz miałaby się zgoła inaczej, gdyby sięgnąć po ich dorobek (filmy, publicystykę itd.) sprzed ok. 80 lat… Tyle, że to "było" a nie "jest", więc z każdą godziną, dniem i miesiącem, gdy odchodzą żyjący jeszcze świadkowie - traci na wartości.
Drugimi w kolejności ofiarami Hitlera „są” Austriacy, którzy właśnie wykańczają (lub już otworzyli) u siebie w Wiedniu drugie już muzeum resistance, dokumentujące opór tego narodu stawiany podczas wojny nazistom.
A jeśli już przy tych ostatnich jesteśmy...
Ostatnio mój znajomy dziennikarz ze Stanów, Tim Kershaw „żartował”, abym Mu wskazał na mapie kraj nazistów bo on szukając na obszarze między Niemcami i Polską – nie może znaleźć tego państwa…

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones