PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=370026}
7,3 4 464
oceny
7,3 10 1 4464
Nad Niemnem
powrót do forum serialu Nad Niemnem

Ale dlaczego do roli Witolda zaangażowano aktora amatora , plastyka ....jakby nie było w czym wybrać pośrod zawodowców...Albo chociaż studentów szkoły teatrallnej. Nie mogłam słuchać tego bełkotu i patrzeć na tak drętwą grę na tle reszty ekipy..Cyżby to jakieś rodzinne koneksje , czy co ?

burlesco

Przyznam, że mi aktorstwo Pani Pawlak najbardziej wadziło, wyuczyłem, że były to jej początki przed kamerą, przez co grała jedną smętną miną. Na dzieciaka przyznam, że nie zwróciłem uwagi, ale mógł być wybrany z tak zwanej łapanki były to częsta praktyka w ówczesnych polskich produkcjach. Pierwsze dwa odcinki niestety szybko wylecą mi z głowy.

ocenił(a) serial na 5
buterfly

Okazało się, że ' syna' grał syn (plastyk, nie aktor) pana z ekipy filmowej...czyli nie z łapanki, a z premedytacji ;)

Co do Iwony Pawlak, to bardzo podobała mi się w roli Dory - ukochanej Leśmiana w filmie biograficznym " Leśmian".

burlesco

Dzięki za informacje — Spoglądając na jego filmografię kariery aktorskiej, mimo tego nie zrobił.

ocenił(a) serial na 5
buterfly

Ta rola...jedna z głównych...należała się zawodowcowi, z dobrą dykcją. Zwracam na to uwagę, bo kiedyś miałam z tym problem ...sepleniłam, ale logopeda i ćwiczenia to naprawiły. Aczkolwiek bardzo lubię słyszeć jak cudzoziemcy 'modyfikują' polskie język ;)

burlesco

Cudzoziemcy przeważnie klaczą polski język nie celowo a dlatego że język jest jednak dla nich jednym z najbardziej trudnych do wymowy, a niekiedy ich wymowa brzmi nawet zabawnie ;).

ocenił(a) serial na 5
buterfly

Tak, zabawnie ...nigdy dramatycznie :)

burlesco


:) Zapewne i są Polacy, którzy kaleczą i angielski ciekawe, jaki oni są odbierani za granicą.

ocenił(a) serial na 5
buterfly

To chyba zależy od sytuacji, ale przypuszczam, że w większości pobłażliwie...wiem po sobie :) A Ty nie miałeś okazji sprawdzić ?

burlesco

Nie było okazji dłużej pobyć za granicą, nie mniej wierzę na słowo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones