PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106279}

Naruto

7,9 31 478
ocen
7,9 10 1 31478
Naruto
powrót do forum serialu Naruto

Gdy tylko słyszę ten tytuł zaraz ogarnia mnie masa wspomnień, przypominam sobie dzieciństwo i to jak bardzo zawsze wyczekiwałam w telewizji kolejny odcinek. No coś cudownego. Wtedy oczywiście jako dziecko nie zważałam na błędy logiczne, nieścisłości itp. Teraz zwracam na to uwagę i przyznaję, że mi to przeszkadza w oglądaniu, mimo to traktuję to anime z ogromnym dystansem, pewnie z powodu sentymentu jakim ją darzę podobnie zresztą podchodzę do innych bajek, anime, które miałam okazję oglądać jako dziecko. Coś co niewątpliwie kocham w Naruto i jest to rzecz niepodważalnie znakomita czyli rzecz jasna - soundtrack. Po prostu ścieżka muzyczna jest genialna, zarówno w pierwszej serii jak i w drugiej. Kreska w porządku i coś co lubię w tym anime to wartości jakie przekazuję. Przyjaźń, miłość to, aby wierzyć w siebie, nigdy się nie poddawać, spełniać marzenia. Wydaję się to takie naiwne i oklepane, ale jednak ma jakiś przekaz (czego niestety nie można powiedzieć o niektórych dzisiejszych bajkach, anime itd) Oczywiście mam świadomość jak bardzo spadł poziom w drugiej serii w pierwszej niestety też jest wiele niedociągnięć i innych takich, ale z pewnością mniej niż w drugiej, jednak nie ukrywam, że mam do niego ogromną słabość i moja ocena prawdopodobnie jest troszkę zawyżona z tego powodu. Ale myślę, że mimo wszystko dobrze, że dostrzegam wady w tej produkcji i nie staram się usilnie bronić jej pod każdym względem. Nie wiem też czy ją polecać, uważam, że coś na pewno z niej wyniesiecie, nacieszycie się dobrą muzyką i niekiedy ciekawymi zwrotami akcji, pomysłami, może się też wzruszycie, pośmiejecie. Trzeba niestety liczyć się z tym, że no nie jest to arcydzieło i nie wszystko trzyma się kupy, jest sporo nieścisłości, które mogą uniemożliwiać dalsze oglądanie, ale to już zależy od osoby, upodobań, oczekiwań. Jak już mówiłam u mnie wynika to głównie z sentymentu.

ocenił(a) serial na 7
Martyna2100

Też właśnie ponownie oglądam Naruto po kilku latach i niektóre nielogiczności trochę przeszkadzają. Jednak jeśli chodzi o wykreowany świat, postacie (przede wszystkim postacie!) i muzykę, to jest to prawdziwy majstersztyk. Przy wielu momentach wciąż można się wzruszyć, przy innych mieć ciarki z ekscytacji. Duża w tym zasługa świetnego dubbingu (japońskiego oczywiście, żeby ktoś nie pomyślał czasem o polskim) i wcześniej wspomnianej muzyki, ale też cała historia jest naprawdę dobrze zbudowana (nie pojedyncze scenariusze odcinków, bo te mają wady). Szczególnie finałowa misja ratunkowa i "bratobójcza walka" dostarczają emocji, tak samo wcześniej wątek Zabuzy i Haku czy potem Tsunade, która swoją drogą jest moją ulubioną postacią kobiecą w tym uniwersum. No i oczywiście główny bohater, który zawsze potrafi rozbawić czy zmotywować swoim pozytywnym podejściem. Nie tylko inne postacie z anime, ale też widzów. Zdecydowanie polecam Naruto, pomijając kilka drobnych wad, jest to anime osadzone w ciekawym świecie, posiadające wiele zróżnicowanych i dobrze napisanych bohaterów, emocjonujące i rozbudowane wątki (niektóre z nich są kontynowane w Shippuudenie) oraz piękną muzykę.

Aukcjoner

Zgadzam się z Tobą. Na końcu napisałam, że nie wiem czy polecać tą produkcję, ze względu właśnie na te błędy logiczne, które przeszkadzają przy oglądaniu (zwłaszcza w drugiej serii, wojna shinobi itp). Ale mnie osobiście, aż tak bardzo nie przerażają, ponieważ mam jak już wspominałam ogromny sentyment do tego anime i zawsze staram się doszukiwać wszelkich pozytywów w ekranizacjach, a w Naruto jest ich całkiem sporo. Między innymi właśnie muzyka, ciekawi bohaterowie, dubbing (japoński, broń boże polski), wykreowany świat, wartości jakie przekazuję itd.

użytkownik usunięty
Martyna2100

Wiesz co... nie rozumiem, czemu krytykujesz polski dubbing. Ja mam do niego ogromny sentyment. Podobnie jak do tego kawałka, który uwielbiałem zarówno wtedy, jak i teraz:

https://www.youtube.com/watch?v=nlrXATIVhNk&list=PLfvef9VfxqP_FYl_maPylhEchXJMP7 WSF&index=17

Nie rozumiesz, bo to kwestia gustu. Mi akurat dubbing polski nie pasuję, irytuję mnie często i gdy przeniosłam się na oryginalną japońską wersję stwierdziłam, że jest o niebo lepsza, bardziej autentyczna, głosy pasowały do postaci i oddawały emocje. Pamiętam, że w dubbingu polskim też się może zdarzyło, że niektóre głosy pasowały według mnie do danych postaci, ale to sporadycznie. Ogólnie wolą japońską wersję, bo to oryginał sam w sobie, nie jest ocenzurowany itd. Kawałek natomiast też mi się podoba podobnie jak cała ścieżka dźwiękowa w Naruto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones