PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680719}
7,3 15 468
ocen
7,3 10 1 15468
Nastoletnia Maria Stuart
powrót do forum serialu Nastoletnia Maria Stuart

Reign, jak z początku miałam nadzieję, zalepi w moim sercu ogromną dziurę, jaką pozostawił w nim
serial Przygody Merlina. Niestety bardzo się pomyliłam.
Reign, to nie serial historyczny ( chociaż wypadałoby, żeby taki był, skoro przedstawia postacie
zapisane na kartach historii ) a jakaś nieudana próba umiejscowienia melodramatu dla młodzieży w
epoce średniowiecza, a to niestety bardzo kiepski pomysł. Największym problemem na Francuskim
dworze jest nie wojna ani sprawy królestwa, tylko Maria Stuart, średnio rozgarnięta królowa Szkocji,
która przyjechała z zamiarem poślubienia księcia Franciszka ( następny, niezwykły charakter ). Zaraz po tym mamy królową, która świruje na punkcie przepowiedni Nostradamusa, nadwornego
błazna, który podobno widzi przyszłość. Jak to jest w praktyce, każdy się może domyśleć. Oprócz
tego jest niewyżyty seksualnie król, głupiutkie przyjaciółeczki królowej i jak by mogło być inaczej,
całe zaplecze wrogów i zdrajców. Kostiumy są mało adekwatne do czasów, w jakich rozgrywa się
serial, a już mowa o współczesnej muzyce, która grana jest na królewskim balu.
Według mnie stacja CW, po sukcesach seriali takich na przykład jak Gra o Tron postanowiła stworzyć
własny odpowiednik i wyszło jej to z bardzo marnym rezultatem. Nie polecam nikomu, kto miał
styczność z prawdziwymi serialami historycznymi.

ocenił(a) serial na 7
rose177

Nie wniosłaś tą wypowiedzią zbyt wiele. To wszystko już było omawiane 86448364 razy w innych wątkach. Radzę poczytać zanim założysz kolejny, bezsensowny temat ;)

ocenił(a) serial na 10
rose177

A co ma wspólnego Gra o Tron z Reign ? To dwa zupełnie inne seriale więc nie ma co porównywać i szczerze mówiąc ten pierwszy ani trochę nie przypadł mi do gustu

ocenił(a) serial na 10
rose177

A co ma wspólnego Gra o Tron z Reign ? To dwa zupełnie inne seriale więc nie ma co porównywać i szczerze mówiąc ten pierwszy ani trochę nie przypadł mi do gustu

JuuudiXOXO

A gdzie ty tu widzisz jakieś porównanie? Po prostu odniesienie się do tego serialu, ale porównanie? Żartujesz?
Zresztą zgadzam się z autorką postu. Nastolatki wrzucone w epokę średniowiecza, a cała akcja toczy się wokół problemów między Marią i jej przyszłym mężem. Co noc bale, święta, imprezy i tańce. Niektóre kostiumy to na prawdę dramat. I co pięć minut, w każdej scenie muzyka w ogóle nie pasująca do klimatu/sceny.

ocenił(a) serial na 10
nation_12

Chodziło mi o przed ostatnie zdanie ale mniejsza o to może źle się wyraziłam po prostu . Mi się akurat stroję bardzo podobają (no może oprócz tej plastikowej korony króla Henryka :D ) ale nie oszukujmy się , większa część seriali stacji TheCW jest robiona raczej pod młodszą widownie i dzięki temu serial ma dość dobrą oglądalność i muszę przyznać ,że mi samej także przypadł do gustu bo jest lekki i miło się go ogląda , ale komuś lubiącemu seriale typu np.Dynastia Tudorów(który oglądałam wyłącznie przez wzgląd na Mayersa a mimo tego po jakimś czasie wiecznie przewlekające się wątki religijne mnie dobiły ) raczej się on nie spodoba . Nie mówię ,że jest to najlepszy serial historyczny ale jest inny i dość luźny , idealny na sobotnie wieczory ;P

rose177

Ogólnie rzecz biorąc zgadzam się z Tobą, też denerwuje mnie to jak bardzo oddalają się od "prawdziwej" historii, a same postaci faktycznie nie są zbyt ambitne. Ale jeśli chodzi o odniesienie do Gry o tron, to totalnie cię nie rozumiem. Bo przez większość posta narzekasz że serial historyczny który jest niehistoryczny bla bla i wypalasz z serialem, którego akcja dzieje się w nieistniejącym świecie? Nie, nie;) Co do CW, jest to stacja która właśnie produkuje tego typu seriale. Czasem lepsze, czasem gorsze i nie widzę w tym żadnej zbrodni ;)

lucha_luska

Lucha luska, a może Ty właśnie obaliłaś czyjś światopogląd i wiarę w to, że Gra o tron... to prawda?

Jak widziałam zapowiedzi Reign to ani przez chwilę nie przyszło mi do głowy, że to może być coś w stylu przygód Merlina. Bo nie wiem, czy autorka tematu wie, ale... Merlin też nie był serialem historycznym.

Dobra, przepraszam, przestaję kpić :D To wredne.

W zasadzie to Reign też nie jest historyczne, to tylko wariacja na temat Mary Stuart w fajnej scenerii francuskiego dworu królewskiego (gdzie wszyscy ładnie mówią po angielsku)

A król Henry to rzeczywiście był kochliwy facet i wg historii trochę bękartów napłodził. Jakoś nie podobała mu się jego pulchna żona Katarzyna Medycejska nie posiadająca podbródka i wolał inne babki. Bo Katarzyna to w ogóle była zła niespełniona baba, która jak już się dorwie do władzy to będzie bezwzględnym potworem. I lubiła sobie czasem porozmawiać z wróżbitami. Nostradamus akurat istniał naprawdę. I podobno całkiem sporo rzeczy przewidział. Chociaż jego przepowiednie można dowolnie interpretować. Czekam aż w końcu przepowie w Reign śmierć króla Henry'ego.

A jeśli chodzi o brak powagi w Reign, o nowoczesną muzykę, o efektowne stroje, o coraz odważniejsze odbieganie od fabuły to dopóki nie ma ciężarówek (wredne nawiązanie do Merlina) i nikt nie wyciągnie ipoda to mi się całkiem podoba. Bynajmniej nie oczekiwałam po tym serialu, że będzie jak pełne seksu i brutalnych morderstw historyczne produkcje HBO. Jakieś ALE jednak mam, bo przez to co tam się wyprawia wiele młodszych widzów może pomyśleć, że tak było naprawdę. Tylko czemu Basha nie ma w wikipedii?

ocenił(a) serial na 3
Nemhain88

Ponieważ Bash jest postacią zupełnie fikcyjną

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones