PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680719}
7,3 15 466
ocen
7,3 10 1 15466
Nastoletnia Maria Stuart
powrót do forum serialu Nastoletnia Maria Stuart

Jesteście w TeamBash czy TeamFrancis? Ja osobiście preferuję Francisa z nie wiadomo jakich
powodów. Na początku wydawał się być dupkiem, ale teraz chętnie sama bym go wzięła do domu
:>

ocenił(a) serial na 10
karolajna000

zdecydowanie TeamBash <3

ocenił(a) serial na 3
karolajna000

Zdecydowanie TeamFrancis!! Uwielbiam go od samego początku, mimo, że jego zachowanie pozostawiało momentami wiele do życzenia. <3

ocenił(a) serial na 10
nnowecka94

Dokładnie tak! Na początku mnie wkurzał jakimiś szczegółami, ale teraz jestem tak zakochana w tej postaci, że nie zwracam na to uwagi :)

użytkownik usunięty
karolajna000

TeamBash - bo zdecydowanie wolę jako postać Sebastiana. Wiem jednak, że Mary kocha Franciszka dlatego ich sceny bardzo miło się też ogląda:D Ogółem nie jest tak jak w TVD - gdzie jedną parę kocham a drugiej nienawidzę. Tu lubię obie i wszystkie sceny mogę oglądać czy to Mary+Bash czy z +Francis.

ocenił(a) serial na 6

a której pary nienawidzisz w TVD? :D

użytkownik usunięty
mmkdan

zaraz mnie pewnie zjedziesz - nie trawię Deleny, nie cierpię ich razem.
Don't get me wrong - uwielbiam Damona, Elene lubiłam (1-3 sezon) ale teraz dla mnie to zupełnie inna postać, a Damon przy niej to klucha nic nie robiąca w serialu. No po prostu nie znosze ich razem i to się już pewnie nie zmieni :P

ocenił(a) serial na 6

Pytałam z ciekawości i na pewno Cię nie zjadę :) co więcej, powiem Ci, że mam bardzo podobne odczucia, przy czym jak nigdy jakoś szczególnie nie przepadałam za Eleną. A co Damona i ciepłej kluchy - zgadzam się w 100% - kiedyś był taki z pazurem, fakt że zawsze wolałam Stefana, ale Damona też lubiłam właśnie za ten jego pazurek, potem nastała era ciepłej kluchy, a teraz znów próbują zrobić z niego potwora z uczuciami, niestety w moim mniemaniu wychodzi im to jakoś karykaturalnie...

użytkownik usunięty
mmkdan

no nie wierzyłam, że spotkam fankę Stefana:D naprawdę sądziłam, że mnie zjedziesz bo nie lubię Deleny - takich fanów spotkałam, co widzieli tylko tę parę a "Stelena ble", a odkąd Delena jest razem - to nawet coraz mniej tych delenowców się zrobiło:D
Co do Stefana - wolisz go z Eleną, Katherine czy może Caroline? :) miło, że fankę Paula spotkałam w Reign :)

ocenił(a) serial na 6

Ogólnie lubię Stelenę, choć jak już wspominałam, za samą Eleną nie przepadam jakoś szczególnie i mnie denerwuje. Jakoż iż uwielbiam Kath to jej wątek ze Stefanem cieszy mnie najbardziej. Co do Caroline to tylko i wyłącznie przyjaźń miedzy nimi i nic więcej. Dream boyfriend dla Caroline to wg Klaus i taką parę chętnie bym zobaczyła :) a jakie są Twoje preferencje?

użytkownik usunięty
mmkdan

no nie wierzę :D Stelena/Steferine. Za Steleną byłam od zawsze - myślę, że już tak mam że kibicuję parze, która pierwsza mi się spodobała w pierwszych odcinkach - w tym przypadku to Stelena. Elena jednak jest dla mnie inną osobą niż 1,2,3 sezon - przez co nie cierpię oglądać jej scen - chyba, że są ze Stefanem. Jeśli chodzi o Steferine to uwielbiam od zawsze Katherine, wiem, że ona kocha Stefana - nie Damona, zawsze to powtarzała, wiem, że mogłaby się dla niego zmienić - tylko, że po ostatnim odcinku widać, że Stefan nie czuje do niej tego samego. Słowa Kath "jedna noc. Cała wieczność. Nigdy nie spojrzysz na mnie tak jak na Elene, prawda?" -coś w ten deseń. I ma racje, może i ona go kocha - jednak on zawsze będzie kochał Elene. + Caroline i Stefan tylko przyjaciele, tak i mam nadzieje, że nie będzie żadnych wątków miłosnych tej dwójki.
Co do mojego "no nie wierzę" - z miniaturki mojej świadczy, że Klausa uwielbiam:) I dalej wierzę, że albo Klaus wróci do TVD, albo Car przepiszą do TO i moja ukochana para będzie razem :D

użytkownik usunięty

Fanki Stefana? Nie wierzę! Gdzież byłyście przez całe moje życie? :D

ocenił(a) serial na 6

Dokładnie podbijam pytanie :D tym bardziej, że teraz trochę się w Wampirandli pogmatwało (zresztą jak zwykle ;)
Wracając do tematu wątku to mam mega dylemat i w sumie to wszystko mi jedno, bo serial jest mega wciągający
i chyba, nawet jeszcze ciekawiej by się zrobiło, gdyby Mary "skakała z kwiatka na kwiatek" , bo obydwa miód, malinki :P
A co należy się dziewczynie :D

użytkownik usunięty
yosha69

wyżej masz odpowiedź :D
Co do Reign - podoba mi się to jak właśnie robią, że jedne sceny ma z Bashem a potem z Franciszkiem :D Co prawda ciągle malo mi Basha i może dlatego jestem bardziej w ich "teamie", ale fajnie się ogląda "troche tego, troche tego" :D

ocenił(a) serial na 6

Mnie w sumie też podobają się, że są sceny z obojgiem braci, choć skłaniam się bardziej ku Franciszkowi, to nie mam nic przeciwko Bashowi :D Jednak mam nadzieję, że nie zrobią z Mary drugiej wiecznie niezdecydowanej Elki nieustannie skaczącej z kwiatka na kwiatek...

ocenił(a) serial na 10
mmkdan

Team Bash of course :D btw też nudzi mnie Delena ale tak samo nudziła mnie Stelena :P TVD już się zabardzo dłuży i robi się nudne . Oglądam tylko dlatego ,że oglądam od początku za to Reign miło mnie zaskoczyło :)

JuuudiXOXO

Team Francis ; ) Just because xd
Tak widzę,że wszyscy odwołują się do Pamiętników Wampirów, ja tak nie cierpię Eleny (nawet bardziej aktorki, Nina mnie irytuję ) , że zawsze mi było szkoda Damona dla niej, ale odkąd serial zrobił się taki denny to wszystko to wzbudza we mnie zero emocji ...

użytkownik usunięty
Zaczytana_xD

dla mnie Nina jako aktorka jest genialna - Katherine, Elena, Amara to zupełnie inne postacie :DDD tylko za Eleną nie przepadam :P

Nic dodać nic ująć ;)

ocenił(a) serial na 9

teamfrancis ale chyba juz byl taki temat zalozony?
wkurzam sie na stacje cw ze powielaja te trojkaty w kazdym serialu......

użytkownik usunięty
lexie22

ja to akurat lubie XD nie lubię tylko kłótni fanów która para lepsza, ale luźna rozmowa jak w przykładzie Reign jest fajne:D

ocenił(a) serial na 10

Ponownie: dokładnie! Włączam się w dyskusję Reign/TVD :D Ja osobiście jestem za Steleną, ale często mam takie rozmyślania, że skoro każdy sobowtór jest dla siebie stworzony, to przecież dla Kaśki powiniem być Stefan, a dla Elki nie ma nikogo, co moim zdaniem jest bez sensu. Widać, że reżyserzy plączą sami się w tym gubiąc. Nina jest świetną aktorką, ale nie używa swojego talentu na tyle by osiągnąć niesamowity sukces. Ja Elkę lubiłam jakoś w 1, 2, 3 no i chwilkę w 4 sezonie, a teraz jest bardzo irytująca. Kocham ten serial, ale myślę, że już stracił swoje chwile sławy, bo wieloma rzeczami nas już nie zachwyci. Natomiast Reign to moim zdaniem nowa perełka CW.

ocenił(a) serial na 10
karolajna000

Ja jestem za Kath i Stefanem :D Na początku też lubiłam Elene a teraz strasznie mnie irytuje choćby mimika jej twarzy ;/ Swoją drogą gdyby Adelaide nie grała w Teen Wolf pewnie nigdy bym się nie dowiedziała ani nie zaczęła oglądać Reign .

użytkownik usunięty
karolajna000

Jak mówiłam - Elena sezon 1-3 i od 3-5 to zupełnie inna osoba, łapaj gifa aby zakumać o co mi chodzi:
http://magicalice.tumblr.com/post/69413957316

Zawsze byłam za Steleną, ale ze względu na zmianę Eleny w połowie przeszłam na Steferine - bo Kath zawsze lubiłam. Skoro Silas&Amara, to powinno być (wiekowo) Stefan&Katherine, a Elena zostaje sama. I wyobrażałam sobie zakończenie serialu, że Elena jest z Damonem i idą znów do jakiegoś typu "high school" i tam Elena poznaje sobowtóra Stefana (człowieka). To by było genialne zakończenie :D
Jednak było w serialu powiedziane, że na świecie może być więcej sobowtórów niż tylko tych co znamy - więc kto wie, może Kath swojego "Stefana/Silasa" po prostu nie spotkała - a Stefan jest przeznaczony dla Eleny.

karolajna000

TeamFrancis
Franek świetnie się zapowiadał. Trochę go później rozmymlali, ale myślę że jeszcze pokaże na co go stać.
Bash jest jakiś taki mdły... i ma obrzydliwą grzywę ;)

ocenił(a) serial na 8
of2288

Zgadam się z tb, dokładnie takich słów bym użyła haha jak dla mnie basha mogło by nie być i wporowadzili by kogoś nowego bo te ostatnie odcinki były śrenie, cez franka i do tego nie kupuje nagłego romansu mary z nim

użytkownik usunięty
karolajna000

Shipuje wszystkich :D Miło widzieć Frncisa i Mary razem, ale pomimo wszystko chyba jestem bardziej za Bashem. No kurde chłopak ma coś w tych swoich oczach :D

ocenił(a) serial na 5
karolajna000

Widziałam dopiero jeden odcinek, ale zdecydowanie TeamBash :)

ocenił(a) serial na 10
malaika_freespirit

Ja jestem 100 % team Francis, pokochałam ich od samego początku i będę kochała do samego końca ! <3
Bash nie jest jakiś zły, chociaż denerwuje mnie w niektórych momentach. ( zrzucenie z zimną krwią tego faceta w przepaść )
Kochałam ich obu w pierwszym odcinku i byłam rozdarta pomiędzy TeamFrancis a TeamBash ale teraz mogę powiedzieć zdecydowanie i z dumą, że TeamFrancis ! :D <33

ocenił(a) serial na 9
Pati353

pilot mozna traktowac inaczej, bo byl krecony duzo wczesniej niz pozostale odcinki, i dlatego jest tyle scen z bashem..... mieli sprawdzic czy sie serial przyjmie i chyba specialnie naprowadzali na trojkat:)

zreszta wyciekl scenarusz 1 odcinka i wiele scen jest powycinanych ostatecznie

ocenił(a) serial na 5
Pati353

Jak Francis pojawia się na ekranie, to przewijam najczęściej. Szlaja się taki po pałacu, zarzuca włosami i ględzi. Wiadomo, że Mary za niego wyjdzie, ale historia na szczęście zdradza datę jego śmierci :))) Chociaż wolałabym, żeby scenarzyści nie trzymali się ściśle książek historycznych, bo zakończenie serialu musiałoby być niesamowicie smutne.

ocenił(a) serial na 8
karolajna000

Tak bardzo francis :D osobiście nie wiem, gdzie jest chemia bxm, ale to chyba kwestia mojego chorobliwego uwielbienia do blondynów xD

ocenił(a) serial na 6
karolajna000

Zdecydowanie TeamBash! I to pomimo tego, że to przegrana sprawa, bo wiadomo, że ostatecznie wyjdzie za delfina - Franciszka II. Moim zdaniem Bash jest znacznie ciekawszą i bardziej złożoną postacią, z kolei Franciszek jest zwyczajnie jednowymiarowym rozpieszczonym bachorem - nic ciekawego

ocenił(a) serial na 10
Herushingu

Haha w końcu to przyszły król, z założenia ma mieć wszystko co chce i każdy musi się mu podporządkować. Co więcej Bash zachowuje się zbyt 'luzacko', za takie 'podchody' do przyszłej królowej w rzeczywistości dawno mógłby już stracic życie.No ale to serial, zobaczymy co bedzie dalej :P

ocenił(a) serial na 6
Olipatka

Wiem. Ale nie zmienia to tego, że jest nieciekawą postacią. Franciszek to ładna buzia, tytuł delfina oraz miłość do Marii. Nic więcej. I ogólnie dostał wszystko na srebrnej tacy a i tak mu mało, bo jest zazdrosny o wolność braciszka... Nie potrafi docenić tego, co dostał od losu. Typowy rozpuszczony bachor.

"Co więcej Bash zachowuje się zbyt 'luzacko', za takie 'podchody' do przyszłej królowej w rzeczywistości dawno mógłby już stracic życie.No ale to serial, zobaczymy co bedzie dalej :P"

Niby racja, ale nie do końca, bo raz, że jest ulubieńcem króla, a dwa, że do niczego nie doszło, zaledwie do jednego pocałunku, ale i na to brak świadków. Poza tym serial ma niewiele wspólnego z realiami historycznymi...

ocenił(a) serial na 10
Herushingu

Chyba jesteś niepoważna. Rozpieszczony? Serio? To słowo jest absurdalne jeżeli określamy króla! Ma ograniczoną władze przez tatuśka(który też jest komiczną postacia, gdyz pozwala na obelgi nałożnicy w sosunku do siebie) ale jest w królestwie jest zaraz po nim. Franca można scharakteryzować o wiele dokładniej, za to Basha bylo stosunkowo bardzo mało i jest on strasznie nijaki. Wie o tym, ze Maria jest zareczona a odjeżdża z nią na oczach brata, baaa - przyszłego króla Francji który moglby z nim zrobić w przyszlosci co by tylko zapragnął. I nie byłaby to kwestia rozpieszczenia a rangii jaką dostał od Boga. Dla mnie Francis jest zbyt pobłażliwy i to jedyne co moge mu zarzucic:)

'Niby racja, ale nie do końca, bo raz, że jest ulubieńcem króla, a dwa, że do niczego nie doszło, zaledwie do jednego pocałunku, ale i na to brak świadków' - ulubieniec, nie równa się przyszły król :) Chyba sobie żąrtujesz, że pocałunek odbyl się bez świadków, Francis to widział! A on zaraz po osobie króla jest w królestwie najważniejszy :)

Zgadzam się ze serialm ma malo wspólnego z realiami historycznymi ale na Boga, król to król, a nie jakiś rozwydrzony dzieciak..Króla się wynosi ponad te wszystkie określenia,Polecam 'Dynastie Tudorów' - tam dokładnie jest poazane jaki szacunek powinni okazywać inni dla nastepcy tronu

ocenił(a) serial na 6
Olipatka

Ok. Jest delfinem, i co z tego? Nie ma to znaczenia, jego zachowanie jest efektem jego pozycji, ale nie zmienia to odbioru jego zachowania, i tego, że jest nijaki... Henryk VIII Tudor również zasiadł na tronie w młodym wieku, ale nie przeszkodziło to twórcą w ukazaniu młodego króla w sposób godny, a nie jako rozpieszczonego dzieciaka. Inna sprawa, że z historycznego punktu widzenia powinien być dzieckiem, i wtedy jego styl bycia byłby adekwatny... I owszem, w przyszłości będzie mógł wszystko, ale nie dzisiaj, w końcu Katarzynie też nie podoba się obecność Diany i Basha, ale znajdują się oni poza jej zasięgiem.

Ale co masz do postaci Henryka II Walezjusza, o którą konkretnie sytuacje ci chodzi? Diane de Poitiers jest miłością jego życia, poznał ją w wieku 15 lat, gdy był jeszcze delfinem, zatem nie dziwi jej bezpośredniość... Z kolei Kenna należy do dworu Marii, zatem nie może z nią nic zrobić - odesłać etc -, bo nie leży to w jego gestii.

ocenił(a) serial na 10
Herushingu

Jak to nie ma znaczenia czy jest Delfinem czy nie?:D Wtf? Właśnie to wszystko tłumaczy. Nastepca tronu ma mieć wszystko czego sobie tylko zapragnie! W czym wedlug ciebie przejawia się jego rozpieszczenie(słowo, które jak pisałam, jest absurdalne w tej sytuacji)?
Młodego Tudora pokazali według Ciebie w sposób godny? Ukazali go jako szczeniackiego pewniaka siebie, rozpieszonego młodzieńca, który tylko podrywał dworki...
Jeżeli chodzi o Henia to z Kenną mógłby zrobić co tylko mu się podoba i nikt w Szkocji by się tym nie przejmował :) Na prawde uważasz ze dworska dziewka jest ważniejsza od króla Francji? Według mnie, kreacja Henryka II jest strasznie strachilwa i łagodna oraz niczym nie przypomina Tudora( który mówiąc krótko zachowywal się jak prawdziwy król), gdy ten był w jego wieku...

ocenił(a) serial na 3
Olipatka

Osobiście jestem wielką fanką Francis'a, uwielbiam go po prostu, ale twój przedmówca ma niestety trochę racji. Francis nie jest krystaliczną postacią, ma wiele wad, między innymi to, że momentami zachowuje się jak rozkapryszony gówniarz. Ma wszystko podane jak na tacy a i tak mu mało, w stosunku do Mary początkowo zachowywał się jak ostatni palant i wychodził z założenia, że ona nie ma nic do powiedzenia bo to ON to rządzi. Później się zakochał, zachowywał się szlachetnie, ale to nie zaciera jego poprzednich błędów :)
Co do Henryka i Kenny to moim zdaniem nie ma on prawa robić z Kenną co mu się żywnie podoba, gdyż jest ona dwórką królowej Szkocji, która jakby nie patrzeć w tym temacie ma jednak coś do powiedzenia

+ Proszę was, nie porównujcie Reign to Dynastii Tudorów, gdyż są to dwa zupełnie inne seriale :)

ocenił(a) serial na 10
nnowecka94

Widze, że skracasz mi serial, ale to niepotrzebne - oglądałam go ;) To oczywiste, że Franciszek borykał się z jakimiś problemami, pytaniami ale bez tego byłoby nudno. Jednak trzymam się tego, ze rozpieszczenie ma się nijak do przyszłego króla :)


Myśle, ze nikt w Szkocji nie wypowiedziałby wojny z powodu dwórki, badzmy poważni:)

ocenił(a) serial na 6
Olipatka

Tłumaczy, ale nie zmienia odbioru jego osoby, bo to, że jest delfinem nie powoduje, że nagle jego zachowanie staje się urocze... Z kolei jego rozpieszczenie przejawia się we wszystkim, począwszy od tego, że mimo że ma wszystko, to i tak ciągle użala się nad sobą, że ma obowiązki, albo, że nie ma tyle wolności, co jego braciszek... Albo brakiem zdecydowania, najpierw mówi, że państwo jest najważniejsze, by chwile później kierować się sercem i nie zważać na interesy państwa, by następną chwilę później znów twierdzić, że to racja stanu jest najważniejsza, i tak w kółko - mógłby się zdecydować.

Tudor korzystał z przywilejów. Może i ich nadużywał. Ale było widać, że jest następcą tronu, tudzież, wywodzi się z bogatego i szlachetnego rodu. A Franciszek, no cóż...

Ok. Henryk mógłby być trochę bardziej zdecydowany w kontaktach z płcią piękną, a przynajmniej nie wdawać się w zbędne dyskusje, ale, z drugiej strony to nie koniec świata, szczególnie że to cena przyjętej konwencji - uwspółcześniania na siłę historii.

ocenił(a) serial na 10
Herushingu

Z tego co kojarze to Franc narzekał tylko w 1 odcinku :) Nie napisałam, ze jego zachowanie jest urocze, po prostu król nie może być rozpieszczony, on z założenia ma miec wszystko czego zapragnie.. Myśle, że dla niego bylo to jasne - na 1 miejscu była ojczyzna, nie wiedział, że się zakocha... Niestety nie mógł się zdecydować, bo nie mógł sie wyprzeć władzy :) Proste...

Tak, Tudor korzystał z przywilejów, dlaczego wiec narzekamy na Franca, że to robi?
Po czym było widać, że Tudor jest nastepca tronu i czego w tej wizualnej definicji przyszłego króla brakuje Franciszkowi?

Rozumiem, że to wizja troche zaczerpnieta z nowoczesności, ale to nei zmienia faktu, ze jest to bardzo irytujące:)

ocenił(a) serial na 5
Herushingu

TeamBash to jedyna opcja :) Niby wiadomo, że Mary wyjdzie za Franciszka, ale znany jest fakt, że nie potrwa to małżeństwo długo. A wtedy scenarzyści mogą poszaleć z fikcją. Wiem jedno, jeśli Bash umrze albo zostanie definitywnie odtrącony (albo się zbiesi całkowicie) to ten serial przestaje dla mnie istnieć.

ocenił(a) serial na 6
malaika_freespirit

Nie mogą, bo Franciszek nie był jej jedynym małżonkiem... Już bardziej prawdopodobnym byłaby przedwczesna śmierć Franciszka, i zastąpienie go przez Basha, ale nie miałoby to sensu, bo jego los jest przesądzony, i trudno byłoby to nazwać szczęśliwym zakończeniem...

ocenił(a) serial na 5
Herushingu

Pamiętam, wyszła potem za jakiegoś szkockiego szlachcica, który potem też zmarł. Tak sobie myślę, po co oglądam serial, w którym większość bohaterów najpewniej zginie.

ocenił(a) serial na 10
malaika_freespirit

A ja jestem ciekawa jak to bedzie z tą przepowiednią, pod koniec 8 odcinka kiedy okazalo sie ze Clarissa maczała w tym palce i spełniała przepowiednie to juz nie jstem taka pewna. Biograficznie tez serial troche odbiega od faktów. Mam nadzieje ze Mary bedzie z Franciszkiem zyła dlugo i szczesliwie, nawet jezeli ma to nastapic za x ilosc odcinków :)

ocenił(a) serial na 6
ikatse

Nie ma szans. Franciszek II prawdopodobnie zostanie otruty, co będzie miało związek z tym, że Maria będzie rościć sobie prawa do tronu angielskiego oraz ich niechęcią do protestantyzmu, która wynikać będzie z tego, że oddalałoby to Szkocję od katolickiej europy, a przybliżało do protestanckiej Anglii. Chociaż podejrzewam, że serial zostanie zakończony na ich ślubie - teoretycznie dostaniemy szczęśliwe zakończenie, mimo że będziemy mieli świadomość tego, że ich szczęście nie będzie trwało długo.

Natomiast w przypadku Clarissy mamy do czynienia z samo spełniająca się przepowiednią, co oznacza, że przepowiadania przyszłość uwzględniała jej przepowiedzenie, i to właśnie treść przepowiedni powoduje, że dochodzi do przepowiadanych wydarzeń...

ocenił(a) serial na 10
Herushingu

Jak na razie nie mamy nic o religii , wiec moze ta kwestia zostanie pominięta :P

ocenił(a) serial na 6
ikatse

Nie? A wysłannicy Watykanu, i motyw z roszczeniem praw do tronu angielskiego? Wszystko składa się na spójną całość - Anglia jest protestancka a Szkocja katolicka. Dalej samo się potoczy

ocenił(a) serial na 10
Herushingu

wszystko na pewno sie wyjasni :) Ciekawe czy bedzie tylko jeden sezon czy wiecej :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones