PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680719}
7,3 15 466
ocen
7,3 10 1 15466
Nastoletnia Maria Stuart
powrót do forum serialu Nastoletnia Maria Stuart

dla nastolatek .... jak można robić taką produkcję ? ... "Dziewczyny z drużyny - początek".

tkow

Mam podobne odczucia. To ckliwe love story dla nastolatek, nie ma nic wspólnego z historią (poza imionami bohaterów).

Współczesne fryzury i makijaże, pachnący, piękni młodzi ludzie, doskonale równe i białe zęby, stroje dziewcząt jak z amerykańskich bali maturalnych... Źle, bardzo źle się to ogląda.

flamma87

Do tego jeszcze ta wnerwiająca muzyczka wiecznie w tle... Dziwne to.

ocenił(a) serial na 4
novocaine_

Nie tak ostro, serial jest robiony przez stację CW, czyli stacją dla NASTOLATKÓW (czy raczej dla nastolatek), czego się spodziewaliście? Jak dla mnie zastosowanie współczesnej muzyki, czy nawet strojów to dobry zabieg, jeśli trzeba zachęcić do oglądania 12-16 dziewczyny. Kto wie może ten serial zachęci młode osoby to zapoznania się z prawdziwą historią.
Jeśli chcecie porządnych serial historycznych to masę produkuje BBC i już nie wieszajcie psów na tym serialu.

ocenił(a) serial na 7
ulesia03

To powinni dawać o tym informację przed emisją każdego odcinka.
Ja kocham seriale czy filmy o tematyce historycznej. Spodziewałam się czegoś na styl Tudorów, a to jest tak jak w temacie "Beverly Hills w pantalonach". Potem durnym 12-16letnim laskom się nie chce nawet sprawdzić faktów historycznych i na lekcjach historii jarają się jakimś Bashem.
Litości, for Christ Sake!

tkow

Dzięki Wam, dobrzy ludzie! Patrząc na ocenę na filmwebie myślałam, że ze mną jest coś nie tak.
Spodziewałam się czegoś, co chociaż stało obok Dynastii Tudorów. Albo chociaż Białej Królowej.
A dostałam... Nawet nie wiem, jak to nazwać. Absurdalna muzyka, idiotyczne zachowania, ZERO klimatu epoki. Istna tragedia. A fakt, że serial jest dla nastolatek akurat niczego nie tłumaczy. Nastolatki chyba mają w szkole lekcje historii, prawda?

ocenił(a) serial na 6
zuzanna_90

eeeeeeej, ja nastolatką nie jestem, a bardzo lubię ten serial, muzykę w szczególności (no może tylko z pierwszych odcinków), a serial o czymś jest, mimo, że widzicie tylko to co wam pokazują, czyli cukierkowe stroje, królów i królowe, serial pokazuje brutalne życie, w którym nikomu nie można ufać, bo światem rządzi tak na prawdę kasa i pozbawieni zdrowych zmysłów ludzie

amb05

Czego wymagać od osób neomaturalnych i wiedzosceptycznych.

ocenił(a) serial na 6
tkow

no tak, widzę, że nie mogę od Ciebie za dużo wymagać, tylko zanim zaczniesz kogoś krytykować spójrz na siebie , a ja Ci powiem, że masz ze sobą problem, i żeby lepiej się poczuć poniżasz wszystkich wokoło, żeby się czuć ważniejszym, zamiast dostrzegać pozytywy, pozdrawiam

amb05

Słusznie, nie wymagaj ode mnie doszukiwania się pozytywów w kiczu dla przygłupich nastolatek.

ocenił(a) serial na 6
tkow

i nie będę, to Twoja sprawa jakie masz podejście do świata

ocenił(a) serial na 7
tkow

Problem leży po Twojej stronie, bo serial jest opisany jako "fantasy" a nie historyczny:p A opis dojść jasno wskazuje że wszystko będzie się kręcić wokół spraw sercowych. Jeśli zatem stwarzasz sobie nierealne oczekiwania, to potem się nie dziw że się zawodzisz;)

Zresztą ogólnie kategoria "historyczne" pasuje tylko do nadrzędnej kategorii "dokument" - w innych przypadkach to bajka dla naiwnych.
Życie jest z natury nudne, więc gdyby twórcy nastawiali się na "historyczne" (czyt: na faktach), to nikt by tego nie oglądał. Co tam, większość by nawet nie zrozumiała, bo tamtejsi ludzie mięli inny język, wiedzę, mentalność, obyczaje, skróty myślowy etc

Czepiacie się szczegółów - zaraz zaczniecie narzekać że 15 latkę gra 24 latka, a ogólnie to serial jest pochwałą seksu osób bardzo nieletnich:p To jest tylko serial - zabijacz czasu, a nie encyklopedia naukowa:p

Gubio

Mylisz się.

ocenił(a) serial na 7
tkow

Czasem lepiej milczeć niż mięć ostatnie słowo;)

Gubio

W tym względzie, także się mylisz.

tkow

to Ty się mylisz, jesteś jakiś upośledzony? xD

tkow

Jeśli uważasz, że się myli to okey, ale rozwiń swoje stwierdzenie i udowodnij to. Natomiast jeśli nie chcesz tracić czasu na tłumaczenie się to po prostu nie komentuj, bo dobrze wiesz, że przez to zacznie się niepotrzebna dyskusja.

ocenił(a) serial na 1
tkow

Mam identyczne zdanie na ten temat. Żenada to chyba nie jest wystarczające słowo. Totalna porażka. Bezsens na miarę dzisiejszych czasów niestety ...

ocenił(a) serial na 5
tkow

Scenariusz serialu nie jest zły. Posiada ciekawe wątki i może wciągnąć. Co do faktów historycznych to serial nie ma statusu historycznego, więc nie można tego brać pod ocenę. Niestety wszystko psują nowoczesne fryzury i stroje, a także zbyt swobodny tryb życia Mary i jej dwórek. Te zabiegi sprawiają, że serial jako całość wydaje się albo śmieszny albo żałosny. Jeśli twórcy chcieli nowoczesności mogli zrealizować to w oparciu o współczesne realia, zamiast studniówkowe suknie umieszczać w okresie renesansu.

tkow

Naprawdę jakieś dziewczyneczki z disney chanel czy coś koło tego! Serial dla nastolatek. A ja zafascynowana Białą Królową postanowiłam szukać czegoś w podobnym klimacie. Skusiła mnie wysoka ocena, a tu proszę... po 4 minutach seansu postanowiłam nie zniżać się dłużej do tego poziomu :)

sunshine_be

I jeszcze Ania z Zielonego Wzgórza w roli Królowej - Matki - nie dam rady :)

ocenił(a) serial na 7
sunshine_be

Akurat ona jest świetna w swojej roli a czy rola ta jest zgodna z historią to nie będę się zagłębiać bo jak już ktoś napisał nie jest to serial historyczny. A i Anię też zagrała dobrze, jest to najlepsza Ania i lepszej nie będzie!

sunshine_be

Osz ty w morde, nie poznałam jej!!

A serial to badziewie, te dziewczyny wyglądają jak współczesne nastolatki, które przebrały się w strojne kiecki.

ocenił(a) serial na 1
tkow

Znalazłam serial w temacie, który mnie interesuje. Patrzę na oceny na FW - bardzo wysoka. Patrzę komentarze - peany. Oglądam i oczom nie wierzę: toż to szmira! Głupiutkie nastolatki ubrane w kiecki, które mamy im chyba na bal kostiumowy w domu publicznym uszyły, gra aktorska żenująca, z historią nic wspólnego to "coś" nie ma. Podobnie też ze sztuką filmową. Nawet jeśli się robi film dla nastolatków, to warto by się przyłożyć. Jednak autorzy tej żenady, chyba uważają nastolatków za kompletnych idiotów... Choć jak patrzę na komentarze, to by się zgadzało...

Cieszę się, że ktoś zauważył bezsens tworzenia takich filmów. Nie róbmy z młodych ludzi debili. Może warto by tworzyć dla nich sztukę, a nie ogłupiać ich do reszty.

ocenił(a) serial na 5
Dorowca

Teraz zdecydowaną większość filmów i serialów robi się dla kasy, a nie żeby coś przekazać. Druga sprawa to taka, że to właśnie nastolatkowie robią sami z siebie debili, więc nie dziw się, że tak są postrzegani. Obawiam się, że tego rodzaju kino to dopiero początek i raczej nie ma co liczyć na nic lepszego. Złote czasu szklanego ekranu minęły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones