Nie z tego świata (2005-2020)
Nie z tego świata: Sezon 13 Nie z tego świata Sezon 13, Odcinek 10
Odcinek Nie z tego świata (2005-2020)

Wayward Sisters

42m
7,9 447
ocen
7,9 10 1 447
Nie z tego świata
powrót do forum s13e10

S13E10

ocenił(a) serial na 9

Jak wrażenia?

Czytałam angielskie opinie i na odcinek spadło bardzo dużo krytyki. Podzielacie ich zdanie? Bo mi się osobiście podobało. Nie był to może jakiś super rewelacyjny odcinek, po którym pozostaje jakieś uczucie niedosytu i pragnienie obejrzenia kolejnej części, ale był przyjemny.

"Sam i Dean zaginęli na polowaniu i nie ma ich od kilku dni. Czas wracać do domu." Piękne nawiązanie do pierwszego odcinka, kiedy to Dean mówi Samowi "Tata zaginął na polowaniu i nie ma go od kilku dni."

Wiele osób hejtuje Claire, czy tylko ja ją bardzo lubię? Dziewczyna reprezentuje takie młode, początkujące pokolenie łowców. Sam i Dean są dla niej trochę kimś takim jak Bobby był dla nich. Serial ewoluuje i to jest w nim świetne, za to kocham supernatural.

Mimo wszystko nie da się zaprzeczyć, że jej postać nie jest dobrze napisana. Dziewczyna umalowana, w rozpuszczonych włosach, samotnie pokonuje trzech wilkołaków bardzo szybko i wychodzi z tego prawie bez szwanku. Wiem, że ten odcinek nie miał być o wilkołakach, ale troszeczke realizmu by nie zaszkodziło.

No i innym zarzutem mogłoby być to, że odcinek miał być o "wayward sisters", a twórcy skupili się głównie na Claire.

Tak czy siak, pomimo wad dobrze mi się oglądało. A wam?

Oczywiście nie mogłabym nie wspomnieć o sekwencji początkowej. Czy tylko ja uważam, że była po prostu magiczna? Świetnie się oglądało i świetnie się słuchało. Dobór piosenki rewelacyjny. https://youtu.be/P0IoQ17t_Ek

ocenił(a) serial na 9
Paklpy

Odcinek nie był taki zły nawet dobrze się oglądało, ale próba przedstawienia na siłę umiejętności Claire(zabicie bez problemu 3 wikołaków) była dla mnie bez sensu, gdzie w początkowych sezonach Sam i Dean mogli pomarzyć o takiej sprawnej akcji.
Albo też nieporadni Winchesterowie, którzy nie mogli odnaleźć portalu, który właściwie był w ich pobliżu(wnoszę po tym, że dziewczyny od razu na nich wpadły ze swoją misją ratunkową) oraz dali się pobić kobiecie z samym kijem.

ocenił(a) serial na 9
Paklpy

Dokładnie . Nie widze tego jak Claire ciągnie ten serial a wszystko na to wskazuje [ ze bedzie głowna postacia ]. Odcinek ok ale żeby cały serial ? Nie ma opcji. JEzeli powstanie to spodziewam się kasacji. Powinni po prostu lepsza aktorke zatrudnic.

ocenił(a) serial na 9
Paklpy

Claire to taki odpowiednik Kristen Stewart. Strasznie drewniana gra, zero emocji na twarzy czy w głosie, spojrzenie niesamowicie puste. Wczoraj widziałem ten odcinek pierwszy raz, i od tego festiwalu drewna zrobiło mi się niedobrze :D

Claire rozwająca wilkołaki jakby były manekinami z crash testów, momentalnie znajduje chłopaków, którzy od dwóch dni spacerowali po lesie bez celu. A Claire znajduje ich w 5 minut, uwalnia, i ucieka. Jeszcze brakowało aby za pomocą kamienia w pojedynkę pokonała tego wielkiego stwora. Na siłę zrobiono z niej superbohaterkę, i jeżeli to jest wstęp do innego serialu to jest to jedna z najgorszych zapowiedzi jakie widziałem. A sam odcinek fatalny, najgorszy z całego serialu póki co.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones