PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=182429}

Nightwalker: The Midnight Detective

Night Walker: Mayonaka no Tantei
6,2 52
oceny
6,2 10 1 52
Night Walker: Mayonaka no Tantei
powrót do forum serialu Night Walker: Mayonaka no Tantei

Opening 'mistrzostwo świata', chyba lepszego do tej pory nie widziałem (słyszałem). Klimat, muzyka, nieprzewidywalność.
Bardzo wiele jest niedociągnięć, niespójna akcja, fabuła na połowę odcinków, animacja kulawa. Za głowę się można złapać jak pewne sprawy są rozwiązywane?, ale przynajmniej nie jest to psujące w odbiorze całej serii. Ewidentnie widać, że gość od fabuły w czasie produkcji kopnął w kalendarz, stąd odcinki prequele i wręcz alternatywne zakończenie przedstawione przy samym końcu serialu.
Ale ale...
+ Mamy tu coś w stylu neonoir, jazz + piano, przemyślenia bohaterów nad własnym życiem.
+ historię o wampirze, który jedynie co pamięta z przeszłości to, że zagryzł własną rodzinę.
+ przemianę stylu życia nowo narodzonej wampirzycy, zmianę jej celów, poglądu do otaczającego świata.
+ postać wampira Caina jakby wyjętego z "Wywiadu z wampirem".
+ całkiem sensownie wymyślona logika świata nocnych demonów, w zależności od rodzaju zamieszkujących ciała nieżywych osób.
+ chochlik, który wbrew pierwszego wrażenia, nie jest denerwujący dla widza, a całkiem dobrze wykreowaną postacią.
+ elementy komediowe, które nie są żenujące, a całkiem sprawne.

Bardzo się cieszę, że pomimo okropnych recenzji w necie ten tytuł obejrzałem.
Na youtubie można znaleźć całą serię.

ocenił(a) serial na 6

Zgadzam się ze wszystkimi plusami, ale dotyczą one tylko fabuły. Spisane historie z poszczególnych odcinków to cudeńka, materiały na świetne opowiadania, filmy czy... anime.
Jednak ta produkcja odrzucała mnie wizualnie, te 12 nocy oglądałem ponad miesiąc... Kreska taka se, animacja postaci tragiczna, tła na odwal. Zabity potencjał

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones