PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487834}
6,3 41 367
ocen
6,3 10 1 41367
5,4 5
ocen krytyków
Ojciec Mateusz
powrót do forum serialu Ojciec Mateusz

Oglądałam kiedyś pierwowzór, i ze zdziwieniem stwierdzam że sparwy kryminalne są toczka w toczke identyczne jak w Don Matteo, przeciez wczorajszy odcinek (o aktorach)już wcześniej widziałam w wersji włoskiej, podobnie jak ten o tym pensjonariuszu domu starców zamordowanym przez syna swej dawnej kochanki.
Ciekawa jestem dlaczego polscy scenarzyści tego nie zmieniają, może liczą że nikt nie ogladał wcześniej pierwowzoru... przez ten drobny szczegół serial nie stanowi juz dla mnie takiej tajemnicy bo od początku wiem kto zabił ...

telimena79

A nie wpadłaś na to, że serial jest na licencji włoskiej i w umowie jest wyszczególnione, że odcinki mają być "toczka w toczkę" takie same tylko,że dopasowane do polskich realiów?

telimena79

wyobraź sobie że wiem że serial jest na licencji włoskiej ale to wcale nie oznacza że wszystko ma być takie same. A jeśli chodzi o polskie realia , to powiedz mi czy znasz kogoś kto mieszkałby w takim pałacu jak ta staruszka zakochana w pensjonariuszu domu starców?
No właśnie...
"Niania" też jest na licencji, tyle że amerykańskiej a odcinki jakoś mi się nie dublują.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
telimena79

Czyżby TVP miało słabych negocjatorów odpowiedzialnych za podpisanie tej umowy?, hm

telimena79

Tak sie składa, że znam taką rodzinę:)
A wracając do tematu, to niania również się dubluje nie widzisz podobieństw?? Źle z Tobą. W niani różnica jest taka, że występują polskie gwiazdy a reżyser opuścił kila odcinków lub dwa połączył w jeden. Podobnie jest z Ojcem Mateuszem. A jeśli Ci to nie odpowiada to po co oglądasz?

Również pozdrawiam

ocenił(a) serial na 7
kasiunia711

Tak to bywa z zagranicznymi formatami-nie da się wiele zmienić bo właściciel licencji się wkurzy.
Bo przecież dobrze chyba wszyscy wiemy jak skończy się ''Niania''(swoją drogą chyba będą ostatnią serie kręcić).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones