PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487834}
6,3 41 318
ocen
6,3 10 1 41318
5,4 5
ocen krytyków
Ojciec Mateusz
powrót do forum serialu Ojciec Mateusz

Przepis na odcinek Ojca Mateusza:
1. Zbrodnia
2. Policjanci aresztują niewłaściwą osobę.
3. Ojciec Mateusz wierzy, że ta osoba jest niewinna.
4. Nocul mówi, że są na podejrzanego niezbite dowody i nie ma wątpliwości co do winy.
5. Coś księdza naprowadza na właściwy trop. Czasem podsuwa go Noculowi podczas, kawy, czy tam herbaty, ewentualnie partii szachów.
6. Ksiądz znajduje prawdziwego winowajcę. Rozmawia z nim. Winny wyznaje skruchę i tłumaczy całe zajście.
7. Policjaci zawsze 5 minut w tyle za księdzem! Pojawiają się za chwilę na miejscu zbrodni, by aresztować winnego, tym razem z niezbitymi dowodami.
8. Niesłusznie oskarżona osoba dziękuje księdzu.

Idąc tym tropem, to policja w tym miasteczku by zamknęła połowę mieszkańców za niewinność, a druga połowa chodziła by wolno, mimo winy. I generalnie bardzo często można się domyślić kto popełnił tą zbrodnię. Nuda.

wojtek4567

A mimo to cieszy się niesłabnącą popularnością i ma już bez mała 15 sezonów, paradoks prawda? Niestety tylko z pozoru, bo odpowiedź jest prosta i wyjaśnia też czemu Ty oraz ja nigdy nie pojmiemy fenomenu tego serialu... nie jesteśmy grupą docelową. Dla nas liczą się takie rzeczy jak fabuła, bohaterowie czy rozwój postaci, ale ten serial celuje w target, któremu wyżej wymienione nie są do szczęścia potrzebne. O kim mowa? Przede wszystkim o staruszkach, u których pamięć już nie ta, więc o co drugim trzecim zapomną, a co drugi oglądać będą od środka. Taka formuła serialu sprawia, że mimo to mogą oni śledzić fabułę bez względnego uszczerbku. Do tego doskonale ogląda się do lecenia w tle do obiadu. Rzucasz okiem raz na kwadrans, a i tak jesteś na bieżąco. Także wiesz już wszystko ;)

ocenił(a) serial na 4
Kwarc

Matka ogłada wszystkie odcinki i irytuję ją jak mówię co się stanie z chwilę mimo że oglądała to ileś razy.............

gulewiczbaka

To u mnie wujaszek z ciotką się irytują jak powiem, że Trudne sprawy nie są naprawdę :P

ocenił(a) serial na 6
Kwarc

Bo ludzie głupie są

ocenił(a) serial na 7
marcin_lendzion

Duchy faktem są

ocenił(a) serial na 10
Kwarc

Jestem dyrektorem banku wiec raczej nie staruszkiem i głupkiem. A uważam, ze to jeden z przyjemniejszych seriali :) pozdrawiam

ocenił(a) serial na 8
wojtek4567

@wojtek4567 @Kwarc
Po prostu nie rozumiecie Wykonania, Nie oglądaliście tego zbyt dużo, JA za to pojmuję, Za to bym zmienił jedno. Policjanci zawsze 5 minut w tyle! No to to już przesada z tymi o 5 minut w tyle, Mogło by być tak, by ksiądz sam wykonywał sprawę, On ucieka (Winowajca) Za 15 minut pogoń za nim a potem Policja go łapie. Wiem, Może marne, ale to co wy gadacie... To świństwo dla takiego serialu, Świństwo!

Huasindo

Tak i w ostatnich seriach coraz mniej jest księdza bo Artur reżyseruje i już tak nie włącza się tak do prowadzenia śledztwa , wyjątek wczoraj bo był inny reżyser. Więc ostatnio policja lepiej sobie radzi

ocenił(a) serial na 8
ghf

Polityka tak jak w Ranczo - Bez sensu.
Zabrakło w tym filmie trochę więcej polityki.
Krajów obcych i Polski się nie wstydzimy, No może z tak 25%, I jest wiele Skinów.
Trochę się troszczę o Artura, bo nie chcę, ażeby ten serial nie upadł.

Huasindo

Tak powinni wrócić do klimatu z pierwszych serii

ocenił(a) serial na 8
ghf

Zbyteczność tego serialu większy się.
Zabrakło tam jednego : Porwanie księdza, Pobicie księdza itd. - Wiem w jednych odcinkach tak jest, Jednak nie za wiele.

Huasindo

Ale co tu jest do rozumienia? Ot Scooby Doo z policjantami zamiast nastolatków i księdzem zamiast psa ;)

ocenił(a) serial na 8
Kwarc

Już mi się zbrzydł ten serial, nie podoba mi się. Oceniłem go kiedy mi się podobał. Jednak... Sam wiesz... Nudy i nudy ;c

wojtek4567

Dla tego wolę amerykańskie seriale np Detektyw w sutannie o to była świetna para detektywów.

Ruben_fw

Co do serialowych ''detektywów'' z USA i to jedyny który mi tak naprawdę przypadł do gustu, z tego powodu też mam go w ulubionych to ''Na wariackich papierach''.

buterfly

Na wariackich też fajny ale tylko początkowe odcinki bo sezon 4 i 5 jest już nudny niestety.

Ruben_fw

Mnie akurat wciągnął cały, gdyż trafił w mój gust z humorem ;)

ocenił(a) serial na 6
wojtek4567

A wyobraź sobie, że mi się podoba

chemas

Ja też oglądam na tvp seriale .

wojtek4567

Tak niestety w tym serialiku jest już w Pierwszej miłości były lepsze wątki kryminalne.

wojtek4567

Przepis na powieść Sienkiewicza:
1. Bohater się zakochuje
2. Bohater zostaje rozdzielony z ukochaną
3. Bohater odnajduje ukochaną po kilku przygodach
Sienkiewicz zostaje noblistą, a jego powieści przerabia się w szkołach...

ocenił(a) serial na 6
kropla40

Czy mam rozumieć, że scenariusz ojca mateusza jest na wyższym poziomie niż powieści Sienkiewicza ?

chemas

Nie ale wszystko ma pewien swój schemat nazwijmy to gatunkowy filmy seriale książki ;)

ocenił(a) serial na 6
marekwyszosiat

oczywiście, że wszystko ma swój schemat, ale można wyjśc poza schemat albo uporczywie się go trzymać

kropla40

To się powieść walterscotowska nazywa :P

ocenił(a) serial na 7
wojtek4567

Zapomniałeś jeszcze dodać o tym że nieraz to morderca ma dobry motyw do zabicia innej osoby i nie raz to ofiara okazuje się być tą złą, a morderca tylko osobą, która nie wytrzymała i wzięła do ręki pistolet, nóż itp.

użytkownik usunięty
wojtek4567

Są schematy, ale cenię sobie serial, bo jest w nim chyba najwięcej religijnych elementów spośród obecnych seriali.
Mimo tego układu odcinków wolę Ojca Mateusza niż Szkołę, 19+ czy Szpital.

użytkownik usunięty
wojtek4567

Taki schemat miał 1 sezon.Potem się poprawiło

Taki schemat ma każdy sezon. Nic się nie zmieniło.

Ale serial ratuje się klimatem (zdjęcia, soundtrack, humor) i aktorstwem.

użytkownik usunięty
jan_niezbedny0

Zdecydowanie nie było mnóstwo odcinków w których np. nie było morderstwa. Albo coś wynikało z błędów postaci.

wojtek4567

Ja tam lubię Mateusza choć były lepsze seriale Fala zbrodni np ten serial można obejrzeć jak i tak nic w tv nie ma.

ocenił(a) serial na 7
wojtek4567

Mi się podoba ten serial ze względu na przyjemną, klimatyczną muzykę, ścieżkę dźwiękową, dobrą obsadę aktorską i fajne śmieszne smaczki, np. pomiędzy Możejko a Noculem. Da się znudzić ale można obejrzeć. Ogólnie 6/10.

wojtek4567

A ja tam lubię Mateusza to bardziej taki familiny serual z kryminalem w tle ,ma fajne postacie Pluskawa ,Możejko .

wojtek4567

Zbrodnia też jest prawie zawsze taka sama - dwie osoby się kłócą i jedna zostaje popchnięta/uderzona po czym ginie uderzając w coś albo spadając z wysokości. A winny tłumaczy księdzu "Nie chciałem go zabić. To był wypadek".

ocenił(a) serial na 6
wojtek4567

Aktor Firlet gra boksera ,który umiera.
Jaki czas później znowu się pojawią jako Antoni Dziubak....
Mamy zbyt mało aktorów.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones