PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431573}

Ostatni wróg

The Last Enemy
7,1 771
ocen
7,1 10 1 771
Ostatni wróg
powrót do forum serialu Ostatni wróg

David Russell?

ocenił(a) serial na 7

Właśnie obejrzałam "The last enemy" i nie bardzo zrozumiałam końcówkę filmu. Nie rozumiem dla kogo pracował David Russell? Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić?

haruka_luna

Wydaje mi się, że dla rządu. Chociaż mogę się mylić.

ocenił(a) serial na 7
Nina_1986

Na końcu filmu można było wysnuć taki wniosek, że pracuje dla rządu, choć myślę, że początkowo wcale dla rządu nie pracował. Bo po co "prześladowałby" Patricka Nye i George Gibbon'a (którego "doprowadził" do samobójstwa). Nie mogę rozgryźć tego wątku. Podejrzewam, że o to chodziło twórcom serialu.

ocenił(a) serial na 8
haruka_luna

Po zobaczeniu końcówki jest dla mnie oczywiste, że Russell od początku pracował dla rządu, a cała akcja filmu zaczęła się w momencie, gdy rząd (w osobie tej starszej rudej) postanowił zlikwidować wszelkie dowody tego eksperymentu. Posłużyli się Stephem-geniuszem, żeby wyszukał wszystkie wątki, niewygodne osoby, dowody, a oni je niszczyli. Stephen myślał, że działa przeciwko nim podczas gdy od początku robił to co chcieli, czyli dokopał się do najbardziej ukrytych dowodów, żeby oni mogli "posprzątać". No i Michael był sobowtórem (tak powiedziała ta ruda), który miał go do tego zmotywować czy też pilnować, a że wiedział za dużo na końcu też zginął. Ten film jest w zasadzie o tym, że nawet gdy człowiek robi coś przeciwko władzy to może się okazać że robi dokładnie to czego władza chce i pracuje dla niej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones