PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=865385}
7,1 9 453
oceny
7,1 10 1 9453
6,7 3
oceny krytyków
Otwórz oczy
powrót do forum serialu Otwórz oczy

Po poprzednich netflixowych crapach jak Rojst czy W głębi lasu byłam nastawiona sceptycznie, ale na szczescie niesłusznie. Dlaczego o serialu jest tak cicho w sieci? Dlaczego wyżej wymienione przeze mnie seriale dostały dziesiątki przedpremierowych trailerów, promocję na takich kanałach youtube jak np Jakbyniepaczec czy nawet ekskluzywnie przygotowane piosenki a serial Otwórz oczy został przez włodarzy netflixa totalnie olany? Dlatego własnie nie cierpię tej platformy. To co wartościowe spycha na bok a promuje kicz. O ile Rojst przeszedł bokiem za granicą tak jestem przekonana, że serial Otworz oczy spodoba się zagranicznemu odbiorcy.

MartaLubomirska

Rojst to rzeczywiscie najbardziej przereklamowany serial ostatnich lat. Przebił pod tym względem nawet chyba Slepnac od świateł. Właśnie czytałem recenzje na WP i Spidersweb. Polscy "krytycy" juz wyrażają swoje żale na serial Otwórz oczy i hejty. Chyba za mało w nim gejów i nie ma nagości, no i reżyserowała go kobieta więc to dyskwalifikuje serial dla "profesjonalnego" krytyka.

desperados02345

Ślepnąc od świateł to jakby nie patrzeć jeden z najlepszych seriali ostatniej dekady i wspominanie go tutaj jest trochę nie na miejscu.

RobertWhite

Popieram w 100%

ocenił(a) serial na 4
RobertWhite

Dokładnie

ocenił(a) serial na 7
RobertWhite

yyy nie

Nemolaires

Zgadzam się z tym "yyy nie". Serial jest beznadziejnie nudny a aktorzy grają w przerysowany sposób.

aAgrafka

Wydaje Ci się tak, bo najwidoczniej nie rozumiesz sztuki.

ocenił(a) serial na 8
RobertWhite

Nie wiem jak ślepnąc od świateł można uznać za jeden z lepszych seriali....

ocenił(a) serial na 10
yska1988

Ja ślepnę patrząc na ekran, gdy próbuję to oglądać xD

trybulski

Zahipnotyzowali cię? Bo mnie tak, że obejrzałem aż do końca, który dopiero mnie obudził ze śpiączki serialowej. :)

yska1988

to, że czegoś nie wiesz nie oznacza jeszcze, że masz rację w swoim osądzie..

yska1988

No ja też nie wiem bo masz rację , też nie wiem jak można go uznać za jeden z lepszych jak był jeden z najlepszych. Sztuka nie jest dla każdej sztuki.

yska1988

Bo jest niesamowicie przeprowadzona fabuła, której szczegóły mają znaczenie od początku do końca, w każdym momencie idzie do przodu bez nudy, jest plot twist, są super kadry, jest fajna muzyka. Są emocje.

ocenił(a) serial na 7
RobertWhite

Ale "Ślepnąc od świateł" to był przekozacki serial, jak ktoś ma inne zdanie, no to nic tylko rozpęd i ściana.

RobertWhite

No raczej nie

SatineNic

To że tak jest oczywiste, twoje no raczej nie nic nie znaczy.

SatineNic

no raczej tak

SatineNic

No raczej tak

RobertWhite

Ślepnąć od świateł jest glupie, nudne, miałkie, smętne, nieciekawe, tandetne, przereklamowane. W ogóle nie wiem co jest fajnego w tym

desperados02345

Spidersweb to tacy pseudo-krytyscy. Nie mają żadnego wyczucia sztuki i tym bardziej wykształcenia w tym kierunku, po prostu dobrze opłaceni copywriterzy. Ja wiem co z nich za ziółka, po tym jak zjechali wybitne seriale - trzeci sezon Twin Peaks i Too Old to Die Young.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
desperados02345

Profesjonalni krytycy to też kobiety,więc to słaby argument.Osobiście nie przywiązuje do ich opinii większej wagi,ale moim zdaniem,powtarzam moim zdaniem czy to Rojst czy też Ślepnąc od świateł są serialami zdecydowanie lepszymi i nie potrzebuję do tego czytać opinii klakierów.Jaki sens ma porównywanie,zestawianie tych seriali?Są to zupełnie różne seriale i co najważniejsze skierowane do zupełnie innego kręgu odbiorców.Otwórz oczy mnie osobiście je zamykał,ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

ocenił(a) serial na 3
desperados02345

Kiepski serial plus Naradkiewicz której nie da się ogladac i słuchać takie drewno z irytującym głosem . Większej szmiry dawno nie widziałem

desperados02345

Rojst przereklamowany...? Matko!! Chyba nie powiesz mi, że ten pożal się Boże serialik dla młodzieży w jakimkolwiek stopniu mu dorównał. Nie mówię, że był bardzo zły ale lata świetlne dzielą go od Rojsta. Wiadomo, że to dwa różne gatunki ale proszę.....

analthunder

Popieram 100% otwórz oczy do serial dla 13 latków w przeciwieństwie do Rojst i Slepnac od Świateł. Nie wiem kto wydał na świat to beznadziejnie bezpłciowe "dzieło" otwórz oczy - zamykam oczy bo bola od patrzenia

ocenił(a) serial na 10
mike_sieprawski

Dzięki, czuję się znacząco odmłodzony :-)

ocenił(a) serial na 7
MartaLubomirska

spoko ten serial chociaż na początku mnie nie zachwycił...dopiero końcówka mnie wciągnela ale to chyba dlatego że główna bohaterka mnie irytowała swoją grą ..a tak to oceniam 8/10 napewno warto go obejrzeć ..

MartaLubomirska

Rojst'97 dla mnie spoko, ale pierwszy sezon od Showmax'u słaby.

ocenił(a) serial na 4
MartaLubomirska

Otwórz oczy jest tylko odrobinę lepszy od W głębi lasu. Twoje pretensje do Netfilxa są dziecinne. Generalnie sprowadza się to do tego, że mają inny gust niż Ty. No sorry, ale twierdzenie, że otwórz oczy jest wartościowy, bo Ty tak sądzisz jest śmieszne. Każdy ma swój gust... Jeżeli dla Ciebie to jest wartościowy serial Ok, ale inni mogą myśleć inaczej. O lesie serialu zadecyduje oglądalność, a tu raczej nie koniecznie będzie duża. Widzowie mają duży wobor seriali młodzieżowych i niestety spora ich część jest na znacznie wyższym poziomie niż ten..

rivita

Mam podobne zdanie. Ogólnie historia jest ciekawa, ale fatalna gra aktorów obniża zdecydowanie poziom serialu.

rivita

Największą powszechnie powtarzaną bzdurą jest : ''O gustach się nie dyskutuje''. Ja jednak skłaniam się ku opinii, że jes cos takiego jak ''zły gust''. Większość tzw ''sztuki filmoeej'' czy też muzycznej schlebiająca niskim instynktom prowadzi do osadzania, a potem utrwalania pewnych schematów myslowych, które potem przenoszone są na obszar codziennego życia. Innymi słowy: większośc filmów i seriali zamiast uwrażliwiać i skłaniac do refleksji daje krótkotrwałe, ale bardzo silne emocje, jednocześnie zabijając myślenie. Emocje wywolują uwalnianie dopaminy, a ludzie takie krótkotrwałe ''kąpiele dopaminowe'' bardzo lubią. Podobne działanie ma fejsbuk, tłiterek czy inne tik-toki.
Wydaje się zupełnie niegroźne, bo to tylko rozrywka (a przecież ''o gustach się nie dyskutuje'';-), jednak w dłuższej perspektywie sprawia, że człowiek staje się bezmyślną, bezrefleksyjną istotą, która dąży do kolejnej ''kąpieli dopaminowej'' dla swojego mózgu. Zresztą to duże uproszczenie, bo następstwa takich postaw życiowychnsą znacznie poważniejsze.

ocenił(a) serial na 8
Stefan_Zyskowski

Święta prawda. Nic dodać nic ująć.

MartaLubomirska

usnalem na pierwszym odcinku, jestem zawiedziony, trzymalem go w przypomnieniach jakis czas, nie chce mi sie wracac do niego, nie bede go ocenial po 3/4 odc jednego ale wywalam go z mojej listy na netflixie, flaki z olejem, oklepane klisze, no gowno po prostu

Seba24

Seba, daj mu szanse. Ja po pierwszych trzech odcinkach męczyłam się, żałując kolejnych minut, ale dla samego rozwiązania warto. Jest to serial dla młodzieży i tak trzeba do niego podejść, ale historia jest tak pokręcona że koncowka wywindowała u mnie noty znacznie wyżej. Ale do Rojsta czy Ślepnąc od świateł to kawał drogi to leży.

ocenił(a) serial na 6
MartaLubomirska

Powiem krótko - szału nie ma.

OK, fajnie się ogląda, ale to zwykłe połączenie "Lot nad kukułczym gniazdem" i "LOST". Pierwsze odcinki to taki TVN - coś się dzieje, jakaś akcja biegnie, tu na chwilę coś ciekawego, potem znów długie spojrzenie w las i tak lecą minuty. Dopiero końcówka nabiera rozpędu i zaczynają się emocje.

Może ja jestem już przeczulony, ale w większości przypadków rozgryzałem problem na 5min przed jego rozwiązaniem. Bo wszelkie sztuczki w serialu (nie wiem jak w książce) to oklepane klisze. Tu amnezja, tu pani doktor, wszystko słodziutko, potem pojawiają się pierwsze wątpliwości, tutaj rysa na szkle, tutaj jakiś wariat, ale wychodzi że wariat wie najlepiej, pierwsze dziwne spojrzenia... no i ci ochroniarze którzy bardziej przypominają boty niż ludzi. No i tradycyjne "wiem że mi nie ufasz ale musisz mi zaufać" oraz "wiem że mi nie wierzysz ale musisz uwierzyć" padające w każdym odcinku.

Dobry pomysł, dobre wykonanie, powiew świeżości, ale pod płaszczykiem okazuje się że to fabuła wyświechtana przed lat. Brakowało tylko bladej postaci wychodzącej z telewizora albo studni :-)

ocenił(a) serial na 9
MartaLubomirska

Mi się serial podobał. Początek faktycznie nudny ale później... Myślałam że sama postradałam rozum!

ocenił(a) serial na 7
MartaLubomirska

Faktycznie zacny serial. Oczywiście polscy twórcy nie potrafią kręcić scen grozy, więc horroru w tym za bardzo nie ma. Jednakże klimat paranoi i niepewności jest. Tylko najbardziej się wkurzam, że na końcu nie wyjaśniono za bardzo, o co chodzi, a jakby bardzo ku temu była sytuacja, tylko główna bohaterka średnio kojarzy fakty i zupełnie nie zadaje właściwych pytań.
No i oczywiście wkurza, że Netflix zamówił za mało odcinków, a tutaj nie ma aż tak potencjału na kolejny sezon. Ze 2 odcinki wystarczy dokręcić, jak robi to co robi i będzie dobrze, bo jakby główna tajemnica się rozwikłała i teraz tylko pytanie, jak to trochę działa i kto na tym korzysta.

ocenił(a) serial na 1
MartaLubomirska

Współczuje gustu. Serial jest jednym z najgorszych jakie widziałem w życiu. Drewniane aktorstwo Naradkiewicz może jeszcze było zabawne w Ultraviolet, ale tutaj w pomieszaniu z gówniarzami, którzy w ogóle nie potrafią grać jest już nie do zniesienia. Przez to kompletnie mnie nie obchodzi, o co w tym serialu chodzi. Dialogi to jakiś koszmar jak z paradokumentów polsatowskich, efekty specjalne typu odwrócony na bok telewizor LCD, to już w ogóle porażka. Dla mnie jest 1/10

ocenił(a) serial na 10
AeSPe

Piękna gra "Adama" którego poznałem podczas oglądania filmu "Zanim zrozumiesz". I tak samo jak w przypadku tego filmu, ten również uważam za bardzo udany oraz potrzebny. Sam "cierpię" na zaburzenia pamięci i ten film bardzo mi się podoba. W moich skromnych odczaciach, emocjonalnie mogę porównać go do "szóstego zmysłu" gdzie wiele rzeczy nie rozumiem. Tutaj rozumiem o wiele więcej. W ciągu dwóch dni obejrzałem wszystkie odcinki pierwszego sezonu. I mam nadzieję, że będzie ich więcej. Gdybym nie pracował, zapewne obejrzałbym wszystkie odcinki od razu. Co więcej: świetna gra aktorów, super klimat - połączenie psychologii z odczuciami oraz historiami poszczególnych osób. Uwielbiam ten serial ponieważ wiele rozumiem, i mam nadzieję, że będzie co najmniej kilka sezonów. Dziękuję.

ocenił(a) serial na 10
trybulski

Aha.... i pytanie do społeczności: co podobnego możecie polecić?

ocenił(a) serial na 10
trybulski

Czytając opinie, to chyba nic :) Ale widzę, że wiele nie rozumiecie, bo nie wszystko z życia możecie zobaczyć w telewizji, w kinie, czy na netfliksie. Ale okej - ci co wiedzą, to wiedzą :)

ocenił(a) serial na 10
trybulski

Zgadzam się!!! :-)

trybulski

wiele z nas cierpi na amnezje wsteczna po wypadku

MartaLubomirska

bardzo dobra produkcja, obroni się nawet na świecie, a jak człowiek zda sobie sprawę, że to z naszego podwórka wyszło (i książka i serial) to w ogóle czapki z głów.

Świetny pomysł, świetna realizacja, ujęcia, kadry, montaż. No i trzymająca do samego końca w napięciu zagadka, która przez ostatnią scenę nie znajduje w sumie rozwiązania, co tworzy cliffhanger na kolejny sezon. Słowem - dla mnie bomba, jedna z lepszych rzeczy, które widziałem na netflixie w ciągu ostatniego roku.

ocenił(a) serial na 10
mecenas17

Ten film idealnie pokazuje, jak mogą wyglądać zaburzenia pamięci. Osoby dotknięty tym zaburzeniem, czasem również nie wszystko rozumieją, zupełnie jak osoba oglądająca ten film. Ważne, by się nie nakręcać, bo to prowadzi do psychozy. O tym też w pewnej scence mowa.

ocenił(a) serial na 3
MartaLubomirska

Serial w skrócie jest bardzo slaby i generalnie przeraźliwie nudny. Poza tym filmweb i inne serwisy powinien dodawać w opisie że serial się młodzieżowy i dla młodzieży - to by oszczędziło mi czasu w wielu przypadkach - także tym. Historia jakich już było wiele, przez większość odcinka czekamy zerkając na zegarek ile jeszcze do końca. Niektore postacie są komiczne, inne kośmiczne (np panowie ochroniarze i ich image i ubiór) Dla nastolatków takie coś wystarczy jako rozrywka jednak dla kogoś bardziej dorosłego duszą ciałem to już marnowanie czasu.
P.S. Porównywanie tego czegoś do "Ślepnąć od świateł" to niezły żart.

ocenił(a) serial na 5
MartaLubomirska

Co za stek bzdur. Serial otwórz oczy nie dorasta do pięt Ślepnąć od świateł i jest gorszy od Rojst.

ocenił(a) serial na 8
MartaLubomirska

Co Ty chcesz od Rojsta? Bardzo fajny serial.

MartaLubomirska

Co trza miec we lbie nas...zeby mowic ze Rojst to kupa? To najlepszy PL serial ost.lat. gtfo here

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones