PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736614}

Pakt

7,6 45 114
ocen
7,6 10 1 45114
6,4 12
ocen krytyków
Pakt
powrót do forum serialu Pakt

Jak wrażenia? Jak dla mnie bardzo dobre zakończenie, umiejętnie połączyli wszystko w jedną całość. Obawiałem się podobnej klapy, jak w finale 1. sezonu, ale muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Czekam na 3. sezon.

ocenił(a) serial na 8
golleador

Bardzo dobrze wszystko wyjaśnili. Wszystkie wątki logicznie zamknięto. I co najważniejsze jest pole do popisu do ewentualnej kontynuacji.

ocenił(a) serial na 7
golleador

Też jestem zadowolony z zakończenia drugiego sezonu, w 1 sezonie było wszystko fajne aż do zakończenie, w drugim sezonie odwrotnie. Aczkolwiek odnoszę wrażenie, że dalej wątek paktu nie jest zakończony, przecież Chabior stał za wszystkim z 1 sezonu(wychodził od hotelarza).

ocenił(a) serial na 8
Shadman_filmweb

Są punkty zaczepienia pod ewentualny trzeci sezon. Pierwszy był adaptacja zagranicznego serialu. Drugi był polskim pomysłem bez związków fabularnych z pierwszym. Stad został ten wątek Chabiora z 1 sezonu. pewnie go już nie ruszą.

ocenił(a) serial na 7
MoszeUsz

Był jeden, na samym początku Skalski grzebał w swoim wypadku.

Shadman_filmweb

Wszyscy widzę się upierają, że za wszystkim w 1 sezonie stał Chabior....,litości, czy wy oglądaliście ten serial uważnie? Chabior jest człowiekiem tajnych służb, zajmował się lobbowaniem, co jest podane w 2 serii, z resztą pierwszej , widzimy go głównie wychodzącego z teczką od premiera, hotelarza, jak składa propozycję Skalskiemu. On pracował dla hotelarza Werendy, być może miał za zadanie go chronić, ale nie był twórcą paktu.

ocenił(a) serial na 8
Boris88

Jasne że to nie on stał za wszystkim, ale w większość spraw był zamieszany.

ocenił(a) serial na 7
Boris88

Tak, pomyliło mi się wybacz.(pisałem to samo co ty gdzieś na forum), chwilowe ociemnienie.

ocenił(a) serial na 8
golleador

jak dla mnie cały 2 sezon był słabszy od pierwszego ale za to finał o niebo lepszy - i do tego sprawdziły się moje przypuszczenia co do roli Szyca w tym serialu:)

ocenił(a) serial na 8
golleador

Dla mnie to wszystko było troszkę mało realne, wiadomo to tylko serial, ale nie jestem w stanie w 100% uwierzyć w motywację głównych "antagonistów". Cieszę się jednak, że powstają takie produkcję w naszym kraju.
Nurtuję mnie tylko jedna kwestia nie mogę sobie przypomnieć co się stało z ministrem Janiakiem (Bluszcz). Czy mógłby mnie ktoś oświecić. Z góry dzięki.

PlaceHolder

Janiak zmarł na zawał serca (o ile pamiętam, w dniu przekazania dokumentów Skalskiemu i wizyty Grodeckiego), a najprawdopodobniej ktoś go zabił.

ocenił(a) serial na 8
golleador

Identyczna śmierć jak Andrzeja. Wywołany w jakiś sposób zawal serca.

ocenił(a) serial na 8
golleador

A co z Szycem? Tego nikt nie wyjaśnił. Żadnej odpowiedzialności?
A ta akcja z Chabiorem?

ocenił(a) serial na 8
Mi_scusi

Serial skończył się w dniu wyborów. trudno aby postać Szyca została w ciągu kilku godzin na podstawie artykułu w prasie skazana i poszła do więzienia. Postać Chabiora się trzyma z boku i działa z cienia. Jej nic nie grozi. ABW go obserwowało, ale byli to ludzie od skorumpowanego agenta, który już nie żyje.

użytkownik usunięty
golleador

Straszna słabizna... O ile w pierwszym sezonie była jeszcze jakaś mi(s)tyczna tajemnica i ten tytułowy pakt, to drugi sezon został z tego obłupiony. Powstał serial political fiction, wieeeelce przegięty: zabójstwa policjantów w biały dzień, zabójstwo bogatego Hanusa, zamachy na członków partii (też w biały dzień) - i żadna policja nie pyta o nic, tylko służby. Naciągane to wszystko do nierealności. A przede wszystkim brak tego nieuchwytnego elementu, tej tajemnicy z pierwszego sezonu - czekałem, żeby się dowiedzieć, na czym polega ten pakt. A tu - niespecjalnie mnie interesowało, kto tym kręci - ot jeszcze jeden serial o korupcji i walce o władzę... No, ale nie ma się co dziwić - w końcu 1 sezon był "zassany" z zagranicy, a 2 nasz, przaśno-swojsko-drętwy...

ocenił(a) serial na 8

Mam identyczne odczucie. To raczej parodia political fiction z nieudolnymi służbami specjalnymi. Brak jakiegokolwiek zainteresowania innych mediów czy policji po zabójstwie policjantów w biały dzień na drodze czy zastrzeleniu Hackiego, ochrony lub podobnego po zamachu na partię. W moim odczuciu to tak, jakby drugi sezon był ściągnięty z Ameryki ze względu na ilość zabójstw oraz "efektownych" wypadków. Jedyny plus drugiego sezonu - zakończenie. Gdyby miał inny tytuł nie zainteresował bym się nim w ogóle.

użytkownik usunięty
Nemiroff31

Podobnie było z serialem "Krew z krwi" - 1 sezon był skopiowany ze -zdaje się - duńskiego oryginału i jakoś dał radę, ale drugi... łojej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones