PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502112}

Pamiętniki wampirów

The Vampire Diaries
7,7 119 704
oceny
7,7 10 1 119704
Pamiętniki wampirów
powrót do forum serialu Pamiętniki wampirów

Zryczałam się jak bóbr i tyle mi z tego odcinka przyszło. Kai martwy - W KOŃCU! Cholerny socjopata. Samo pożegnanie Eleny/Niny wyglądało tak jak można się było tego spodziewać. Miało być wzruszająco i było - przynajmniej dla mnie. Szkoda, że śmierć Jo i Liv przeszła bez echa. Natomiast nurtuje mnie sama końcówka.Ewidentnie jest ukazane, że minęło parę, gdyż Matt już jest szeryfem, a w rok to się nim raczej nie zostaje. Jednak miasto wygląda jakby było po jakiś zamieszkach i do tego ten Damon na wieży zegarowej. Ktoś, coś jakieś pomysły?

Claudija91

Odcinek dość chaotyczny. Te pożegnania okej, może ruszą ludzi, ale były takie oklepane.
Śmieszna była śmierć Kai'a. Damon odciął mu głowe (ręką) i po sprawie. Jakby nie mogli zrobić tego od razu.
A co do końcówki, wydaje mi się, że może Damon nie wytrzymał i dostaniemy w kolejnym sezonie Damona z początków 1 sezonu tylko jeszcze bardziej podrasowanego. Wydaje mi się, że to on jest powodem tego co zobaczyliśmy.

ocenił(a) serial na 8
luke9471231941

I dobrze, Damon z 1 sezonu był najlepszy :D

ocenił(a) serial na 8
luke9471231941

Mi się wydaje że to nie Damon, tylko ci koledzy jego matki ;)

ocenił(a) serial na 7
glam_katie

Też mi się wydaje.

ocenił(a) serial na 8
glam_katie

mam nadzieję że jednak Damon

ocenił(a) serial na 10
glam_katie

też stawiam na suszków Lilly, a Damon'a tylko tak dali, żebyśmy się teraz w wakacje zadręczali czy to on czy nie on

ocenił(a) serial na 8
lenena

Damon bardziej stał tam niczym strażnik teksasu a nie bad guy.

Gaara_200

czas przeskoczył sporo w przód i to potwierdzone informacje, tak samo jak fakt, że stary Damon wraca. :) chociaż Julie mówi jedno a drugie robi więc zobaczymy.
prawdopodobnie zrobiły taką rozpierduchę suchary Lily a Damon pomaga patrolować ulicę nowemu Szeryfowi. :D

ocenił(a) serial na 8
luke9471231941

Nie mogli tego zrobić od razu bo wraz z Kai'em umarli by wszyscy z jego rodziny czyli Liv Jo i Luke, a teraz jak juz wszysycy oni nie żyją to było im wszystko jedno.

luke9471231941

Odniosłam dokładnie takie samo wrażenie - chaotycznie i powiedziałabym " kiczowato " aż do bólu. Poza tym trup ścielił się tak gęsto jakby to była co najmniej dziesiąta część "Krzyku" ;) Czasami mam wrażenie, że twórcy ciągną ten serial na siłę. Aż się ciśnie na usta - seriously ? Elena mogła zginąć normalnie, jest człowiekiem, odniosła poważne rany i nie dało się jej już uratować a nie znowu jakieś dyrdymały. Pomyślałam sobie, że brakuje jeszcze Gilberta Jr, i voila. Szkoda mi Alarica, jak na taką osobistą tragedię nie poświęcili mu zbyt dużo czasu antenowego. Na plus zaliczam, że Ty dziabnął Kaia. Biedny szeryf Matt, chyba jeszcze nie wie co go czeka. Ja już się boję czym nas uraczą w nowym seoznie.

Ps. Kiedy Damon tak pląsał ze swoją leśną rusałką na tej szosie miałam wrażenie, że za chwilę zza zakrętu wyłoni się jakaś ciężarówka z mlekiem i będzie buum ...

ocenił(a) serial na 6
Ewcia78

Ta, też myślę, że ciągną serial na siłę. Nie czytałem książek ale widzę, że wciąż powstają kolejne, także póki będzie widownia serialu to będą go ciągnąć - mają podstawę. Jak dla mnie mógł się skończyć na trzecim sezonie, może czwartym a już na pewno nie powinni robić siódmego. Takie powtarzanie schematów, przedstawianie coraz silniejszych wrogów, tworzenie nowych związków między głównymi bohaterami co sezon, itd. pachnie syndromem mody na sukces. No i w sumie nie znam ani nie słyszałem o żadnym serialu, w którym uśmierca lub "uśmierca" się głównego bohatera i dalej się go produkuje. Jak już to spin-offy powstają.

Dla mnie serial skończył się na tym odcinku, dziwię się, że aż tyle wytrwałem ale odcinek po odcinku raz na tydzień i się nie zauważa :P

ocenił(a) serial na 8
Mikaso

Serial poza imionami głównych bohaterów (i to też nie wszystkich) nie ma nic wspólnego z książkami. I w sumie nie wychodzi mu to na złe bo trzy z nich to totalne szmiry a reszta jest tylko trochę lepsza.

ocenił(a) serial na 8
luke9471231941

Moim zdaniem to 7 sezon będzie wyglądał tak, że reżyser jakoś pozbędzie się postaci, które do tej pory były całkiem ważne, jak Caroline, Bonnie, Tyler, Matt, itd. Ewentualnie będą pokazywać się raz na jakiś czas i to jeszcze nie będą już tacy kluczowi. Wydaje mi się, że teraz akcja cały czas będzie się toczyć wokół Stefana i Damona, jak wygląda ich życie bez Eleny i z pewnością pojawią się nowe postaci. Może nawet Salvatore'owie się wyprowadzą czy coś w tym stylu.
I mam nadzieję, że wróci Bad Damon i Good Stefan. :)

Claudija91

Moim zdaniem bardziej wzruszająca była scena z poprzedniego odcinak, gdzie Damon mówi Elenie, że jest gotów wziąć lekarstwo. Może to specjalnie, bo przecież za około 60 lat Bonnie umrze, a Elena się obudzi, wtedy Damon stanie się człowiekiem i będą żyli razem, tylko weź tu poczekaj te ponad pół wieku na miłość swojego życia... Fajnie wybrnęli z odejściem Niny z serialu, tego nie przewidziałem, a zakładałem wiele opcji... Zastanawiam się tylko skąd są tak pewni, że proces starości Eleny zatrzymał się, kiedy zasnęła i że nie obudzi się będąc staruszką?

A co do końcówki to widać, że mija kilka lat, a w Mystic Falls zapanował chaos, teraz pytanie czy to sprawka sprowadzonych heretyków Lily czy samego Damona, który nie dał rady, nie wytrzymał i wrócił do swoich nawyków z 1 sezonu.

Sugetzu

Moim zdaniem to nie jest wina Damona. Nie miał w tej scenie na wieży zegarowej tego swojego morderczego psychopatycznego spojrzenia ;)

ocenił(a) serial na 8
Claudija91

Damon w sumie nie ma powodu żeby znów stać się tym złym, bo mimo wszystko Elena żyje, więc ma na co czekać :) Co innego gdyby ją uśmiercili, wtedy stracił by sens życia itd, a tak to dla niej będzie pewnie chciał żyć jak najlepiej i być jak najlepszą osobą.

ocenił(a) serial na 7
glam_katie

To niech mi ktoś wytłumaczy jak Elena przeżyje te 60 lat w trumnie bez jedzenia i picia? :D
Śpiąc organizm żywności nie potrzebuje? Też mi coś? Hibernacja?

ocenił(a) serial na 8
Amistat

No to zaklęcie Kaia pewnie ją jakoś 'zamroziło' w czasie :P Jak śpiącą królewne :P

ocenił(a) serial na 8
glam_katie

Kai powiedział Damonowi w szpitalu, Elena że będzie piękna i młoda przez ten cały czas gdy będzie nieprzytomna.

ocenił(a) serial na 8
Caroline_00

*że Elena będzie...

ocenił(a) serial na 10
Caroline_00

A to nie jest tak, że czarownice żyją dłużej. Było kiedyś w odcinkach mówione, że bardzo wolni się starzeją

ocenił(a) serial na 6
Amistat

Taka jest bajka: "Śpiąca Królewna" - nie czytałaś...? właśnie tak...

ocenił(a) serial na 9
Claudija91

Jasne, że to nie wina Damona. Damon przez związek z Elką stał się ciepłą kluchą. Znając życie, to pewnie teraz będzie pomagał biednym ofiarom heretyków.
Osobiście wolałam, gdy Stefan był z Eleną, a Damon był wtedy... cóż Damonem. Złym, groźnym, bawiącym się panienkami, bezlitośnie wykorzystującym i zabijającym ludzi wampirem. Przez ten cały związek zmarnowali świetną postać. Mimo wszystko cieszę się, że Elena sobie śpi (szkoda, że żyje), bo przez ostatnie odcinki była naprawdę irytująca. A fakt, że Damon chciał dla niej wziąć lekarstwo to już totalna porażka. Serial miał być o mrocznych wampirach, a ostatnie odcinki (ba! sezony) to jakaś opera mydlana...

ocenił(a) serial na 8
bad_girl00

Mnie się nadal serial podoba :)
Ale co do tego z Damonem to się zgadzam- niby jestem za Deleną, ale powoli irytuje mnie to, że Damon już nie jest taki zły, jak był na początku, tylko się z bratem zamienili rolami. Mam nadzieję, że wrócą dawni Salvatorowie, tacy, jacy byli przed poznaniem Eleny :)

ocenił(a) serial na 8
Sugetzu

Moim zdaniem to chyba sprawka przyjaciół Lily, w końcu to rozpruwacze.

ocenił(a) serial na 8
Sugetzu

EJ LUDZIE. STEFAN I DAMON CZEKALI NA CATHERINE ILE ? JAKIEŚ 150 LAT :d WIEC 60 lat czekania na Elene to 1/3 tego :D

ocenił(a) serial na 8
Sugetzu

Wydaje mi się, że nasz obecny Damon nie zrobiłby tego cudownej Elenie. Przecież chce na nią czekać i w ogóle, co będzie jak się obudzi i zastanie go takiego jak kiedyś? :d

ocenił(a) serial na 7
Sugetzu

Może nie na temat, ale jednego nie rozumiem- czy Damon nie umrze ze starości jak weźmie lekarstwo, tak jak Catherine?

ocenił(a) serial na 7
lillith96

Proces starzenia Katherine tak szybko postępował i w końcu doprowadził ją do śmierci z winy Silasa, który ją ugryzł i wypił z niej lekarstwo.

ocenił(a) serial na 8
Claudija91

Jakie są moje wrażenie po końcowym odcinku ?
Mieszane

Żałuje że tak łatwo uśmiercono Jo i Liv to były fajne postacie, na minus to że nagle zjawią się Kai robi rozpierduche a potem Damon od tak urywa mu głowę ?
Ciężko się oglądało te pożegnania było to bardzo smutne.
Zastanawia mnie końcówka, w sensie ile czasu minęło ? jakieś 10 lat obstawiam? Bo Matt może i został szeryfem ale nie za bardzo się postarzał :P

Lunasol

Mam nadzieję, że nie zrobią z Damona cierpiętnika, który jest niezdolny do jakichkolwiek kontaktów z kobietami, przez to że będzie czekał na Elenkę przez te 60 lat niczym jakiś Edward Cullen ;)

ocenił(a) serial na 7
Lunasol

Może to całe Miasto Mystic Falls zatrzymało się w czasie jak jej śpiąca królewna :D

ocenił(a) serial na 8
Claudija91

Aha czy mi się wydaje czy

ocenił(a) serial na 8
Lunasol

Aha czy mi się wydaje czy Nina Dobrev sporo przytyła ?

Lunasol

Też mi się wydaję, że złapała troszkę, co nie zmienia faktu, że i tak ładnie wygląda.

ocenił(a) serial na 8
Claudija91

no właśnie w serialu wygląda jakby przytyła i to sporo ale na fotkach z instragrama wygląda już tak samo szczupło.
niemniej jednak szkoda że odchodzi... oglądam Pamiętniki od samego początku i towarzyszyła mi przez tyle lat... smutno mi.

ocenił(a) serial na 4
Lunasol

Ja na pierwszym roku studiów jak ją zobaczyłam w serialu, to zapuszczałam włosy i miałam prawie tej długości co ona. I pomyśleć, że teraz mam trochę za ramiona już i niedługo kończę studia. Jak sobie zdam sprawę ile rzeczy w życiu zrobiłam z tym serialem, czekając co tydzień na piątek to aż mam ciary. Chciałabym aby te czasy świetności serialu wróciły...

ocenił(a) serial na 10
Aredhel125

No właśnie... ten serial. Bez Eleny to już nigdy nie będzie to samo. Bardzo lubiłam tę bohaterkę i w ogóle uważam, że jest jedną z najpiękniejszych kobiet jakie widziałam.

ocenił(a) serial na 8
Lunasol

przytyła, widać najbardziej po twarzy. Już nie wygląda tak ładnie w prostych włosach jak kiedyś ;c Najlepiej wygląda w falach/lokach.

ocenił(a) serial na 8
Claudija91

Podstawowe pytanie - bo tego nie wyłapałam oglądając w nocy - jak to możliwe, że Elena przez te około 60 lat się nie zestarzeje???

ocenił(a) serial na 6
Sathyriasiska

Kai mowił ze zachowa się taka sama jaka jest teraz.

ocenił(a) serial na 7
mastachaz

bez jedzenia i picia ? O.o
Jakież to naciągane.

ocenił(a) serial na 8
Amistat

Wcale nie ;P Przecież jest ona połączona z Bonnie, a ona chyba je i pije co nie? Więc to co dzieje się z Bonnie dzieje się z Eleną do momentu, gdy Bonnie nie umrze. Proste ii logiczne.

Carsei

w takim razie tak samo jak Bonnie powinna sie zestarzeć, pomieszane to

ocenił(a) serial na 6
Amistat

Przecież to magia ;)

mastachaz

kiedy to mówi?

ocenił(a) serial na 6
han522

w szpitalu , ale mowil ze ze jak mu sie cos stanie to coś tam :P

ocenił(a) serial na 8
mastachaz

Jak coś się stanie Kaiowi, czyli jak umrze, to więź między Eleną a Bonnie będzie silniejsza - czytaj żadna silna magia jej nie przerwie.
Odwrotnie niż zazwyczaj, gdy czarownik umiera, to umiera jego czar.

ocenił(a) serial na 8
Sathyriasiska

najprawdopodobniej zaklęcie zatrzyma procesy życiowe i to nie jest taka pierwsza sytuacja w VD . Amara tez sie nie zestarzała przez jakieś 2000 tysiące lat.

Lunasol

Tak samo mamusia naszych pierwotnych, Klaus ją woził w tej trumnie i potem bah wróciła do żywych :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones