PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658871}
7,2 12 660
ocen
7,2 10 1 12660
Paradoks
powrót do forum serialu Paradoks

Ah te teksty...

ocenił(a) serial na 6

Witam, powiem tak, że sama formuła serialu (śledztwo Majewskiej i te retrospekcje) na razie mnie tak średnio porwało, ale te "wywiadówki" z P.Bluszczem (Naczelnik), Lindą i Jakubiakiem są fenomenalne, to ich "zainteresowanie" całym śledztwem, rozwalają system samą mimiką, zwłaszcza scena z karmieniem rybek. I pytam się dlaczego w czołówce na filmwebie w obsadzie nie jest wymieniony Przemysław Bluszcz????

sirkrzysiek

Nie dało się nie zaśmiać jak Linda powiedział: "Skandal." :). Dialogi w tym odcinku były lepsze niż w pierwszym. Chociaż aktorce, która gra Majewską nie wróże dużej kariery po serialu. Ja wiem, że pewnie taka ma być, wg scenariusza, ale ten dziwny grymas na twarzy, coś w rodzaju cynicznego uśmieszku, który nigdy jej nie schodzi z twarzy irytuje mnie bardzo. Za to chłopaki i dziewczyny fajnie drą z niej łacha. Podoba mi się taka zblazowana policja :) Babka sama jest narzędziem w rękach jej szefa, ale idealizm jej nie opuszcza. Poza tym nie lubię ludzi, którzy poprawiają innych, jeżeli chodzi o oczywistości, które nie mają żadnego znaczenie dla zrozumienia, dla toku dyskusji :P (zwrócenie uwagi, że kiedyś była milicja)
Odcinek na plus, mocne 5,5/10 z perspektywą na wzrost.

Wina_Woltera

Też z ciekawością ogladam sceny w biurze Naczelnika,sporo ciekawego sie dzieje.
Sceny w biurze BSW też należą do ciekawszych. Poza tym w obsadzie jest błąd. Bo Pan Andrzej Zieliński nie ejst podkomisarzem, tylko szefem.

ocenił(a) serial na 6
Wina_Woltera

Zgadzam się w zupełności. Być może specjalnie dobrali dość drętwą aktorkę, żeby uprzykrzała życie głównym, wyluzowanym, bohaterom i żeby widz jej nie polubił. Niemniej gdzieś czytałem, że i tak skończy z Lindą w łóżku. ;)

Wina_Woltera

Mi ta scena też szczególnie się spodobała... i jeszcze dobre było jak Majewska była u swojego szefa na dywaniku:)

ocenił(a) serial na 6
sirkrzysiek

Tak, sama się przekonała co to znaczy "naciski". A co do grymasu, też mnie wnerwia, ale ewidetnie taki byl zamiar. Bo ona wie, ze wszyscy ja mają gdzieś, jak pyta, to szukają much po ścianie, ale z uporem maniaka musi dojść do prawdy. Moim zdaniem jej rola jest rozwojowa, jak zobaczy ze jest tylko marionetką w rekach Zielińskiego, to przejdzie na stronę Lindy i reszty, bo zgrywa policjantke z "zasadami". Oczywiście moge nadinterpretować.
Tekst "skandal" fakt, rozwalił mnie, ale Bluszcz też śmieszył, przejęty rozmową karmił rybki :D

sirkrzysiek

Scenariusz jest pewnie tak pomyślany, żeby Majewska z każdym odcinkiem kruszyła mur niechęci do niej, żeby widz razem z Lindą i resztą w końcu się do niej przekonał. Oczywiście na końcu sezonu nasza inspektor przejdzie na "dobrą stronę mocy" tak jak piszesz :) tzn. tak sądzę.

Wina_Woltera

W moim przypadku mur niechęci do Majewskiej raczej narastał niż kruszał. Na początku była porządnym gliną, który postawi stawić czoła staremu wydze jak Kuszewski. Na końcu okazała się płaczliwą babą, której używają wszyscy faceci dookoła (każdy na swój sposób).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones