PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658871}
7,2 12 625
ocen
7,2 10 1 12625
Paradoks
powrót do forum serialu Paradoks

I to w dodatku TVP! Począwszy od dobrego scenariusza (niebanalna fabuła, plus wartkie i autentyczne dialogi), poprzez świetną grę aktorską (Boguś, Zieliński, i nawet młode pokolenie daje radę), ściezkę dźwiekową, muzę, zdjęcia, kadry, plenery, ciekawą kolorystykę, światło, po wyjątkowy klimat.
Perełka wśród polskiego chłamu serialików - naśladowczyków.

marlakjohn

Dzieki za ten wpis. Nie wiem o co chodzi z odbiorem tego serialu. Oto powstala jedna z najlepszych rzeczy ostatnich 5 lat, a serial nie podobal sie jakos specjalnie. Nie wiem, moze to faktycznie kwestia tego, ze ludzie naoogladali sie "zaoceanicznych" rzeczy, a nawet "zabaltyckich" i wszystko co stad wydaje im sie wtorne. Pewnie, ze "Paradoks" nie jest rzecza oryginalna, ale zrobiona wyjatkowo rzetelnie i bardzo sprawnie.

TenCoNieKreciNosem

Widzę, że trochę kresek było wciągniętych? No do chuja wafla, jak można twierdzić, że to dobry serial? Jaką sieczkę trzeba mieć zamiast mózgu? Przecież tego nie idzie oglądać. Bajeczka dla małych dzieci, bzdura goni bzdurę. Laleczka od karate zabija seryjniaka, ok, to możliwe ale jak go wyniosła? Sama nie dałaby rady. Jak zwykle Linda lovelas i superglina. Rzetelnie i sprawnie? Stary, niech Cię lekarz zbada, poważnie.

Arek_59

Nie ma co. Merytoryczny i ogólnie na poziomie komentarz. Tak trzymać.

Arek_59

Zmień dilera, bo cię ten specyfik całkowicie odmóżdżyl…

marlakjohn

Podzielam zdanie przedmówców, ale pewnie nie doczekamy się drugiego sezonu, mimo otwartego zakończenia...

ocenił(a) serial na 9
marlakjohn

Z początku myślałem ze następny gniot ale z odcinkiem serial się rozkręcał i naprawdę szacun bo z niecierpliwością aż czekałem na ostatni odcinek ;)

ocenił(a) serial na 9
marlakjohn

Zgadzam się, że serial naprawdę dobry. Rozmowy pomiędzy Kaszowskim, naczelnikiem a prokuratorem - bezcenne:) Szkoda, że ludzie wolą robić sobie sieczke z mózgu i oglądać kolejną edycję tańca z gwiazdami, trudne sprawy czy inne top model, i nie doceniają tak dobrej produkcji. Odmóżdżanie rzeczy się w najlepsze:) Mam nadzieję, że mimo wszystko powstanie druga seria, bo dobrych seriali, zwłaszcza polskich, w ostatnim czasie jest jak na lekarstwo.

rider_of_the_sun

I seria i "pozamiatane"...pewnie w II serii okaże się , że niezbyt dokładnie....

ocenił(a) serial na 6
marlakjohn

Do Gliny się nie umywa, ale skoro TVP od kilku lat nie chce zgodzić się na 3 sezon i uwaliło 2 to o czym my mówimy. Odsyłam do artykułu z 18 września 2012 który był w Metrze.
http://bi.gazeta.pl/im/1/12508/m12508311,TEMWA120918A.pdf

ocenił(a) serial na 9
maciej2801

Glina to także bardzo dobry serial. Widocznie oba seriale poruszają zbyt drażliwe dla pewnych elyt tematy. A widz cierpi. :(

ocenił(a) serial na 9
marlakjohn

No właśnie. I nic nie było słychać o kolejnym sezonie. Podejrzewam, że tematyka była zbyt delikatna... a raczej tyknęła za mocno kastę bardzo wrażliwych (na swoim punkcie) i zupełnie nadzwyczajnych ludzi - "ludzi prawa". Tyle czasu minęło, że teraz to już zamiecione...

marlakjohn

Pitbull (serial) podobny klimat, obsada, scenariusz, dialogi, muzyka - sprawdź i oceń sam. Faktycznie w Polsce to jedynie potrafią ciągnąć w nieskończoność gnioty odmużdżające do reszty te stare baby przed TV typu - M jak Moher.

ocenił(a) serial na 3
genesis19

Ty PitBulla to ty szanuj, Paradoks to jest totalne gówno i nic tam sie nie dzieje totalny gniot a najlepsze seriale to są Glina, PitBull, Sfora, Ekstradycja, Fala Zbrodni i ty nie pieprz głupot kolego a seriale typu Paradoks i Ojciec Mateusz, Komisarz Alex, Instynkt, z Archiwum X, Miasto Skarbów, Determinator, to są gówna

ocenił(a) serial na 3
marlakjohn

Co za bzdury...

marlakjohn

Pełna zgoda…

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones