PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658871}
7,2 12 661
ocen
7,2 10 1 12661
Paradoks
powrót do forum serialu Paradoks

bo ma beznadziejną oglądalność LOL
i zostanie nam już tylko m jak mizeria

Whiskerss

no właśnie, nie wiem skąd mają te dane. Ten serial nie jest może arcydziełem, ale ogląda się go nie najgorzej i co ważniejsze, to chyba jeden z (naj)lepszych seriali jakie ostatnio wyprodukowała TVP. Może im się nie opłacało? Za drogo?
I dlatego lepiej im ciągnąć tę wspomnianą "mizerię"
Tak poza tym, to podoba mi się, że nie gra tu wiele znanych twarzy... bardzo fajnie dobrana aktorka to Grycewicz.

użytkownik usunięty
matix87

z tymi nieznanymi twarzami to pojechałeś ;)
a co do serialu to niestety albo ze mną jest coś nie tak przez te zachodnie seriale, albo ten serial naprawdę jest dobijający (zwłaszcza te skoki w czasie, człowiek nie wie czy to co ogląda dzieje się teraz czy dotyczy śledztwa z przed kilku miesięcy, ja przez to odpadłem na 4 odcinku)

Nie mówię, że grają tu nowe osoby o nieznanych twarzach, tylko osoby, które są mniej znane, mają mało filmów na koncie, lub występowały w serialach głównie w gościnnych rolach, i że w ogóle takich mocno znanych twarzy, jak Linda, jest bardzo mało.
Prawda, że na tle zachodnich seriali "Paradoks" nie błyszczy, ale jest to jednak jedna z lepszych produkcji od TVP. Przede wszystkim ma dobre zdjęcia, coś co widać od razu porównując Paradoks do innych polskich seriali.
CSI to nie jest, ale ważne, że wreszcie jakoś to się ogląda!

a ja się całkiem odnalazłam z tymi retrospekcjami, chociaż ogólnie nie przepadam za tym zabiegiem w filmach. poza tym Kaszowski, coś czuję, skrywa jeszcze tyle tajemnic, że hu hu.

ocenił(a) serial na 5
Whiskerss

Jeśli ma nie być paradoksu kosztem 3 sezonu Gliny to jestem za. Paradoks to ogólnie dla mnie przeciętny serial, chociaż w porównaniu do tego co obecnie puszczają w tv, to nawet niezły..

cdplayer

niepokojące są te wieści, szczególnie, że serial okazał się nawet lepszy niż sądziłam :/

Whiskerss

Też wolałbym Glinę - szkoda że przerwali po drugim sezonie bo serial trzymał za ... to i owo. W przypadku Paradoksu jest przeciętnie - by nie rzec nędznie - Oglądałem tylko ze względu na Lindę. Choć większość odcinków toczy się do przodu w tempie... właśnie w jakim tempie ? aktorzy przemieszczają się, gadają ale sensu w tym niewiele. Jedyne znośne momenty są gdy na ekranie jest Boguś "Franz" Linda.
Grycewicz to totalna porażka jako policjantka, głupawy wyraz twarzy, beznadziejne ubranie i torba przewieszona przez ramię, dziewczyna drepcze niczym kaczka dziwaczka. Wygląda trochę jak menel - posadzić ją pod sklepem, dać w łapę butelkę denaturatu i reklamówkę i gotowa do roli bezdomnej alkoholiczki. Ale to już powoli taki standard w polskiej telewizji czy w Polsce nie można znaleźć jednej fajnej aktorki która zagrałaby atrakcyjną policjantkę ? nie mówię że musi być jakaś babka wyjęta z sesji playboya ale ktoś kto będzie miał klasę!

Sonny_Crockett

Po kilku odcinkach to mnie bardziej denerwuje to manieryczne żucie gumy przez Monikę (w tej roli Gabriela Muskała), aniżeli wygląd Grycewicz, która wcale nie jest zła.

ocenił(a) serial na 8
matix87

Według mnie serial jest bardzo dobry i ja chętnie obejrzałabym drugi sezon. Linda gra świetnie. Ponadto dla mnie odkryciem jest Łukaszewicz - gra genialnie. Zupełnie nie odpowiada mi natomiast gra Grycewicz. I nie chodzi mi tu o wygląd, ale o grę, która jest według mnie wyjątkowo sztuczna. Szczególnie w pierwszych odcinkach zwraca uwagę jej dziwna wymowa, tak jakby zbyt mocno sygnalizowała każdą sylabę. Gdyby nie Joanna, to pewnie dałabym nawet serialowi 9.

matix87

Oj tak zgadzam się z tym. Uważam, że w ogóle gra aktorek Muskały ( ta nieszczęsna guma do żucia, brrr) i Grycewicz jest po prostu tragiczna. Obie są sztuczne i irytujące, takie niby naturalne. Nieźle natomiast grają faceci: Linda, Jakubik, Łukaszewicz i Dębski. Uważam, że scenariusz nie kiepski, deszczowo- mglisty klimat też mi odpowiada. Ale Glina był bez porównania lepszy.

cdplayer

A to TVP dręczy taki dylemat? Glina vs Paradoks?

ocenił(a) serial na 5
sosniak

Niestety nie, ale to byłby wybór między "niebem z ziemią" ale jeśli teraz się zdecyduję kręcić drugi sezon paradoksu to automatycznie glina idzie w odstawkę o kolejny rok.

cdplayer

Skąd ta pewność?

ocenił(a) serial na 5
sosniak

Nie przypominaj sobie, żeby kiedykolwiek tvp nadawała dwa seriale na razi i do tego seriale na poziomie.

ocenił(a) serial na 5
sosniak

Oczywiście chodzi o seriale kryminalne.

cdplayer

A, w ten sposób. Myślałem, że poza logiką są jakieś przesłanki, artykuły, newsy.

ocenił(a) serial na 9
Whiskerss

Na razie pisali w Super Ekspresie. Natomiast w Tele Tygodniu piszą tak:

W tej chwili ważą się losy "Paradoksu". Nadal nie wiadomo, jaka decyzja zostanie podjęta w sprawie produkcji drugiego sezonu. Jednak pewne wypowiedzi aktorów pozwalają przypuszczać, że serial będzie kontynuowany. Otóż Arkadiusz Jakubik, który pojawił się w środę w porannej audycji radia Roxy, zapowiedział, że właśnie w kolejnej serii wyjaśni się, co prokurator Sobecki nosi w reklamówce.

ocenił(a) serial na 8
achytysz

Przecież wyjaśniło się, co nosi w reklamówce ;)

ocenił(a) serial na 9
Achajka_2

to ja przegapiłem, co to takiego

ocenił(a) serial na 8
achytysz

Słodycze - ciasteczka, pączki.

ocenił(a) serial na 8
achytysz

Bezy :)

ocenił(a) serial na 10
Whiskerss

Za mniejszą oglądalność filmu jest po części winna TVP. Serial "kłóci" się trochę z Ojcem Mateuszem,który nadawany tuż przed Paradoksem w programie pierwszym. Sporo widzów (ja także) lubi śledzić przygody księdza-detektywa. Nie wszyscy jednak lubią oglądać seriale bez dłuższej przerwy. By zdążyć na "Paradoks" ,zaraz po ostatniej scenie "Ojca Mateusza",trzeba przełączyć telewizor na drugi kanał.Dlatego "Paradoks" mógłby być nadawany nieco później lub innego dnia.

jacekg9

Obojętne tylko ślepcy tak dobry serial zdejmują z anteny dawno nie widziałem tak dobrego polskiego serialu zwłaszcza z gatunku sensacyjno-krymlnalnego. Zgadzam się z założycielem tematu w 100% żal.pl

jacekg9

To nie pierwszy taki przypadek. Patrz: przywoływany tu Glina.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones