PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658871}
7,2 12 661
ocen
7,2 10 1 12661
Paradoks
powrót do forum serialu Paradoks

Świeżo po emisji pierwszego odcinka muszę trochę pomarudzić.
Na wstępie jednak odrobinę pochwalę. Przyzwoicie zrobione zdjęcia, scenografia też bez zarzutu. Niestety dalej jest już gorzej. Choć pomysł całkiem niezły, to realizacja nie zachwyca. Jednak to, co niszczy całą produkcję to obsada. Tragedia! Nie będę pisał opinii nt. poszczególnych aktorów, bo zajęłoby to szmat czasu. Pozostanę przy odtwórcy głownej roli. Linda bez wątpienia jest wybitną postacią w polskim kinie. Niestety myślę, że jego czas dawno się skończył. Ta jego powyginana gęba, zezowate spojrzenie; myślę, że on nie gra, tylko pokazuje siebie, sfrustrowanego człowieka, zawsze podobnie w każdym filmie. Aktor kojarzy mi się z kimś, kto potrafi odegrać kogoś innego, a jeśli ktoś pokazuje na ekranie swoje prywatne emocje to chyba powinien zniknąć z ekranu. Teraz Linda zaczyna śmieszyć tak samo, jak Rambo emitowany wczoraj przez Polsat.
Reszta obsady to też porażka ale nie będę się rozwlekał. Dla mnie pierwszy i ostatni odcinek tego "dzieła".

ocenił(a) serial na 6
silverpen

A mi się podobało, z serial pokazuje, że z Lindy da się coś wycisnąć, może nie rolę na miarę Gajewskiego w Glinie, ale na pewno coś lepszego niż w jego ostatnich serialach komediowych. Co do dalszej obsady to bardzo irytująca jest Anna Grycewicz, za plus mogę dodać pojawienie się Jakubika, który jest świetnym aktorem. Serial po pierwszym odcinku nie wbił w fotel, ale nie da się go ocenić bo zapowiada się dobrze, moja obiektywna ocena 1 odcinka to 8/10 za świetny scenariusz i scenę rozmowy Lindy z dziewczyną w samochodzie.

ocenił(a) serial na 3
sebek2000

A ile dasz za ten tekst z tym gościem od komputerów przy lustrze? Dla mnie żenada.

ocenił(a) serial na 6
silverpen

Scena jak scena, to serial, nie rzeczywistość. Sam scenariusz był ciekawy, nie było czegoś typu jak w Kryminalnych, że ktoś zabił na początku serialu i przez 30 min go ścigali a na końcu zginął ten zły.

ocenił(a) serial na 8
sebek2000

Grycewicz byla irytujaca, ale mysle ze taka miala byc jej rola, dopiero z czasem ma wzbudzac nieco wiecej sympatii. I co do Lindy sie nie zgodze - dla mnie byl swietny.

ocenił(a) serial na 6
Eden

Ja napisałem, że był zły? Czytaj ze zrozumieniem.

ocenił(a) serial na 8
sebek2000

Nie, nie ty, ale nie chcialem walic dwoch oddzielnych odpowiedzi -_-

silverpen

Linda rzeczywiście powraca do swojego starego wizerunku. Na plus serialu dla mnie to właśnie scenariusz, trochę odchodzący od seriali tego typu. Zdjęcia całkiem przyzwoite, nie biją tak one sztucznością. Montaż też trochę w odmiennym stylu. Grycewicz może jest irytującą postacią, ale trafnie ją inspektor nazwał "Iron Lady". Po prostu taka musi być.
Ostatnio obejrzałem Gline i poprzeczka zawieszona jest wysoko dla mnie. Może tamte postacie były trochę przerysowane, ale serial wciągał i był na równym, wysokim poziomie.
Zobaczymy co z tego będzie, bo po pierwszym odcinku trudno wnioskować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones