PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658871}
7,2 12 660
ocen
7,2 10 1 12660
Paradoks
powrót do forum serialu Paradoks
użytkownik usunięty
AgataRaj

Kompletnie się z tobą zgodzę.Oglądam ,,Paradoks" i tak się zastanawiam w jakim filmie ona jeszcze grała, i nagle mi świta ,,Mroczny Rycerz" .Hehe gdyby jeszcze pomalowała usta na czerwono to bym przysiągł że widzę Maggie Gyllenhaal.

Nawet ma pieprzyk, Maggie też ma ;) A mówiąc serio, są do złudzenia podobne. Serial w ogóle zapowiada się ciekawie. Linda może zbyt lindowski - jeśli chciał być oszczędnym w słowach kurtem wallanderem to w sposobie w jaki mówi swoje kwestie jest zbyt dużo nonszalancji i agresji. W zasadzie czuje się, że się ogląda Lindę, a nie inspektora Kaszewskiego. Może się czepiam, nie wiem. Za to wracając do p. Grycewicz - dla mnie świetna. Aspiranci też.

AgataRaj

Pewnie się narażę wielu ludziom, ale i tak to powiem: Linda jest cienkim aktorem. Jest bardzo ciekawą postacią polskiego kina, lecz aktorem jest miernym dlatego właśnie trudno mu wyjść z lindowatości i zagrać inaczej.

ocenił(a) serial na 6
Mordechaj

Nie on jeden tak gra, w światowym kinie też sporo tzw. gwiazd robi podobnie.

ocenił(a) serial na 8
Mordechaj

Moim zdaniem Linda jest świetny kiedy gra wrażliwców - nie ma danych na "twardziela" po prostu-jest niewiarygodny we wszystkich tego typu rolach począwszy od Psów. W zabij nie glino było jeszcze dobrze ale to nie był ten typ postaci co teraz właśnie. Jego role takie jak chociażby Pożądanie w cieniu wiązów zasługują na najwyższe uznanie. W Paradoksie bywa niezamierzenie komiczny- przynajmniej dla mnie...:(((

ocenił(a) serial na 6
Mordechaj

Linda jest cienki, gra sztucznie i jest za stary na taką rolę, lansują go na siłę jak Kożuchowską a Grycewicz jest super

AgataRaj

identyczne są!
Dzięki niej, moglibyśmy nakręcić polską wersję "Sekretarki" :)

ocenił(a) serial na 8
AgataRaj

Faktycznie, wykapana Maggie ;)

użytkownik usunięty
elo84

Dla mnie Linda(moja subiektywna opinia) gra podobnie w tym serialu do Clinta Eastwooda w westernach.Jego wypowiedzi są krótkie i trafne.Nie wypowiada się ponad miarę.Mimika jego twarzy i ruchy dopełniają jego wypowiedzi.Też ton głosu jest dużym +.Takie wrażenie odnoszę po pierwszym odcinku i mam nadzieje że Podinspektor Kaszowski będzie prowadzony właśnie w ten sposób.

ocenił(a) serial na 8

Rzeczywiście, też to za uwarzyłem, choć Clint Eastwood tak właśnie gra i to nie tylko w westernach. ;)
P.S. Ta wypowiedź jest raczej kierowana do Mordechaj'a, czyż nie?

użytkownik usunięty
elo84

Mordechaj przedstawił swoją opinie,ja przedstawiam swoją.Każdy ma swoje gusta.Nie ma co krytykować.Mogę tylko powiedzieć że posty AgatyRaj i Mordechaja skłoniły mnie do wyrażenia swojej opinii i podzielenia się z wami moimi odczuciami na temat roli Lindy :}

Ja tam do Lindy nic nie mam, tylko sądzę, że ma dość wąski repertuar i na pewno nie można nazwać go aktorem wszechstronnym. Trudno wymagać od niego żeby zagrał to inaczej. A fakt, że ktoś go lubi wcale mnie nie dziwi. Ja tam bardzo lubię wspominanego w tej dyskusji Eastwooda i krytyczne opinie na temat jego aktorstwa mnie nie interesują.

AgataRaj

Też to zauważyłem już w pierwszym odcinku. Niestety nie przepadam za Maggie Gyllenhaal (obrzydziła mi Mrocznego Rycerza) ale ją cenię. Choć jest jedna między nimi różnica, Gyllenhaal to naprawdę dobra aktorka a Grycewicz gra w Paradoksie jakby miała zatwardzenie.

AgataRaj

Yyy. Tak. Też widzimy. Jest podobna.

AgataRaj

Grycewicz jest podobna, ale do zdjęcia Maggie Gyllenhaal wydrukowanego na matowym papierze. Albo inaczej: Grycewicz jest mdłą, nudną podróbką krwistej Gyllenhaal.

ocenił(a) serial na 7
brzeczyk

zgadzam się w zupełności, te idiotyczne miny, nie wiem czy to charakteryzacja czy tak ją widział scenarzysta ale jest po poprostu brzydka

AgataRaj

Czytam i czytam te komentarze i przecieram oczy ze zdumienia. JAKIM CUDEM widzicie tak mocne podobieństwo do Maggie? Ludzie, co Wam się stało z oczami? :D Zupełnie inne twarze.

chryssalid

Jako "rodzynek" wśród tych komentarzy podejrzewałabym, że jednak nie dostrzegasz oczywistego podobieństwa ;)
Weszłam na ten wątek właśnie dlatego, że wczoraj oglądałam pierwszy raz "Paradoks" i niesamowite podobieństwo do Maggie od razu rzuciło mi się w oczy.
Swoją drogą serial robi dobre wrażenie, a cała mroczna otoczka związana z psychiatrykiem naprawdę robiła wrażenie!

dorocia8

No widzisz, a ja tego kompletnie nie rozumiem - zwłaszcza, że widziałem Maggie w wielu filmach. Totalnie inna osoba od Grycewicz. Oczywiście, można znaleźć pewne cechy wspólne, ale dla mnie to zdecydowanie za mało, by powiedzieć "ależ ona wykapana Maggie". Inne jest wszystko: podbródek, oprawa oczu - oczy są w sumie najważniejszym elementem twarzy Maggie, kształt kości policzkowych, uśmiech, mimika.

Pomijam już fakt, że Maggie prócz tego, że jest starą alkoholiczką i ćpunką, to ma coś co nazywa się talent, a u Grycewicz tego niestety nie dostrzegłem - bardzo słabo zagrana postać, wręcz irytująco i z tego co widzę po komentarzach, nie jestem osamotniony w tej opinii.

ocenił(a) serial na 6
AgataRaj

Serial trochę podobny do Gliny a szczególnie zakończenia odcinków.

AgataRaj

mega podobna, ale nudna

AgataRaj

To raczej nie Twoja wyobraźnia. Ja nawet pomyślałem, że to właśnie ona....

ocenił(a) serial na 8
AgataRaj

Bardzo, bardzo podobna!

AgataRaj

Zgadzam się, patrząc na pierwszą scenę z jej udziałem pomyślałem, kurde, gdzie ja widziałem tę aktorkę, hmm w Batmanie? Ale przecież tam grała M.G., co ona robi w polskim serialu? ;) Mogłyby być siostrami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones