PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=162349}

Paranoia Agent

Mōsō Dairinin
7,7 1 791
ocen
7,7 10 1 1791
Paranoia Agent
powrót do forum serialu Paranoia Agent

Nierówny

użytkownik usunięty

Anime na pewno ciekawe. Wciąga już od pierwszego odcinka. Jednak pod koniec jakoś idzie ostro w dół. Zamiast epickiego rozwiązania studium psychologicznego jednostki zagubionej w zmodyfikowanej dla swoich potrzeb rzeczywistości (dostającej za swoje przewinienia dosłownie pałą przez łab), mamy akcje rodem z Dragon Ball/Bleach.

Nie zapędzałbym się też w określaniem serialu jako wyzwania psychologiczno-filozoficznego, jak został nazwany w jednym z tematów. Jest ambitny, ale niezbyt trudny w odbiorze i interpretacji. Nie jest to napieprzanka czy cute drama, ale nie jest to też Serial Experiments Lain czy tenshi no Tamago. Istnieją lepsze serie, więc bez przegięć, moi drodzy.

Ogólnie anime zdecydowanie godne polecenia, zwłaszcza dla miłosników twórczości Kona (i muzyki Hirasawy Susumu, którego ubóstwiam). Co ciekawe moim ulubionym odcinkiem jest ten o trójce samobójców, w ogóle niezwiązany z resztą. Monolog żony Ikariego tez zrobił na mnie duże wrażenie.

ocenił(a) serial na 5

Mam identyczne odczucia. Nasłuchałem się/naczytałem się, że skomplikowane, zawiłe, że łatwo się pogubić. Owszem, nie banalne ale mimo wszystko interpretacja podana na tacy. I też mi się najbardziej podobały sceny z samobójcami i żoną Ikariego, jej rozmowa z "Kijem" to chyba najlepsza scena w całym serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones