PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680981}

Peaky Blinders

8,6 128 102
oceny
8,6 10 1 128102
7,1 9
ocen krytyków
Peaky Blinders
powrót do forum serialu Peaky Blinders

Muzyka jest najlepiej dopasowaną w serialu jaki zdarzyło mi się oglądać.

To ona tworzy klimat. Spowolnienie obrazu i do tego dobrze dobrany utwór, świetne zdjęcie powodowały kilka razy u mnie przechodzenie dreszczy tak przeżywałem jak oglądałem.

Bardzo ciekawe i bardzo to mi się podoba, połączenie muzyki współczesnej z klimatem z tamtych lat, a idealnie się komponuje.

Próbowałem sobie wyobrazić Peaky Blinders z muzyką z tamtych lat. Ciężko by było. Nie ogarniam. Pozdrawiam ludzi którzy podzielają moją opinię! :)

ocenił(a) serial na 7
nildur

Zgadzam się, moim zdaniem muza Jacka White'a to największy plus tego serialu.

ocenił(a) serial na 9
maciejanek

nie tylko Jacka White'a, A PJ Harvey, Nick Cave, the Killers? Cała ścieżka dźwiękowa do tego filmu jest arcydziełem. Warto przesłuchać.

fryderyk_n

chyba The Kills ,chociaz the Killers tez moze tam byc ale to raczej nie ta polka.
Jestem po jednym ocinku i to wlasnie muzyka przykula moja uwage i nie przepadam za odtworca glownej roli (drażni mnie) to chyba skusze sie na calosc .Co do muzyki to wlsnie czekalem na film, serial, wykorzystujacy te kawalki w takiej fomie czyli plytowej . Niezly pomysl na promocie kapel mniej znanyc szerokiej publice.

ocenił(a) serial na 9
romanek1971

Jasne, The Kills :-)

ocenił(a) serial na 8
romanek1971

kapele nieznane szerokiej publice? kogo konkretnie masz na myśli - Jack'a White'a lub któryś z jego projektów (White Stripes, The Racounters, The Dead Water), PJ Harvey, Nicka Cave'a, Tom'a Waits'a, Arctic Monkeys, The Kills...? Przecież to są pierwszoligowi artyści :)

nomiko

masz racje ale ja np odkrylem dzieki temu filmowi Black Rebel Motorcycle Club czy Dan Auerbach )))poza tym nie napisalem " nieznane " tylko mniej znane ))))

nomiko

a tak na marginesie na obczyzine ciężko znalesc osoby ktore maja pojecie o muzyce 80 % to fachowcy od disco polo ))))

nomiko

czy chocby ten urworek https://www.youtube.com/watch?v=jhgVu2lsi_k ))))

ocenił(a) serial na 8
nomiko

Savages Adore, Joy Division❤

fryderyk_n

A moze ktos pokusilby sie na pelna liste wykonawcow wykozystana w tym serialu bo podales zespoly ktore wychwycilem w ostatnim i jak narazie moim jedynym odcinku )))

ocenił(a) serial na 9
romanek1971

A proszę bardzo:
sezon 1
1/Nick Cave and The Bad Seeds - Red Right Hand
2/Nick Cave - Song For Jesse
3/Nick Cave - People Aint no Good
4/The White Stripes - I Think I Smell a Rat
5/Nick Cave - Martha's Dream
6/The White Stripes - St James Infirmary Blues
7/Nick Cave - Queenie's Suite
8/Nick Cave - Zanstra
9/The White Stripes - The Hardest Button To Button
10/Nick Cave - Proposition
11/The White Stripes - Black Math
12/Nick Cave and The Bad Seeds - Brother My Cup is Empty
13/The Samphire Band - Tough Call
14/The Raconteurs - Blue Veins
15/The White Stripes - Little Room
16/The White Stripes - When I Hear My Name
17/Nick Cave and The Bad Seeds - Abbatoir Blues
18/The White Stripes - I Fought Piranhas
19/Tom Waits - Clap Hands
20/The Reconteurs - Broken Boy Soldier
21/The White Stripes - Ball and Biscuit
22/The White Stripes - Little Cream Soda
23/ Nick Cave and the Bad Seeds - God Is In The House
24/Tom Waits - Time
25/Nick Cave and The Bad Seeds - Bring It On
26/Dan Auerbach - The Prowl
27/Jack White - Love Is Blindness

sezon 2:
1/The Dead Weather - Rocking Horse
2/Johnny Cash - Danny Boy
3/PJ Harvey - Long Snake Moan
4/PJ Harvey - Down by the Water
5/PJ Harvey - To Bring You My Love
6/PJ Harvey - Man-Size
7/PJ Harvey - A Perfect Day Elise
8/PJ Harvey - Broken Harp
9/The Kills - Pull a U
10/Dan Auerbach - I Want Some More
11/Arctic Monkeys - If You Were There, Beware
12/Nick Cave and The Bad Seeds - Red Right Hand
13/Arctic Monkeys - R U Mine
14/PJ Harvey - When Under Ether
15/Arctic Monkeys - Red Right Hand
16/PJ Harvey - Is This Desire
17/Royal Blood - Out of the Black
18/PJ Harvey - All And Everyone
19/Nick Cave and the Bad Seeds - Loverman
20/PJ Harvey - Red Right Hand
21/PJ Harvey - The Water Is Wide
22/PJ Harvey - Naked Cousin
23/Laura Marling - What He Wrote
24/PJ Harvey - Catherine
25/PJ Harvey - Working for the Man
26/PJ Harvey - C'mon Billy
27/Arctic Monkeys - One For The Road
28/Arctic Monkeys - Arabella
29/Pistol Day Parade - Where I Lay
30/The Team - Where I Lay
31/Ane Brun - All My Tears
32/Arctic Monkeys - Do I Wanna Know
33/Royal Blood - Come On Over
34/The Kills - Fied My Little Brains
35/Black Rebel Motorcycle Club - River Styx



fryderyk_n

Dzieki !!!!!
Chodzilo mi wlasnie o zesoly ktorych nie znam a prezetuja podobny poziom i kilka jest do sprawdzenia )))))) Jeszcze raz dzieki .
Pozdrawiam.

fryderyk_n

Czy ktoś z Was miałby może jeszcze jakieś propozycje seriali, w których można znaleźć podobne dźwięki? W zasadzie ciężko coś takiego określić. Znaczna większość, to indie/garage/alternative rock, często jakaś dodatkowa elektronika i coś co jest określane jako badass moment soundtrack :)

Serial Banshee w podobnych klimatach, choć może nie aż tak dobrze dobrany soundtrack.

Pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 10
sulba007

Podobne klimaty muzyczne są w The Knick i Zakazane Imperium.

ocenił(a) serial na 9
fryderyk_n

https://www.youtube.com/watch?v=KGD2N5hJ2e0&list=PLC6yCcnXPZpEm24wZyDaQ7au8YXbzQ csk jest też lista na youtube :)

fryderyk_n

SUper lista tylko nie ma piosenki, ktorej szukam. Może znasz leci w 39 minucie s01e03. Bede wdzieczna :)

ocenił(a) serial na 9
mirellak

Według mnie jest to - Nick Cave ft. Warren Ellis - Song for Jesse

ocenił(a) serial na 9
fryderyk_n

czy mogłabym prosić o wsparcie z jednym kawałkiem właśnie z Peaky Blinders chciałam napisać na priv ale mi blokuje wiadomości

fryderyk_n

Lista-marzenie, a w trzecim sezonie dochodzi g e n i a l n e Radiohead. Magicy od muzy w tym serialu mają wyjątkowego nosa. Aż strach mieć jakieś wyobrażenia muzyczne w sezonie czwartym ;)

fryderyk_n

Dzieki za liste. Super muzyka. Nick Cave rewelacyjny, ale pierwsze spotanie z nim byla ksiazka gdy oslica ujrzala aniola, taki tytul. Polecam.

fryderyk_n

Kocham Cię! :D

fryderyk_n

S01E04 minuta 28:31 - wiesz może co to za kawałek? Szukałam go, ale nie mogę znaleźć.

fryderyk_n

weszłam tu po prawie dekadzie i CHYBA CIĘ KOCHAM!!!

ocenił(a) serial na 10
nildur

Zgadzam się. Dla mnie to mistrzostwo! Świetnie dograna muzyka, produkcja na b. wysokim poziomie, jestem zachwycona. Sceneria i muzyka świetnie się razem prezentują.

ocenił(a) serial na 9
nildur

Zgadzam się!
A na koniec świetny smaczek pod postacią nawiązania do tytułowego utworu i wynajęcia mężczyzn z Red Right Hand :)

szczurr

Nawiązanie do tytułowego utworu plus wykonanie tego utworu przez kilku wykonawców. Ciekawe co zaserwują w 3 sezonie. Dwa sezony obejrzałam w dwa dni i nie mogę się doczekać kolejnego sezonu.

ocenił(a) serial na 10
nildur

Jestem zachwycona serialem, aktorami, kostiumami, klimatem, muzyką - najlepszy serial, jaki kiedykolwiek oglądałam. Z niecierpliwością czekam na dalsze sezony, ale mam cichą nadzieję ( jednak z lekkim bólem serca ), że nie zrobią z tego niekończącego się tasiemca, bo cały urok pryśnie, jednak oglądać by się chciało w nieskończoność :)

nildur

Również pisałam o tym jakiś rok temu na forum. Muzyka w tym serialu to jest mistrzostwo świata. Szkoda, że jeszcze nikt nie pokusił się o wydanie soundtracku, bo szukanie pojedynczych piosenek nie jest łatwe, poza tym nie wszystkie można znaleźć.

ocenił(a) serial na 9
giovanna_filmweb

można znaleźć całość z podziałem nawet na sezony

ocenił(a) serial na 9
giovanna_filmweb

jeśli używasz spotify to jest tam stworzona playlista - Peaky Blinders Soundtrack - ma 52 utwory, więc czegoś brakuje, ale generalnie jest większość.

ocenił(a) serial na 8
nildur

Musisz obejrzeć utopię, inny klimat ale tam muzyka stapia się z obrazem

ocenił(a) serial na 10
nildur

Uwielbiam ten klimat serialu, dzięki perfekcyjnie zgranej muzyce ogląda się całość świetnie! Aż żal, że tak późno znalazłam ten serial i szkoda, że trzeba czekać na ciąg dalszy... apetyt rośnie, zwłaszcza po słowach Tommy'ego z odcinka finałowego drugiego sezonu, CZAS NA ZMIANY!

ocenił(a) serial na 8
nildur

Mnie zupelnie nie porwala. Moze muzyka sama w sobie ok, ale dopasowanie nieszczegolne..

ocenił(a) serial na 9
nildur

Zgadzam się, tworzy świetny klimat w tym świetnym serialu:) super się ogląda, jestem pod wielkim wrażeniem.

ocenił(a) serial na 7
nildur

A ja jestem zupełnie odmiennego zdania. Według mnie muzyka absolutnie nie pasowała do klimatu do czasów.

nildur

Nie wiem dlaczego ale duzo kawalkow kojarzy mi sie z SoA ;) i klimat tez podobny. Kombinacje, kombinacje etc ;)

joanna_kozlowska80

Zgadzam .Klimat. Muzyka. Jak obejrzę całe Peaky Blinders to odświeżę sobie SOA .

ocenił(a) serial na 9
nildur

w następnych sezonach chętnie usłyszałabym coś z repertuaru Kaleo. Polecam np. to: https://www.youtube.com/watch?v=U4Km0M9x4Bg

ocenił(a) serial na 8
nildur

Wszystko super, serial jest wyśmienity ale nie wiem o czym piszecie w tym wątku. Warstwa muzyczna jest mocno średnia i NAPEWNO nie można jej określić mianem nowoczesnej

ocenił(a) serial na 6
BartasBartas

NA PEWNO to nie znasz ortografii:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 6
BartasBartas

Nie interesuje mnie twoje pochodzenie.

ocenił(a) serial na 10
nildur

wie ktoś co za piosenka grana jest na skrzypcach podczas przyjęcia u rosjan? sezon 3 odcinek 5 38:34min

nildur

Sądzę, że jest wręcz przeciwnie. Muzyka jest dobrana okropnie, jakieś dziwne losowe dźwięki udające muzykę, jak to teraz jest w modzie, zamiast porządnej dobrej muzyki z tamtych lat.

nildur

Nic dodać, nic ująć:)

nildur

temat o muzyce, więc motyw serialowy chyba się łapie, jak dla mnie to największa pomyłka, odcinek kończy się jakąś sceną, strzelanina, ktoś ginie itp. albo coś podobnego że widz się wczuwa, a tu nagle BANG koniec i ta muzyczka jak dzwonek starej nokii, jak dla mnie żenada

ocenił(a) serial na 7
szykuj

Sam motyw nie jest zły... cała muzyka i kawałki są świetne do posłuchania, ale tak jak mi to wszystko nie leży, że akcja dzieje się w 20-latach XX wieku, a tu sceny jak z teledysków (jeszcze z tym slow-motion bleh) i muzyka z XX wieku. Czasami to potrafi zagrać jak np. w Django, ale tutaj mocno zaburza mi immersje. Dla mnie to jest oczko niżej po mimo, że sama w sobie soundtrack nie jest zły. Po prostu mi pasuje.

ocenił(a) serial na 7
___ice___

nie pasuje* :)

ocenił(a) serial na 10
nildur

https://tenor.com/MQHr.gif

nildur

a Miami Vice widziałeś? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones