PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848738}

Perry Mason

6,9 3 364
oceny
6,9 10 1 3364
7,0 3
oceny krytyków
Perry Mason
powrót do forum serialu Perry Mason

Nie mogę się doczekać. Serię książek przeczytałem od deski do deski :-)

ocenił(a) serial na 5
conradez

Obawiam się, że nie będzie. Po przeczytaniu opisów 2 odcinków i po obejrzeniu zwiastunów boję się, że z Masona zrobią łajzę. Obym się myliła (bardzo chce sie mylic!)

ocenił(a) serial na 3
Karo_73

Już wiadomo,że nie będzie to elegancki adwokat, ale raczej detektyw po przejściach zwłaszcza, że autorzy dodali mu "przeszłość". Co nie znaczy, że serial będzie zły.

ocenił(a) serial na 5
amolka

Trochę źle się wyraziłam, przepraszam! Chodziło mi o to, że po obejrzeniu zwiastunów produkcja mnie nie zaciekawiła. Gdybym nie znała książek, nawet bym na ten serial nie zwróciła uwagi. Wiec mam obawy, ze nie bedzie to dobre kino. Ponadto opisy odcinków świadczą o tym, że tak jak sama wspominałaś, nie będzie to elegancki adwokat co tak po ludzku mnie zasmucilo. Bo jednak Mason to ikona i wolałabym oglądać charyzmatycznego adwokata A nie łajzę na skraju upodlenia. Nie oczekiwalam ekranizacji ksiazek, ale jednak tak bardzo zmieniona postac glownego bohatera mi sie nie podoba

Karo_73

To i tak nic, w stosunku do tego, co zrobili z Holmesem...

Karo_73

Mam te same obawy. Zaczęłam oglądać i przestało mi się zgadzać do tego stopnia, że musiałam ponownie sprawdzić tytuł, czy aby nie chodzi o Marlowa :(

Milanowa

dokładnie też tak zrobiłam, w trakcie pierwszego odcinka JESZCZE RAZ przeczytałam opis na HBO i w necie.

ocenił(a) serial na 4
Karo_73

No i zrobili z niego łajzę.

ocenił(a) serial na 5
Alberta_2

Ehh :( pierwszy odcinek dramatyczny... Też macie takie wrażenie? Btw czy ktoś wyobraża sobie prawdziwego Masona dającego się pobić albo zebrzacego o pieniądze?

ocenił(a) serial na 5
Karo_73

Straszny zawód dla mnie ten serial. Czekałam od lat, jak tylko ogłosili, że Downey Jr. się tym zajmuje. Niestety to, co otrzymaliśmy nie ma nic wspólnego z serią książkową.

conradez

Oj, czytało się z wypiekami. Jeszcze w szkole, prawie 40 lat temu. Naprawdę przeczytałeś wszystkie? On ich napisał ponad osiemdziesiąt, z czego w Polsce wyszło jakieś pięćdziesiąt.

eltoro10000

W takim razie się poprawię - wszystkie, które były przetłumaczone na polski :)

conradez

Czyli pół setki. Nieźle, ja chyba tylko kilkanaście, ale pamiętam, że się fajnie czytało, a zdobyć ich w tamtych czasach nie było tak łatwo. Do dziś pamiętam jakąś sprawę, w której Mason poradził klientowi (czy też sam to zrobił) wpakować kulę w nieboszczyka w to samo miejsce, w którym już był śmiertelny postrzał, dla zmylenia policji i zrobienia zamieszania, bo ktoś chciał go wmanewrować w zabójstwo. Oczywiście po tylu latach nie pamiętam już w której to było powieści.

ocenił(a) serial na 5
eltoro10000

Nadal nie jest łatwo ;) Nikt już tych książek nie wydaje (ostatni nakład kilku tytułów był w okolicach 2013 r o ile dobrze pamietam). Ja od kilkunastu lat namiętnie zbieram pojedyncze tytuły w antykwariatach - mam ambicje żeby mieć całą polską kolekcję. Brakuje mi jeszcze 12 sztuk :(

Karo_73

Mnie się udało zgromadzić kilkanaście eboków. Jakbyś reflektował, to mogę podesłać.

eltoro10000

Widzę, że sporo tego jest na Allegro. Po bardzo przystępnych cenach.

ocenił(a) serial na 5
eltoro10000

Nie, dzięki. E-booki też mam, ale wolę wersję papierowe

Karo_73

Na Allegro są papierowe.

ocenił(a) serial na 5
eltoro10000

Tak, ale niestety nie wszystkie. Te, które są na Allegro, też już mam

Karo_73

:-((

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones