PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534129}
6,9 2 649
ocen
6,9 10 1 2649
Persons Unknown
powrót do forum serialu Persons Unknown

Niestety, po sukcesie LOST, przyszła chyba moda na serialowe klony -- uwięzienie w
ograniczonej przestrzeni, tajemnica (spisek, sekretna organizacja, etc.), elementy
fantastyki. Skład tej mieszanki jest niemal identyczny.
Co w LOST się sprawdziło, tutaj niestety zawodzi. Uwięzienie jest niewiarygodne,
sekretna organizacja śmieszna, razem z jej pseudopsychologicznym programem i
'poziomami wtajemniczenia', elementy fantastyki służą tylko do łatania dziur. Twórcy
jednak tak się postarali, że tych dziur jest po prostu za dużo. Niemal w każdym odcinku
widać naiwne i nieprzemyślane rozwiązania fabularne (tunel, teleportacja, oszustwo za
pomocą którego uciekli, można wyliczać w nieskończoność). Szczegóły może nie byłyby
w stanie do końca zepsuć dobrego pomysłu, bo niewątpliwie pomysł na serial był dobry,
jednak fakt, że całość wygląda jakby była wymyślana na bieżąco na planie, już tak.
LOST był napędzany przez postaci bohaterów, tajemnica wyspy i inne pomniejsze, były
tylko tłem dla rozwijania życiorysów i interakcji. Postaci miały tło, historię, charakter, były
wielowymiarowe i niepowtarzalne. W Persons Unknown, postaci są zupełnie płaskie,
niewiarygodne, pozbawione życia i nijakie. Nie da się ich polubić. Ba, nie da się ich
nawet nie lubić. Dzięki tym unikalnym cechom, akcja nie może się rozpędzić, ani
zainteresować widza, bo nawet gdyby wszyscy ginęli, to i tak nie wyobrażam sobie, żeby
kogokolwiek mogło to obchodzić. Nawet główna bohaterka -- Janet -- nie wzbudza
żadnych emocji, a Daisy Betts, która ją "gra", niestety nie pomaga. I tutaj pojawia się
chyba największa tajemnica serialu -- jak można było dobrać sobie tak beznadziejnych
aktorów, żeby nie mogli poradzić sobie nawet z tak jednowymiarowymi rolami? To
pytanie będzie mnie nurtować, na szczęście tylko przez chwilę, bo o tym gniocie
zapomnę bardzo szybko.
Gwoli sprawiedliwości -- Kandyse McClure dała radę, choć postać Eriki nie postawiła
przed nią wyzwania życia.
Za sam pomysł, a nie za jego koszmarne wykonanie serial dostaje ode mnie 3/10.

ocenił(a) serial na 8

Dziwne bo mi się ani przez chwile serial nie skojarzył z Lostem. Wręcz od samego początku miałem skojarzenie z mini serialem Uwięziony (The Prisoner 2009) z Jamesem Caviezel. W obu serialach ktoś na samym początku się budzi i nie wie gdzie w obu jest uwięziony w jakimś miasteczku w obu nie wie dlaczego itd. Przy czym dla mnie "Persons unknow" jest bardziej racjonalne w porównaniu do Uwięzionego.

ocenił(a) serial na 8
Hans

No i tak mi jeszcze przyszło na myśl, że poza oczywistym skojarzeniem z Uwięzionym to "Persons unknown" są bardziej nawet podobni do filmu "Cube" niż do Losta.

ocenił(a) serial na 9

A gdzie tu były jakieś elementy fantastyki? Odniosłem wrażenie, że wszystko zmierza właśnie jak najbardziej ku realnym rozwiązaniom dającym się wytłumaczyć w ten bądź inny sposób.

Pomijając fakt, że mi też absolutnie się ta produkcja z Lostem nie skojrzyła to tam na budowanie tych głębokich postaci mieli dość dużo czasu. Nie jestem pewien czy gdyby producenci Lost mieli do dyspozycji tylko 13 odcinków dla opowiedzenia swojej historii osiągnęliby taki sukces.

ocenił(a) serial na 6
reese

Myślę, że szyrokiemu chodziło o to że film był reklamowany jako lostopodobny, kolejny killer lostow etc. - na kilku portalach właśnie tak wyglądały zapowiedzi tej produkcji..

Co do dyspozycji ilości odcinków, no cóż, od początku miał to być tylko miniserial, wiec tym bardziej dziwi, że historia ma tyle niedopowiedzeń i nielogiczności, nie mówiąc o samym finale, który kładzie na łopaty.. ale przy tym wzbudza agresje swoja otwartością i tym "2 poziomem" pozostawiając poczucie straconego czasu.. Niech ich szlag! Agrrr...

reese

Maz rację..... Ale tak lost są super no nie ;)

ocenił(a) serial na 9

Hahaha Twoja recenzja jest tak płytka jak serial LOST... Pozdrawiam ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones