PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011722}
7,5 856
ocen
7,5 10 1 856
Pistol
powrót do forum serialu Pistol

Rewelacyjny serial.

ocenił(a) serial na 8

Cóż, prócz Beatlesów co dziwne bardzo lubiłem punk rocka. Pomijając ciekawą historię kultowej kapeli film niezwykle rzetelnie oddaje realia epoki, genezę powstania punku a ścieżka dźwiękowa to super pamiętnik różnej muzy lat 70's. Film brudny, stylowy, wciągający. Nie dla każdego.

ryssiook

Ciężko mi stwierdzić, jak wiele serial pomija, uproszcza czy polewa lukrem, bo nigdy nie byłam wielką fanką zespołu, po prostu słyszałam kilka piosenek, kojarzyłam Sex Pistols i historię Sida i Nancy, i to tyle. Serial mi się podobał, głównie pod względem realizatorskim i wizualnym, bo cała stylistka i praca kamery czy prawie kwadratowe proporcje obrazu wypadły świetnie, ale też miał kilka mocnych punktów - Thomas Brodie-Sangster, Anson Boon (choć jego gra czasem kojarzyła mi się z Sheldonem Cooperem), czy najmłodsze ogniwo ekipy Louis Partridge.
Nie jest to serial wybitny, bo jednak dość ugrzeczniony i uproszczony, ale ma kilka naprawdę dobrych scen i trzyma równy poziom. Momentami ma też całkiem niezły humor. Oglądalo mi się go naprawdę dobrze i szkoda, że nie ma większego rozgłosu, a spadło na niego sporo hejtu tylko dlatego, że "hehe, Disney wziął się za Sex Pistols, pewnie będzie dla przedszkolaków", bo takie głosy można było znaleźć na zagranicznych stronach. A jest podobno dużo bardziej rzetelny w odpowiadaniu historii od takiego "Sid I Nancy".

ocenił(a) serial na 7
Bianka_Lg

Serial był robiony przez Hulu albo Stars, Disney ma go tylko w swojej ofercie. Podobnie z resztą serial Pam & Tommy.

mihas

Znaczy, ja wiem, że to jest serial FX, a nie był tworzony bezpośrednio dla Disney+. Ale patrząc na niektóre opinie, wielu ludzi przykleiło mu łatkę typowo disneyowskiego tworu, widać to choćby pod filmikami na yt.

ryssiook

Punk rock to nie moja bajka ale film !? - może być pokazowym wzorcem tego co nazywamy anarchią, no i ta muzyka z lat 70-tych (bluesowo jazzowe moje pokolenie). O samym zespole i jego wartościach muzyczno-tekstowych jak i wykonawczych nie będę się wypowiadał a serial jest znakomity. Polecam 8/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones