PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136269}

Plotkara

Gossip Girl
7,7 105 771
ocen
7,7 10 1 105771
6,3 7
ocen krytyków
Plotkara
powrót do forum serialu Plotkara

W Plotkarze, prawie w każdym odcinku, pojawiają się jakieś nawiązania do książek, czy filmów. Zainteresowało mnie to bo głównie mowa jest o ciekawych klasykach. Pamiętacie i czy chciałoby wam się wypisać jakieś tytuły ? ;>
W ostatnim odcinku- Piękni i Przeklęci.

ocenił(a) serial na 7
Eyslin

Nie pamiętam zupełnie w którym odcinku, ani nawet w którym sezonie, ale kiedyś Blair miała sen, w którym występowała jako Holly ze Śniadania u Tiffany'ego i szukała swojego kota w deszczu. Zapadło mi to w pamięć, bo nie znoszę tej sceny, tego filmu i Audrey Hepburn:) Kurczę, było tego mnóstwo, ale zupełnie nie mogę sobie teraz przypomnieć konkretów.
Bardzo ciekawy temat, może jak kiedyś będę sobie odświeżała stare odcinki to coś sobie przypomnę:)

ocenił(a) serial na 8
Karolina1

"Śniadanie u Tiffany'ego" było w 1 lub 2 sezonie. Kurde, też nie wiem. I jeszcze potem Blair miała sezon w 3 sezonie, że Evą była Vanessa (kompletnie nie wiem jaki to tytuł filmu).

ocenił(a) serial na 8
BeautyAndStupid

Miało być: miała sen w 3 sezonie. Sorry ;d

ocenił(a) serial na 7
BeautyAndStupid

W 3 sezonie jest nawiazanie do filmu "All About Eve" z Bette Davis.

ocenił(a) serial na 7
LeNa__

A tak! Jak mogłam zapomnieć, uwielbiam ten film! I kocham Bette Davis;)

ocenił(a) serial na 8
LeNa__

O właśnie ;)

ocenił(a) serial na 8
LeNa__

To było w 6 odcinku sezonu 3 ;)

ocenił(a) serial na 10
BeautyAndStupid

Film, którego scenę Vanessa przedstawiała to chyba "Okno na podwórze" czy coś w tym stylu ;P

Karolina1

To był 14 odcinek pierwszego sezonu.

Karolina1

Wszystko o Ewie z Bette Davis w roli głównej

Eyslin

Oj pełno tego. Od książek, przez filmy do malarstwa. W każdym odcinku jest jakieś nawiązanie, nie mówiąc już o tytułach odcinków, które zdradzają co nieco zawsze :) Nawiązania do sztuki, to jeden z elementów, który uwielbiam w tym serialu.

ocenił(a) serial na 6
someonelikeyou

To prawda, tytuły też mają duże znaczenie :P
Czyli nikt nie zna konkretnych dzieł literackich, bo o te głównie mi chodzi ?;>
Co do filmów, to pamiętam, że były wspominane Rzymskie Wakacje ;))

ocenił(a) serial na 9
Eyslin

Zbrodnia i kara, Makbet

Dirty Dancing, Alfie ;)

Eyslin

Dużo tego :) Może weźmy pod uwagę czwarty sezon, najwięcej z tego pamiętam ;)
Pierwsza część sezonu to Washington Square Jamesa i The War of the Roses. W drugiej: Piękna i Bestia (BDC), Roman Holiday, When Harry Met Sally (DB), Rosemary's Baby (DBC?), The Landlord (DBC?), Pretty in Pink (DBCS). To tak na szybko z głowy. Takie główne nawiązania: Piękna i Bestia - Chuck, Dan, Blair, gdzie Chuck jest głównie Gastonem. When Harry Met Sally - to typowe DB przynajmniej w połowie he, nienawidzimy się, lubimy się, jesteśmy przyjaciółmi, zakochujemy się i szczęśliwe zakończenie w filmie. Pretty in Pink - to Dan jak Duckie. No i Roman Holiday, które moim zdaniem nie przypadkowo zostało wplątane w wątek Blair i Louisa. Myślę, że poprowadzą ten wątek do końca tak, jak w filmie. To żaden spoiler, tylko moja spekulacja, ale Blair to w tym wypadku Joe (tylne siedzenia na vespie), Louis to Ann. Każdy, kto widział Roman Holiday wie jakie jest zakończenie tej historii i myślę, że bardzo podobne będzie w przypadku Louisa i Blair.

someonelikeyou

Było jeszcze "Doczekać Zmroku"
Jak Blair myślała ze Chuck ja atakuje a to była Jenny.

ocenił(a) serial na 9
alkamb

haha no to był dobry sen Blair :D:D

użytkownik usunięty
Eyslin

Było także" dziecko rosemary", które Blair oglądała z Danem oraz pamiętam jeszcze nawiązanie do filmu "Szarada", podajże przez sen Blair.

ocenił(a) serial na 9

Dzisiaj oglądając pierwszy odcinek 2 serii. Chuck grając w bodajże golfa z Erickiem i Nate'm nazwał nowego chłopaka Blair "młodym Ripleyem". Tak więc, jest tu nawiązanie do filmu " Utalentowany pan Ripley ;)

Blair123

Dan proponował kiedyś Vanessie film "Podwójne życie Weroniki" naszego rodaka Kieślowskiego :)

ocenił(a) serial na 9
Eyslin

4 sezon - mowa o książce "Kwiaty na poddaszu"

Eyslin

W jednym odcinku pojawiło się nawiązanie do filmu "My Fair Lady". Blair była przebrana za główną bohaterkę, Elizę Doolittle :)

ocenił(a) serial na 6
Eyslin

Odniesienie do filmu "Mężczyźni wolą blondynki" z Marilyn Monroe <3 była scena z piosenką Diamonds are a girl's best friend

Eyslin

Wiek Niewinności
Gilmore Girls , choć to serial ;)

ocenił(a) serial na 6
Eyslin

Zdążyłam już zapomnieć o tym wątku ;) wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi !

ocenił(a) serial na 10
Eyslin

Jeszcze pamiętam jak Blair i Chuck bawili się w te przebieranki. Blair była Anną Kareniną i czekała w Empire na swojego Wrońskiego - Chucka. Niewielkie nawiązanie do książki i filmu "Anna Karenina". Nie pamiętam w którym sezonie.

Eyslin

Ciekawy wątek.Znalazłam nawiazanie do Przeminęło z wiatrem Kto pamięta jak Rett niósł Scarlet po schodach?Jeszcze Niebezpieczne związki, kiedy B prosi C o uwiedzenie V,to chyba czwarty i trzeci sezon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones