PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136269}

Plotkara

Gossip Girl
7,7 105 627
ocen
7,7 10 1 105627
6,3 7
ocen krytyków
Plotkara
powrót do forum serialu Plotkara

No popłakałem się ze śmiechu :D. Dorota wymiata ;)

ocenił(a) serial na 7
Unibet_78

Pamiętam, wie Ktoś który to był odc.? xD

RealnA

Sezon 2 odcinek 19 ;)

ocenił(a) serial na 9
Bene_Gesserit

e18s03 - Dorota rozmawia z rodziną po polsku przez telefon.

ocenił(a) serial na 10
Unibet_78

Uwielbiam te wszystkie akcenty związane z Polską :) No i Blair mówiąca ''szibko'' <3

breakeven

https://m.youtube.com/results?q=gossip%20girl%20dan%20bart&sm=3
Wiem ze nie do tematu ale mam prośbe czy ktos jest w stanie odczytac na poczatku filmiku rozdział ktory dan napisal o serenie polowe dalam rade reszta idzie srednio

marta490

https://m.youtube.com/watch?v=IgKrGOlFEVE
Sorki cos nie tak z tamtym linkiem

marta490

Nie wiem czy chciałaś tylko oryginalny tekst czy tylko tłumaczenie, więc zamieszę oba, najpierw oryginał:

The story worth writing about Serena is that she still believes in love. She still believes happiness is waiting for all of us, and that our dreams are within our reach. She believes in goodness. She demonstrates goodness. She is full of hope and she delights in the hopefulness of others. That is what makes her golden.

Serena has lived through dark times, more than you might expect if you were to only see her smile or hear her laugh. But she has exhibited courage in the face of all of it. When her brother, Eric, had a difficult time, Serena raced home from boarding school to be with him, even though it meant she risked losing her closest friends. She had to face serious demons to come back and be with him, and she did it without hesitation.

When Serena and I first got together, and our parents got involved shortly after, I worried about how it would look to others or what people would say. But, after a brief hiccup where we got over the idea of being step-siblings, Serena was fearless. People had been looking at and talking about her for her entire life, and she did not care. That’s what made her willing to take a chance on an outsider like me. She wasn’t concerned with how things appeared. She only cared about how it felt to us, on the inside. Which makes her full of grace.

teraz tłumaczenie:

Warto napisać kilka słów o Serenie, bo wciąż wierzy w miłość. Wciąż wierzy, że szczęście czeka na każdego z nas, a nasze marzenia są w zasięgu ręki. Wierzy w dobroć. Okazuje dobroć. Jest pełna nadziei i raduje się nadzieją innych. To sprawa, że jest złota/złocista.

Serena żyła w mroku, bardziej niż moglibyście się spodziewać, wystarczyło tylko abyście zobaczylibyście jej uśmiech czy usłyszeli jej śmiech ( chodzi taki uśmiech i śmiech, który wskazuje na smutek i mrok w sercu, kogoś kto cierpi, a musi nadal normalnie funkcjonować). Jednak wykazała się niezwykłą odwagą w obliczu tego wszystkiego. Gdy jej brat, Eric, miał trudne momenty, ona pognała ze szkoły z internatem z powrotem do domu, byleby tylko z nim być, ryzykując nawet utratą najbliższych przyjaciół. Musiała stawić czoła swym demonom by móc wrócić i być przy nim i zrobiła to bez wahania.

Gdy po raz pierwszy się spotkaliśmy, a krótko po tym nasi rodzice zaangażowali się(w sensie, że jej matka i jego ojciec zaczęli się znów kochać). Obawiałem się jak pozostali to przyjmą lub co powiedzą. Jednak po krótkich problemach (zasadniczo hiccup to czkawka, ale używa się tego też, jako określenie na drobne, przelotne problemy), gdy oswoiliśmy się z ideą bycia rodzeństwem (przyrodnim oczywiście), Serena nie przestraszyła się. Ludzie patrzyli na nią i gadali o niej przez całe jej życie, a ona nic sobie z tego nie robiła. To sprawiło, że dała szansę takiemu wyrzutkowi/odludkowi jak ja. Nie przejmowała się pozorami. Dbała tylko o nas. Co sprawia, że jest łaski pełna (raczej nie chodzi tu teologię tylko o potoczne rozumienie łaski, jako wspaniałomyślności tj. bycia szlachetnym, wielkodusznym po prostu dobrym)

Nie starałem się nadawać temu kawałkowi rysów poetyckości czy jakiegoś wielkiego wyznania, oczywiście mogę to przetłumaczyć tak aby ładnie brzmiało.


Savant1

myslalam ze nikt nie zaglada juz pod te tematy albo nikomu nie będzie sie chciało tlumaczyć , naprawde bardzo ci dziekuje (az mi glupio ze chcialo ci sie poswiecac czas zamiast tak ogolnie napisac o czym byl ten rozdzial)

marta490

Hej nie ma co czuć się skonfundowaną, gdybym nie miał czasu to bym nie przetłumaczył, poza tym nie było z tym wiele roboty, tylko parę minut i po sprawie. Zresztą czemu nie pomóc komuś kto o to prosi, w szczególności jeśli to kobieta. Przyjemność po mojej stronie.

Savant1

Tak czy inaczej dziekuje bardzo pomogłeś

ocenił(a) serial na 8
Savant1

Ale to było miłe!! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones