PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302402}

Pojedynek w czasie

The Wanderer
6,6 9
ocen
6,6 10 1 9
Pojedynek w czasie
powrót do forum serialu Pojedynek w czasie

W X wieku narodzili się bliźniacy, którzy zostali rozdzieleni po urodzeniu.
Mimo to obaj zostali rycerzami. Jeden był dobry, drugi wyjątkowo zły.
W roku 1000 w zaciętej walce dobry rycerz zabił nikczemnego brata.
Obecnie jest koniec XX wieku, i tak jak działo się to wielokrotnie przez ostatnie milenium, bracia ponownie narodzili się, w nowych postaciach.
Znów rozgrzeje pomiędzy nimi śmiertelna walka, tym razem wyjątkowo zaciekła, ponieważ zbliża się kolejne milenium, i jej zwycięzca zdobędzie wielką władzę.

Bohaterami serialu są : nieśmiały multimilioner Adam (tytułowy "Wędrowiec") i jego nikczemny, pragnący okrutnej zemsty brat bliźniak Zachary (obydwie role zagrał Bryan Brown) oraz inni ludzie, którzy również od wieków rodzą się w nowych wcieleniach.
To m.in. przyjaciel Adama Godbold (obecnie hydraulik z zacięciem filozoficznym i do tego zapaśnik z dużą brodą, a kiedyś pustelnik i mnich).
Jest także kochanka Adama sprzed 1000 lat, Lady Clare, która teraz jest ambitną fotografką, gotową zrobić wszystko, aby po raz drugi nie stracić ukochanego.

Jest również Wolfgang, asystentent/sekretarz Adama, który niestety nie ma żadnych korzeni w X wieku, co skutuje tym, że że wszystko co wie o świecie Wędrowca najczęściej interpretuje w błędny, czasami komiczny sposób.

Montago

Było na TVN w 1998

ocenił(a) serial na 7
giovanni50

Sam nie wiem gdzie oglądałem , i czy cały serial.
Pilot był wydany na VHS, gdzieś mam oryginał z Best Filmu.
Muszę poszukać swoich katalogów z okładkami kaset z wypożyczalni, zrobię zdjęcie i wrzucę tu oficjalną polską okładkę .
Co do TVN, absolutnie nic o emisji nie pamiętam, być może jednak właśnie tam oglądałem, bo przypuszczam, że za dużo fabuły pamiętam ,by pochodziła tylko z tego kasetowego pilota.
Musiałem kolejne odcinki widzieć.
Nie pamiętam tytułu z kasety, na pewno nie "Wędrowiec" , było kilka wyrazów, coś z "cieniem" , jakiś "pojedynek"...

Montago

A ja pamiętam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones