PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710281}

Poldark - Wichry losu

Poldark
8,0 9 629
ocen
8,0 10 1 9629
Poldark Wichry losu
powrót do forum serialu Poldark - Wichry losu

Niedawno zacząłem ten serial i bardzo mi się podoba. Lubię takie klimaty i tę epokę, ale jedna rzecz sprawia, że coraz trudniej mi się to ogląda. Po prostu nie mogę patrzeć jak Poldark traktuje czasami żonę. W jednym odcinku mówi jej, że jest dzięki niej szczęśliwy, żeby w następny potraktować jak zwykła szmatę lub służącą. Toż ta kobieta to ideał! Może jedynie w kwestii wyglądu można się przyczepić, choć mnie się również pod tym względem podoba. No nic, tylko nosić ją na rękach i codziennie dziękować za bycie moją żoną, tymczasem sami wiecie... Sobie trochę zaspoilerowałem, co się wydarzy w następnych sezonach i aż nie mogę uwierzyć, by ten Poldark był takim głupcem. Wiem, to tylko serial i jest niejako właśnie o jego głupocie, ale mimo to nie mogę tego spokojnie przetrawić.

ocenił(a) serial na 8
iluminat1990

Powiem tak - gdyby fabuła dotyczyła współczesnej pary to życzyłabym sobie, żeby Demelza waliła Rossa przez łeb patelnią po każdym z jego typowych zagrań. Niemniej jednak akcja toczy się w XVIII wieku więc trzeba wziąć poprawkę na to jak wyglądały wówczas relacje między żoną i mężem oraz na różnice w pochodzeniu Demelzy i Rossa (i co z nich dla ich wzajemnych relacji wynikało). Chociaż z drugiej strony serial nie do końca oddaje sprawiedliwość ich skomplikowanemu związkowi w stosunku do książkowego pierwowzoru gdzie różne zgrzyty i różnice zostały subtelniej zarysowane, a zmienność nastrojów i humory Rossa nie są tak drastyczne (przynajmniej ja tak to odbieram).

ocenił(a) serial na 9
iluminat1990

Nie Ty jeden tak to przeżywasz. Po 1 sezonie Ross był dla mnie ideałem, a po 2 sezonie został najgorszą postacią, nawet George'a wolałam miejscami. W 3 wcale nie lepiej, szkoda mi Demelzy, że tak ją traktuje paskudnie. Teraz czekam na 4, ciekawe co tam się nowego urodzi :-) dosłownie i w przenośni. Ogólnie Demelza to moja ulubiona postać, świetnie napisana i świetnie zagrana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones