PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030306}
6,6 1 652
oceny
6,6 10 1 1652
Polowanie na ćmy
powrót do forum serialu Polowanie na ćmy

Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale w każdym odcinku ukryty jest kadr zaczerpnięty ze znanego obrazu. To znaczy nie sam obraz oczywiście, ale postacie z filmu upozowane i ubrane tak jak na obrazie. Nam udało się odnaleźć na razie trzy obrazy, w pierwszym odcinku, w piątym i chyba w drugim. Obraz z piątego odcinka jest naprawdę bardzo znany i łatwo się zorientować, bo kadr jest pierwszoplanowy, a ujęcie dość długie. Nie wykluczone, że obejrzę jeszcze raz odcinki 3 i 4, specjalnie pod kątem odszukania tych kadrów z obrazów.
Nie ujawniam, jakie obrazy udało nam się zidentyfikować, bo to fajna zabawa i może ktoś ma własne spostrzeżenia na ten temat :-)

madlen114

Faktycznie, no w pierwszym najbardziej rzuciło się w oczy, w drugim na samym początku, w piątym też mocno wyeksponowane, dalej się będę przyglądać, w trzecim i czwartym nie zauważyłam. Idąc kluczem Młodej Polski czekam na Szał Podkowińskiego ;)

ocenił(a) serial na 8
madlen114

Kurcze, muszę obejrzeć jeszcze raz i się lepiej przypatrzeć ;) 
Ale proszę, podziel się spostrzeżeniami, jakie to obrazy?

Justysia0302

W pierwszym odcinku "Pomarańczarka" Gierymskiego, w drugim chyba "Portret Heleny w futrze" Rubensa, w piątym "Helenka z wazonem" Wyspiańskiego, gdzieś był jeszcze podobno stary Żyd, ale ja nie zauważyłam. W ostatnim odcinku natomiast scena, gdy z okien kamienicy wyrzucają różne sprzęty skojarzyła mi się z obrazem, nie pamiętam czyim, gdzie jest wyrzucany przez okno fortepian Chopina. O inne obrazy w pozostałych odcinkach muszę chyba zapytać autora pierwowzoru literackiego, jak się z nim zobaczę, bo był konsultantem na planie serialu, a nawet znalazł się w jednym z odcinków przez kilka sekund ucharakteryzowany na Żyda.

ocenił(a) serial na 8
madlen114

Pozostaje mi tylko usiąść wygodnie i obejrzeć sobie serial jeszcze raz. Na pewno będę w stanie więcej szczegółów dostrzec. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Będę czekać na informacje jak się czegoś jeszcze dowiesz ;) Pozdrawiam.

madlen114

Odcinek 3 - Stary Żyd z chłopcem, Pablo Picasso, ok. 27 min

ocenił(a) serial na 8
Tom_asz

ooo, właśnie. Nie potrafiłam znaleźć odpowiednika ale czułam że ta scena jest obrazem.

madlen114

Wypatrzyliscie już wszystkie? Dajcie znać!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones