PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10030306}
6,6 1 669
ocen
6,6 10 1 1669
Polowanie na ćmy
powrót do forum serialu Polowanie na ćmy

Po zwiastunie spodziewałem się kolejnej patriotyczne sanacyjnej sraki typu Młody Piłsudski, który próbuje być polskim Peaky Blinders lub Tabu (widać po openingach), ale ustępuje wschodnim produkcją kostiumowym z czasów Rewolucji Przemysłowej jak Zniewolona i Kozacka Miłość, ale to nie dno jak tvnowski Belle Epoque. Antycypowałem jakiś polski kryminał lub sensacyjniak konspiracyjno-szpiegowski z historią w tle jak Wojenne Dziewczyny tylko z wcześniejszej epoki, bo pomysł na to nie inkorporowali z filmu Poslednata duma Zhelyazkovej lub Sceny nocne Nowickiego. Widać realizacja serialu jest na polityczne zlecenie partii pod antyrosyjską wojenną narrację i przypodobania kobiecemu elektoratowi dla TVP Kobieta. Tylko wszystko jest spartaczone, bo konkurencyjne produkcje tvp zabrały lepsze kawałki tortu z budżetu, bo zamiast ciekawej krytyki terroryzmu PPS w Gorączce Holland to dostaniemy antypisowskie Piekło Kobiet o Madkach Polkach w burdelach, btw czemu akurat polskim wrogiem jest carska Rosja, a nie wypróbowana komunistyczna Rosja?!
Będzie flop bez znaczenia czy jest to wysokobudżetowy Dom pod Dwoma Orłami lub niskobudżetowy Polowanie na Ćmy, bo takie propagandowe straszaki z nadania kończą jak koprodukcje POL-ZSSR, np. Znaków szczególnych brak A.Bobrovsky'ego o pseudobiografii Krwawego Felka!

black_hussar

Główna bohaterka ma na imię Aleksandra jak druga żona Piłsudskiego (działaczka PPS od 1904) ii która w jednej ze scen będzie czytać list od Józefa - czyżby zamierzali to na początku ale zmienili zdanie , bo jak by to wyglądało że żona marszałka dawała du.py carskim żołnierzom ?

Amfios

też tak myślałem, ale to przesada

ocenił(a) serial na 3
Amfios

Mogli sobie darować takie skojarzenia, znając stosunek Piłsudskiego i jego 2 żony Aleksandry do honoru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones