PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12159}

Polskie drogi

7,6 7 933
oceny
7,6 10 1 7933
Polskie drogi
powrót do forum serialu Polskie drogi

Serial jest rewelacyjny, ale już nigdy nie będzie grany w polskiej telewizji publicznej. Po komentarzach widzę, że nauczanie historii od 20 lat przynosi odpowiednie efekty. Ludzie piszą bzdury o tym filmie, nawet nie zastanawiając się, co piszą.

Film jest arcydziełem. Bez epatowania okrucieństwem w obrazach pokazuje terror na naszych ziemiach. A i tak wygrywa z dzisiejszymi produkcjami. Nie trzeba co chwilę pokazywać tortur, gwałtu i mordu, aby wiedzieć, że on nastąpił. A kiedy jest pokazany to zostawia silne wrażenie.

hist1410

hist1410...
W telewizji to on pewnie grany jeszcze będzie - bez obaw. Za kilka lat pójdzie w TV Polonii lub TVP 2.

A to że jest arcydziełem to prawda. To najlepszy serial na równi z Kolumbami rocznik 20-sty, jaki widziałem.
Zgadzam się też, że nie "rzucając mięsem" można pokazać tragizm tamtych czasów.

Reżyser - Pan Morgerstern - to jeden z najlepszych reżyserów jakich mamy.

ocenił(a) serial na 8
hist1410

Co ma znaczyć że Polska nigdy nie pójdzie do przodu? Pójdzie jeśli Polacy
będą tego chcieli.

Serial cały czas jest puszczany na Kino Polska, więc nie wiem po co miałby
być koniecznie na TVP.

A muzyka z tego filmu to arcydzieło. Serial też świetny, ale dawno temu
widziałem ;/

Chyba jedyna porządna rola naszego największego Polskiego komika ;).

ocenił(a) serial na 10
Victor_Fw

Kino Polska ma niską dostępność. A w TVP mogliby puszczać dobre polskie kino-seriale z PRL-u, zamiast obecnego chłamu. Inaczej napiszę, mogliby ograniczyć słabą obecną produkcję i zrobić powtórki tego co było dobre i wartościowe. Tym bardziej, że TVP finansowo ledwo dyszy.

hist1410

"A w TVP mogliby puszczać dobre polskie kino-seriale z PRL-u, zamiast obecnego chłamu. Inaczej napiszę, mogliby ograniczyć słabą obecną produkcję i zrobić powtórki tego co było dobre i wartościowe"
Oj mogliby, mogliby. U mnie pilot coraz częściej pokryty jest grubą warstwą kurzu. Nie mam zupełnie czego oglądać, ale to tyczy się wszystkich posiadanych przeze mnie kanałów (ze 40) nie tylko TVP. Co do serialu chętnie obejrzę i raczej się nie zawiodę bo w większości uwielbiam stare polskie seriale.

hist1410

Ten serial ogladałem wiele lat temu, ale niektóre fragmenty nadal mam w pamięci.. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. W odróżnieniu od wielu filmików obecnych dzisiaj w TV, które zapomina się w pięc minut po obejrzeniu.
Wierzę jednak, że polskie kino ma w sobie potencjał, że zostanie po tym okresie coś więcej niż tylko Klan i Plebania

ocenił(a) serial na 10
hist1410

I tak nastał rok 2017 i serial leci na TVP Kultura (ogólnie dostępnym kanale) Przyznam szczerze, na ten serial trafiłem zupełnym przypadkiem (akurat leciał 2 odcinek). Po 5 minutach oglądania wkręciłem się na dobre :)

ocenił(a) serial na 8
kenda29

a teraz mamy 2018 rok i leci akurat na TVP Historia,będą emitować co tydzień w soboty po 21 :)
I nawet podobno mają w planach rekonstrukcję cyfrową tego serialu(z czego ogromnie się cieszę i mam nadzieję,że dojdzie do skutku)

Sunset_Snowdrop

A jak kupiłem sobie Polskie Drogi na płytach dvd, wydałem 8 dych którego to wydatku nie żałuję i w nosie mam, czy TVP to emituje, czy nie emituje, czy film jest poprawny, czy niepoprawny politycznie, czy nagle okazuje się, czy nie okazuje się, że w latach 2015-2019 obrazi, czy nie obrazi profesora historii, arcybiskupa, czy jakiegoś prezesa jakiejś partii politycznej. Gdy chcę, to oglądam, gdy nie chcę, to leży na półce

ocenił(a) serial na 8
Pawcio_filmaniak

to dobrze,bo i ja mam w nosie to,czy serial jest poprawny czy nie,oglądam go,bo mnie urzekł nie tylko muzyką,która jest po prostu genialna,ale też gra aktorska

Sunset_Snowdrop

Właśnie obejrzałem zrekonstruowaną cyfrowo wersję i mam mieszane uczucia. Ta analogowa ma swój klimat a ja teź niekoniecznie jestem zwolennikiem takich zabiegów

ocenił(a) serial na 10
Sunset_Snowdrop

Znowu emitują w TVP Historia, i też w soboty o 21 ;)

ocenił(a) serial na 8
andre_

o,to super :)

ocenił(a) serial na 7
hist1410

Na pewno będzie można obejrzeć bo tvp robi rekonstrukcję cyfrową. Jest napisane na fb

Marek_Janusz_748

A teraz mamy sierpien 2019 roku ,a serial leci juz po rekonstrukcji cyfrowej na tvp kultura i dalej swietnie sie oglada...( dla uczniow nieukow z historii-podstawa..) ,gdyz nic lepszego z wielu wzgledow w kraju sie nie nakreci....

Anal_King

Właśnie oglądam na tvp1 w niedzielny poranek, wrzesień 2019

przemek011284

ja też - jest super :P

Anal_King

Serial świetny jeden z lepszych,ale jako lekcja historii nie do końca,są tam pokazane różne ważne wydarzenia historyczne ale jest też trochę zakłamania i manipulacji historycznej,film z lat 70tych więc siłą rzeczy jest w nim propaganda PRL-u,podziemie pokazane głównie jako walczace organizacje komunistyczne,i marginezowanie innych organizacji np. AK.Sam serial znakomity ale trzeba mieć świadomość w jakich latach był kręcony i że są pewne niezgodności...

ocenił(a) serial na 8
MajorStopczyk

To jest oczywiste, niestety w tamtych czasach tych zakłamać po prostu nie dało się obejść

ocenił(a) serial na 10
MajorStopczyk

co ma na myśli MajorStopczyk pisząc "że są pewne niezgodności..."?

ocenił(a) serial na 10
MajorStopczyk

A dzisiaj to jest inaczej? Robią to samo tylko zwrot inny. Dzisiaj wychwala się AK, a o innych milczy, jakby ich nie było.

ocenił(a) serial na 10
hist1410

Dziś to już nawet nie tyle AK, co "wyklętych".

U nas tak zawsze, albo czarne, albo białe - nic pośrednio.

A ja właśnie oglądam chyba 57 raz scenę ze "szpiegami" z pierwszego odcinka.

I kolejny raz podziwiam urodę Nehrebeckiej i geniusz Kurasia.

użytkownik usunięty
hist1410

Dziś pisowcy wychwalają AK bo to jest po ich linii partyjnej wychwalać antysemitów i awanturników co doprowadzili do ruiny Stolice w 194. W Pradze i Paryżu nie byli tacy głupi i do dziś maja piękne oryginalne starówki .

użytkownik usunięty
hist1410

Dziś pisowcy wychwalają AK bo to jest po ich linii partyjnej wychwalać antysemitów i awanturników co doprowadzili do ruiny Stolice w 1944 swoim ułańskim hurraa z szabelką na Niemców. W Pradze i Paryżu nie byli tacy głupi i do dziś maja piękne oryginalne starówki .

ocenił(a) serial na 10

Ta niby prawicowość pis-u to jedna wielka ściema i pozerstwo. W gruncie rzeczy to tylko klerykalne komuchy, kierowane przez zgniłka po PRLu, wychowanego na gomułkowszczyźnie (nawet gada tym samym językiem). Różnica tylko taka, że Gomułka był w partyzantce i choć komuch umiał się postawić nawet stalinowcom, a to małe, to zwykłych tchórz, który marzył o tym, by w PRLu rządzić - i niestety dziś sobie to w Polsce majstruje, dzięki głupim wyborcom.

ocenił(a) serial na 10
hist1410

Żeby choć o AK, ale tu się wychwala kolaborantów z innych formacji, jawnie nacjonalistycznych.

Co do filmów, to dziś pokolenia rosną na naiwnych produkcjach typu "Czas honoru", więc nie dziwota, że o "polskich drogach" wypisują banialuki.

ocenił(a) serial na 10
MajorStopczyk

Morgenstern wcześniej nakręcił "Kolumbów" - serial o żołnierzach AK, więc nic nie stało na przeszkodzie, by w "Polskich drogach" pokazał też trochę innego podziemia.
A AK (choć bez podania nazwy formacji) i tak się tam przez cały serial przewija.

hist1410

Można go obejrzeć i wiele innych seriali i polskich filmów na necie ;rekonstrukcjacyfrowatvp.pl

hist1410

Zwróćcie uwagę na wyśmiewanego pana Karola. Jaki jest, to jest, ja także śmieje się z niego. ale nie można Chłopu odmówić sprawnośći. Jak on wykonuje niby proste ewolucjje. Skoki z wysokości, pokonywanie przeszkód, jazda konna. Z taką lekkością, bez dublera. I bez dzisiejszych wszechobecnych tricków i pomocy cyfrowej. Szacun za to.

ocenił(a) serial na 8
kox69m

Był też "kolumbem" i Agentem nr 1, szacunek!

ocenił(a) serial na 10
kox69m

Za młodu prawdopodobnie najsprawniejszy fizycznie polski aktor (ever), co nie dziwi - bo uprawiał gimnastykę.

użytkownik usunięty
hist1410

Bzdury opowiadasz. Serial jest tendencyjny i jednostronny, nie ma wzmianki o Żydach którzy też byli Polakami. Nakręcony tak jakby Żydów w ogóle nie było w historii Polski. Ale co się dziwić, PRL-owskie władze były przedłużeniem linii partyjnej ZSRR który był antyżydowski, co miało odzwierciedlenie w antysemickiej nagonce w 1968.

ocenił(a) serial na 10

To nie tak. Widać, że jesteś zindoktrynowany nową historią.
Władze PRL miały jeden cel społeczny - ujednolicić społeczeństwo. I właściwie im się udało. Dzięki temu Polacy nie mówią bez akcentów regionalnych. No chyba, że ktoś na siłę chce się wyróżniać. Dopiero po 1989 żydzi zaczęli na nowo dzielić Polaków.

Zresztą wytłumacz mi, dlaczego żydzi, chcą zmonopolizować męczeństwo w II wojnie światowej? Przecież niemcy zabijali mieszkańców Polski nie patrząc za bardzo na to, czy to Polak czy Cygan czy żyd.

użytkownik usunięty
hist1410

PIS działa bardzo podobnie jak władze komunistyczne kiedys. Szuka wspólnego wroga, ponieważ Żydów juz się pozbyto z Polski i zostały promile to padło na UE. I robią pranie mózgów jacy to oni cacy a Unia beee. Tylko róznica polega na tym że dzis cenzury ne moga wprowadzić bo są niezależne media co im bardzo nie w smak więc robią propagandę przez TVPIS tak jak kiedyś PZPR. Zydzi nie dzielą polaków tylko walczą o swoje co wypracowali przezd 1939 a co im polacy przejeli i nigdy nie zrekompensowali. Prawo własności jest święte. Nie sądzę ze jest to monopolizowanie męczeństwa, po prostu umieją zrobić tak aby ich słuszne oczekiwania wybrzmiały głośno w mediach. To ze polacy tego nie potrafią i ich żądania giną na dalszy plan to pretensje do beznadziejnej polskiej dyplomacji na poziomie Pcimia Dolnego od 1989.

ocenił(a) serial na 10

Prawo własności jest święte? Od kiedy? Żydzi nie dzielą Polaków? Zawsze to robili.

ocenił(a) serial na 10
hist1410

To by tłumaczyło, dlaczego kaczor Polaków tak zawzięcie (i sukcesem) skłóca.

ocenił(a) serial na 10

Krzyczysz o pogardzie a używasz pisowni: "Żydzi", "polacy"... :)

użytkownik usunięty
jan_niezbedny0

Pisownia prawidłowa

ocenił(a) serial na 10

Nie ma wzmianki o Żydach?... A Sommer, który tam się pojawia w dramatycznych wątkach, to kto - Eskimos?

jan_niezbedny0

Miałem to samo napisać. I jeszcze jego wnuczka, która została przybraną córką Kurasia. Jej wątek jest przecież bardzo ważny.

ocenił(a) serial na 10
chrapczyk

Przyjrzałem się temu, co ten koleś pisze i widzę, że on tu sobie jakąś krucjatę narzucił - bez związku z faktami.

No to chyba Ty opowaiadasz bzdury. Zobacz ile osób w Czk NKWD i naszej parti było pochosdzenia starozakonnego. Kaci narodu/ Ilu SBków było żydami,,,,,aż żal cie słuchać Kolego

hist1410

Halo, tu ja, J-23 , nadaję z przyszłości, tej z przyszłych 13 lat po tobie - właśnie kończy się emisja 7. odcinka serialu w TVP Kultura. "Tu J-23, TVP znowu nadaje!".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones