Poplątana
powrót do forum 2 sezonu

Po pierwszym sezonie oceniłem serial na 9/10, ale po drugim zastanawiam się nad podniesieniem na 10. Przedostatni odcinek pozamiatał mnie emocjonalnie. Genialny serial.

Shedao_Shai

Niestety trzeba dać ujemne punkty za antypolską propagandę. Chodzi o motyw polskiego policjanta aresztującego żydowską parę.

ocenił(a) serial na 9
tomasz_sekula

Tak myślałem że ktoś się dowali do tego xD mnie to śmieszyło.

ocenił(a) serial na 5
tomasz_sekula

Jak dobrze się przyjrzysz, to zobaczysz, że dawał jej pieniądze za wróżbę w okładce, na której był znak Obózu Narodowo-Radykalnego. Gościu był z totalnie antysemickiej grupy i w połączeniu z nielegalnym praktykami żydówki mógł ją aresztować, a potem wywieźć do lasu i zakatować z kolegami. Jak zobaczyłem ten znak to zbaranialem. Taka wierność szczegółów jest niespotykana w amerykańskim kinie.

ocenił(a) serial na 7
indus73

Więc powiadasz Indus, że w ustroju autorytarnym stworzonym przez ex-socjalistów możliwe byłoby aby ktoś o faszystowskich poglądach z organizacji uznanej za terrorystyczną mógłby być członkiem policji i mieć jakikolwiek posłuch? Co więcej wróżby w 2 RP były legalne i cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc twój argument o nielegalności tych praktyk jest zupełnie nietrafiony...

ocenił(a) serial na 5
wsad19

W wielomilionowym kraju i skomlikowanym świecie wszystko jest możliwe. Nie mówię, że tak było, jak w pokazano w serialu, ale mogło się tak stać. Tym bardziej, że Falanga była tajną organizacją i czysto teoretycznie mogła po cichu wprowadzać swoich członków do struktur państwowych. Mógł ten policjant będąc już na służbie sfrustrowanym nieudacznikiem wchłonąć tą faszystowską ideologię i znaleźć winnych swojej sytuacji (co pokazuje też jego zachowanie, kiedy przychodzi do wróżki po odpowiedź).

ocenił(a) serial na 1
indus73

Ale wiesz, że ONR ratował Żudów podczas IIWW?

ocenił(a) serial na 9
Miko_333

Tak jak był niejeden nazistowski żołnierz który pomagał żydom zamiast zabijać tak samo był pewnie jakiś polak z naszywką onr co wywoził żydów do lasu. Świat nie jest czarno biały. To nie ma żadnego znaczenia dla fabuły.

Shedao_Shai

właśnie dlatego nie można dać 10-ki bo był jeszcze ten ostatni odcinek, który był mocno nijaki.

ocenił(a) serial na 9
siweq

No i końcowo nie dałem. Ale nie odebrałem ostatniego odcinka tak bezwzględnie jak Ty, całkiem zgrabne zamknięcie fabuły i poruszonych w niej motywów.

Shedao_Shai

Dla mnie S01 to 8/10, S02 koniec końców również oceniam na 8/10, a więc solidnie i forma utrzymana. Uwielbiam postać Almy, jest świetnie zagrana! W sumie końcówka to stricte domknięcie fabuły, czy jest potencjał na trzeci sezon, jak myślicie?

ocenił(a) serial na 9
Arthizo

Jak dla mnie, fabuła została domknięta, Alma przeżyła "dodatkowe życie" w którym dostała to, czego jej brakowało i nauczyła się akceptować życie takie, jakim jest - bez obsesji zmieniania przeszłości. Trzeci sezon mógłby to nieco zepsuć. A może nie, ale... czuję obecnie, że Undone zostało zgrabnie domknięte i nie mam niedosytu.
A zresztą, pewnie za dużo ludzi tego i tak nie oglądało i Amazon nie przedłuży ;)

Arthizo

Jak dla mnie furtka do trzeciego sezonu jest otwarta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones