PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565378}

Pora na przygodę!

Adventure Time with Finn and Jake
8,1 31 232
oceny
8,1 10 1 31232
Pora na przygodę
powrót do forum serialu Pora na przygodę!

Mam pytanie...

ocenił(a) serial na 9

Czy BMO to ON czy ONA a może ONO;) W niektórych odcinkach mówił/a/o w formie męskiej a w jeszcze innych w formie żeńskiej...jak to jest!!??

NickManu333

BMO nie ma płci i raczej nie rozumie konceptu. Bawi się i eksperymentuje przez przydzielanie sobie roli raz chłopca, raz dziewczynki, ale nic z tego nie wynika. Zazwyczaj "jest" chłopcem i raczej tak się do BMO zwracają inne osoby.

ocenił(a) serial na 9
marakeusz

Dzięki;)

marakeusz

Zazwyczaj jest chłopcem? W którym odcinku nie był? Bo zdaje mi się, że nie było takiego choć mogę się mylić. Dziewczynką jest Football jego alter ego zza lustra. BMO mówi jej, że nie jest robotem, a chłopcem. Chyba, że mówisz o jego kreacji na ślubie Słoniczki i Świnki xD albo o "ciąży" na początku odcinka z Jamesem Baxterem, ale to wcale nie świadczy o tym, że jest dziewczynką. No przynajmniej ja nie przypominam sobie sytuacji w której było coś na ten temat, albo mówili do niego jak do niej, więc raczej nie ma co kombinować i jest on zwyczajnie chłopcem ;)

bardzofajnynick

BMO mówiący, że nie jest robotem, a chłopcem nie jest żadnym dowodem, bo przecież wiemy, że jest robotem ;p

marakeusz

No, to tak samo cynamonek jak i 90% mieszkańców królestwa nie posiada płci bo wiemy, że są słodyczami :v

bardzofajnynick

Wybrałeś zdanie, w którym BMO kłamie (o byciu robotem), więc nie wiem, czemu zakładasz, że mówi prawdę o byciu chłopcem ;p

A tak już całkiem poważniej. Dla mnie kreacja ja ślubie Słoniczki, czy BMO w "ciąży" oczywiście o czymś świadczą - świadczą o tym, o czym pisałem wyżej: BMO dobiera sobie płeć, na jaką ma ochotę i tyle.

A, i w Conquest of Cuteness Finn zwraca się do BMO milady ;p

marakeusz

No niby tak, ale sytuacja jest podobna jak z pinokiem. Też w teorii nie miał płci, bo był z drewna, ale jest chłopcem :v Stąd uważam, że skoro BMO uważa się za chłopca to nim jest ;) Jak dla mnie te rzeczy o których wspominaliśmy nie świadczą o dobieraniu sobie płci. Jako bardzo mały chłopiec zakładałem czasem sukienki bo mi sie tak podobało, ale nigdy nie czułem się dziewczynką :v Tak samo, myślę, że zabawa w ciążę, też nie świadczy o nagłej zmianie płci ;)

bardzofajnynick

Rozumiem, o czym piszesz i jakby nie mam zarzutuów co do argumentów. To jest rzecz, która nigdy wprost nie zostanie powiedziana w serialu, więc każdy z nas ma rację (super ;p)

Ja osobiście uważam, że sytuacji, w których BMO traktuje siebie jako chłopiec jest równie niewiele, jak sytuacji, w której uważa się za dziewczynkę. Najczęściej zachowuje się po prostu jak bardzo małe dziecko, i płeć BMO bardzo rzadko się w jakiś sposób odznacza.

Dla Ciebie sceny wymienione wcześniej, to sceny chłopca bawiącego się w dziewczynkę. Dla mnie to jest robot udający dziewczynkę. I tak samo to widzę w scenach, gdzie jest bardziej chłopięcy.

marakeusz

Może kiedyś twórcy, powiedzą coś na ten temat i będziemy mięli pewność ;)

ocenił(a) serial na 10
NickManu333

po ostatnim odcinku, jesli juz trzeba BMO zaszufladkować to raczej on :), ale Marakeusz, ma tu raczej racje

ocenił(a) serial na 9
_Kamyk_

Pamiętam jak w jednym z odcinków Finn i Jake rozmawiali o "związku" Lodowego Króla z BMO;),... więc tu by się klasyfikował na kobietę:D!

ocenił(a) serial na 9
NickManu333

Odcinek się nazywał "Sprawy małych ludzi".

NickManu333

To przecież nie znaczy, że musi być kobietę. Marcelina i Balonowa też były parą.

ocenił(a) serial na 9
bardzofajnynick

Co???!!!Były razem???!!!niby w którym odcinku o tym wspominają bo ja coś nie pamiętam;P

NickManu333

W żadnym odcinku o tym nie wspomniano dosłownie. Jednakże, wiemy, że Balonowa śpi w koszulce od Marceliny, która jak sie później okzauje ma znacznie większą wartość sentymentalną niż miś Marceliny (Hombo czy jak się on nazywał). A przecież ten miś towarzyszył Marcelinie od tysiąca lat i jego moc wystarczyła do otwarcia portalu czasoprzestrzennego. To już się wydawało podejrzane :v Coś musiało je wcześniej łączyć, być może na długo przed główną osią fabularną serialu. Zwłaszcza, że wiemy, że Marcelina i Balonowa są w podobnym wieku, a Marcelina mieszkała nieopodal królestwa (w domku na drzewie, a potem się wyprowadziła, być moze po rozstaniu) więc wysoce prawdopodobne, że znały się już dużo wcześniej. No i jeszcze ta ich początkowa niechęć do siebie nawzajem w pierwszych sezonach. Pewnie było jeszcze więcej wskazówek które zostawili twórcy, ale nie pamiętam/nie zauważyłem. W każdym razie one miały być parą w serialu, ale CN się nie zgodziło na to, więc zrobili to tak jakby były parą juz wcześniej i dali pewne powody ku temu by tak myśleć ;)

bardzofajnynick

Aha i nie jest to tylko jedna z teorii na temat serialu, bo zostało to faktycznie potwierdzone przez twórców. Zapomniałem napisać ;)

ocenił(a) serial na 9
bardzofajnynick

Może były tylko przyjaciółkami;) a tak wgl to fajny nick:))

NickManu333

No nie, nie były przyjaciółkami. Twórcy powiedzieli jasno, że były parą :v
I dzięki ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones