PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=717309}
7,1 4 194
oceny
7,1 10 1 4194
Powiedz TAK
powrót do forum serialu Powiedz TAK!

Na początku sądziłam, że historia zmierza w pewnym kierunku - Michał to zdradzi Olgę z Basią (wcześniej być może zdradził Basię z Olgą) a Basia poznając go bliżej wybierze Wiktora - wrażliwego, trochę zamkniętego w sobie artystę/muzyka.
Moral: nie ufać komuś, kto raz zawiódł, nawet jeżeli serce mówi "mój ci on".

Po ostatnim, 8 odcinku (na ipla.tv), powoli przyzwyczajam się do myśli, że byłam w błędzie. Wiktor to chyba materiał wyłącznie na kumpla. Filip, choć fajny - no było jak było. Zostaje zatem wielka miłość Basi - Michał.....który z poczucia obowiązku związał się z Olgą bo ma z nią dziecko.
I do czego to zmierza? Chyba to sztampowej historii miłosnej. Olga zostawi Michała, Michał będzie wolny. Basia go przymie z otwartymi ramionami. Wiktor zwiąże się z Beatą a Justyna wiadomo będzie z Bartkiem ( tu chyba nikt nie ma wątpliwości). Robi się mdła soap opera.
Morał: Twoja wielką miłość, która zostawiła cię 3 lata temu dla innej lecz nagle pojawia się w twoim życiu? Ma narzeczoną i dziecko? A czym tu się przejmować: kuj żelazo puki gorące i walcz dziewczyno walcz! Cudowne wzorce :)




bad_pixel

a to seriale mają dawać jakieś wzorce? :P po co? dla kogo?
niech choć raz będzie nieprzewidywalnie, też obstawiałam, że to Wiktor będzie endgame, ale może jednak będzie zaskoczenie ;)

ocenił(a) serial na 7
Sathyriasiska

no jestem ciekawa jak to sie skonczy... juz 11 odcinkow za nami (czy 12??) a nie zapowiada sie na to zeby Basia miala byc z Wiktorem (wciaz relacja kumpelska) czy Michalem (zeni sie z Olga)/Filip wiadomo, ze pionek wiec go nawet nie biore pod uwage.
nie wydaje mi sie tez, ze wprowadza kogos nowego.

bad_pixel

I jak ci się podoba finał? Ni to soap opera, ni to jakiekolwiek wzorce, pewnik też okazał się nie być pewnikiem. Tak pytam, bo skoro oglądałeś/aś na ipli, to znasz już pewnie zakończenie. Dla mnie wielki zawód.

marchewkowaa

Dla mnie też, tym bardziej że nie zrozumiałam co w tym momencie łączy Justynę i Wiktora. Została jego współlokatorką? Zostali parą? Jak każdy tego typu serial tak zagmatwali, żeby można było nakręcić co najmniej 5 sezonów.

marchewkowaa

hej, hej. Ogólnie niefajnie, że nie będą kręcić 2 sezonu. Uważam, że serial miał sporo zalet i był zwyczajnie zjadliwy - szczególnie w zestawieniu z innymi serialami produkcji Polsatu.

Finał uważam za nieporozumienie.
A teraz pora na subiektywną opinię i SPOILERY:
Rozwalili niemal wszystkie relacje - przyjaźń Bartka z Wiktorem, Justyny z Basią, Olgi z Michałem ( ta smutna scena jak Olga przytula Kacperka jest dobijająca....) i jak dla mnie Ojca Basi z Dorotą ( bo Dorota pokazała w tym odcinku, że zależy jej tylko na $ i wygodzie). Poznaliśmy Basię jak była skłócona z Ojcem, żegnamy się z nią jak się z nim pogodziła - i tyle z namiastki happy endu.

Wiktor i Justyna - tu totalnie nie ma chemii, ten wątek jest dla mało wiarygodny. Dlaczego Baśka wpadła w histerię widząc w jego domu Justynę? Jak dla mnie to między Wiktorem a Justyną nic poważnego się nie rozpoczęło więc gdyby tylko Baśka przestała zachowywać się jak księżniczka dałoby się to naprawić. Wymagałoby to jednak szczerej rozmowy i odrobiny pokory a tego głównej bohaterce na pewno brak. Na pewno sens uratowania tego (jeżeli Baśka go kocha) jest większy niż kradzież narzeczonego sprzed ołtarza ;) na oczach jego dziecka.

Smutek i rozgoryczenie - tak żegnamy się z serialem "Powiedź Tak" - chciałby się rzec "Powiedź Nie!" takiemu sposobowi rozstawaniu się z widownią....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones