PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109394}

Powrót Sherlocka Holmesa

The Return of Sherlock Holmes
8,0 1 941
ocen
8,0 10 1 1941
Powrót Sherlocka Holmesa
powrót do forum serialu Powrót Sherlocka Holmesa

Super :)

ocenił(a) serial na 10

Jeremy Brett świetnie gra rolę Sherlocka... Jego przygody mogłabym oglądać bez końca ;) ...choć wolę czytać ;]

użytkownik usunięty
NoellexP

Podpisuję się pod powyższym postem - Jeremy Brett to moim zdaniem znakomity Sherlock Holmes, chyba nawet najlepszy. A ten serial to rewelacja, pamiętam że oglądałem go jako dziecko. Polecam!

ocenił(a) serial na 9

Oczywiście Brett najlepszy. A czyta się znakomicie nawet po raz 20-y. Dwaj geniusze, Doyl i Brett.

dorianset

Właśnie kupiłam na DVD całą kolekcję i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Mam też wszystkie opowiadania, jakie Doyle napisał. Doskonale się czyta i ogląda. A rola Bretta to po prostu perełka!

nieztejepoki

Jeżeli ktoś kiedyś zbliżył się do ideału Holmesa, to właśnie Brett. Nie żyjący już aktor po prostu zagrał genialnie! Dzięki nie mu ta seria żyje, jest wciągająca. Owszem, było parę (dosłownie) odcinków trochę słabszych, ale przeważały naprawdę doskonałe. Np. Stowarzyszenie rudowłosych. Rewelacja! Pozwolono sobie wprawdzie na pewno odstępstwa, ale i tak adaptacje poszczególnych opowiadań były wierne oryginalnym literackim pierwowzorom.

wojteczek

Tak, parę odcinków słabszych to na przykład The Eligible Bachelor i The Last Vampyre. Obejrzałam raz i już więcej do nich nie wrócę.

użytkownik usunięty
wojteczek

Dokładnie. Holmes w wykonaniu Pana Brett'a to sama klasa - angielski gentleman na którym "mucha nie siada", przy czym niepozbawiony osobowości. Żaden tam wyfrakowany elegancik. Błysk w oku, maniery, niewymuszona elegancja i intelekt. Po prostu nie mogę wyjść z podziwu.

Taa... Angielski gentlemen z fatalnym makijazem na twarzy ;). Strasznie mi ten make up Bretta przeszkadza w odbiorze.

użytkownik usunięty
sever

Zakochana kobieta nie przejmuje się takimi szczegółami... xD

Masz rację :D takich gentelmanów już nie ma!

ocenił(a) serial na 9
NoellexP

Szkoda, że Doktora Watsona nie zagrał już David Burke. Bardziej pasował mi do tej roli niż Edward Hardwicke.

ocenił(a) serial na 10
NoellexP

ZAISTE! Świeże, bardzo oderwane od stereotypu spojrzenie na Holmesa zachęciło mnie do oglądania. I tak mi się to wszystko spodobało, włącznie z rewelacyjnym JB, że jak dotychczas nie ruszałam prozy Conan Doyle'a, tak teraz normalnie przeczytam przez wakacje wszystkie historie o Sherlocku :D

ocenił(a) serial na 10
Daguchna

Zgadzam się, Brett to świetny Holmes, pasuje mu czarny garnitur w którym zwykle chodzi.

NoellexP

Zgadzam się w 100%.

NoellexP

Zdecydowanie dla fanów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones