PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673273}

Powracający

Les Revenants
7,6 2 628
ocen
7,6 10 1 2628
Powracający
powrót do forum serialu Powracający

Cześć. Czy ktoś wie gdzie można obejrzeć premierowy odcinek? Torrenty niestety odpadają. Przypuszczam że na forum nie wolno podawać takich informacji. Byłbym szalenie wdzięczny za info w prywatnej wiadomości :)

urbi15

Już jest online. I to dwa widzę.

urbi15

Dołączam się do pytania. Czekałam już 1,5 roku na 2 sezon ;) Chyba lekka przesada :D

Raein

Są już pierwsze dwa odcinki. Działają systemem, że wpuszczają po 2 odcinki, 6 paź będzie odcinek 3 oraz 4.. 13 paz 5 i 6 itd.
Słowo klucz
Les.Revenants.S02E01.PROPER.FRENCH.720p.HDTV.x264-PoLY

Zetnakatel

Ach! Świetnie :D Dziękuję bardzo za ekspresową odpowiedź.

Raein

Niestety, póki co (jestem po dwóch odcinkach) drugi sezon nie trzyma poziomu jedynki. Na siłę wprowadzani nowi bohaterowie, brak starych. Mam nadzieję, ze się jeszcze rozkręci.

ocenił(a) serial na 8
urbi15

widziałam 3 odcinki i jest moim zdaniem bardzo dobrze. Na początku myślałam, że wprowadzanie nowych bohaterów troszeczkę przytłoczy cała historię, ale powoli wyjaśnia się dlaczego tak a nie inaczej postępują twórcy. I przede wszystkim wyjaśnia się "kim" są ci bohaterowie. Jest jedne bohater, który mi nie odpowiada i moim zdaniem twórcy zbyt pochopnie tę postać wprowadzili. No ale zobaczymy do czego to doprowadzi...(domyślam się że do niczego dobrego, biorąc pod uwagę jakim psychopatą jest ten facet).

Kilka zaskakujących wieści w odcinku 3. Jedną z nich podejrzewałam od pierwszego sezonu (a właściwie dwie) ale mimo wszystko i tak byłam zaskoczona. Dotyczyły one Julie i Lucy.

Subtelność nadal w serialu jest, ale jest też groza. Momentami bardzo dosłowna. Dla mnie to ma sens z jednego powodu - po zakończeniu pierwszego sezonu zawsze interpretowałam całe zajście z powodzią jako takie przejście na drugą stronę, znacznie mroczniejszą i pozbawioną nadziei dla tych bohaterów. I ta ciężka, "piekielna" atmosfera naprawdę jest odczuwalna w drugim sezonie.

Nigdy nie zależało mi na odpowiedziach i mam nadzieję, że wszystkich tych odpowiedzi twórcy nie udzielą. To by bardzo spłyciło tę historię. Już teraz widzę, że poszli na kilka kompromisów, ale nie tędy droga. Tajemnica jest w DNA tego serialu i twórcy powinni się tego trzymać.

aha, i jeszcze jedno: efekty specjalne w 3, odcinku - szacun! Jeśli chodzi o zdjęcia to serial jest chyba jeszcze piękniejszy niż w sezonie pierwszym.

ocenił(a) serial na 9
kontojs

Zgadzam się z tym, że 2 sezon jak na razie jest bardzo dobry. Postać Milana, bo domyślam się, że o niego chodzi, również mi nie odpowiada, ewidentnie to czarny charakter, jednakże myślę, że jest on kluczową postacią zważywszy na jego pokrewieństwo i stosunki z niektórymi naszymi znajomymi z sezonu 1. Czy twórcy wprowadzili tą postać zbyt pochopnie? Jakoś mi się nie wydaje. Scenariusz na pewno został dopracowany i obmyślony w najdrobniejszych szczegółach i widocznie tak miało być.
Mam też pewne zastrzeżenia co do sezonu 2. Chodzi mi głównie o klimat, w 1 sezonie było jakoś tak bardziej mrocznie i epicko, Mogwai nie zawodzi, ale muzyka też wydaje się być mniej niepokojąca. Akcja brnie też za bardzo do przodu, takie odnoszę wrażenie. Mimo wszystko jestem zadowolona, także widziałam tylko 3 odcinki i już parę rzeczy bardzo mnie zaskoczyło. Czekam na więcej.

ocenił(a) serial na 8
LadyDark

no widzisz, a ja się spotkałam z opiniami, że akcja za wolna, że nadal do niczego to nie prowadzi (co jak wspomniałam dla mnie niekoniecznie jest wadą).

Na pewno z ostatecznym werdyktem trzeba poczekać, bo ja podobnie jak i Ty dostrzegam w tym sezonie "plan". Na co dokładnie - nie wiem. LOL. Ale wyczuwam determinację twórców, aby tę historię w jakiś tam sposób zamknąć.

Pomysł jaki na to mają powoli się krystalizuje i raczej podoba mi się kierunek, w którym to może zmierzać. I tutaj właśnie obecność tych nowych postaci się sprawdza. Oni są tymi kartami, które są w każdym odcinku odkrywane i doprowadzają widza powoli do finalnego rozwiązania.

Zastanawiam się kim jest ten sympatyczny Pan, który uratował Claire. Mam wrażenie, że to może być ostatnia i "decydująca" karta.

A Milan mi się na razie nie podoba, bo postać to jakoś dziwnie jednowymiarowa w swoim okrucieństwie. Nie widzę w tym jakiegoś głębszego celu dla całej historii...poza tym, że potrzebowali czarny charakter.
Cały sezon da odpowiedź, co miało, a co nie miało większego sensu dla historii. Póki co facet mnie przeraża i naprawdę odczuwam dyskomfort oglądając jego sceny, zatem cel główny został osiągnięty. :)

ocenił(a) serial na 9
kontojs

UWAGA NA SPOJLERY!

Nowe postaci są intrygujące, z niecierpliwością czekam na rozwinięcie ich historii. Mężczyzna, który uratował Claire również mnie zastanawia, na pewno jego obecność i czyn mają jakieś znaczenie dla fabuły. Najbardziej jednak intrygują mnie Powracający, którzy ją zaatakowali oraz nowy kolega Camille. Milan rzeczywiście na razie jest jednowymiarowy, ciekawe czy ma też łagodniejszą twarz i co go motywuje do zadawania bólu innym. Myślę, że pojawił się w tej opowieści nie tylko po to, aby historia miała swój czarny charakter, on jest bardzo ważny, mam takie przeczucie, ale masz rację, po obejrzeniu całego sezonu okaże się co tak naprawdę miało większy sens a co nie.

ocenił(a) serial na 10
urbi15

Czy ktoś może mi napisać gdzie mogę obejrzeć sezon 2 z napisami polskimi. Nigdy nie ściągałam filmów, ani napisów zawsze oglądałam online i nie mam zielonego pojęcia jak mam to zrobić :-( Może znajdzie się jakaś dobra dusza, która wytłumaczy mi jak dziecku krok po kroku :-)

aga_bilicka2

Raczej jeszcze nigdzie nie obejrzysz, bo dopiero robią napisy do pierwszego odcinka.

ocenił(a) serial na 10
Cairns

dziękuję za info...pozostaje czekanie :-)

aga_bilicka2

Już się pojawił online pierwszy po polsku.

ocenił(a) serial na 9
Cairns

Kurcze, nigdzie nie mogę znaleźć drugiego sezonu po polsku. Pomożecie mi dyskretnie, proszę? ;)

ocenił(a) serial na 8
nemesea

kinoman? na razie tylko 2 odcinki, pozostałe pewnie jeszcze nie przetłumaczone. Są angielskie napisy, to duży problem?

ocenił(a) serial na 9
urbi15

Jasne, że to nie problem ;) Dzięki!

ocenił(a) serial na 7
urbi15

witam, tez poszukuje. ale nie online. dzieki

ocenił(a) serial na 8
urbi15

ok, jestem już po odcinku nr 6 i dla mnie sezon jest bardzo dobry. Naprawdę jestem zachwycona jak z psychologicznego punktu widzenia poprowadzili historię Claire, Sandrine czy Julie. Nie jest łatwo żyć pośród umarłych i vice versa.

Na tym etapie musieliby naprawdę odpalić coś banalnego w finale, abym była rozczarowana. Fajnie, że chcą dać jakieś odpowiedzi widzom, ale oby tych odpowiedzi nie dali za wiele.

no i przyznam szczerze, że historia Victora mnie zaskoczyła...tego się nie spodziewałam. Gdzie w takim razie jest "początek" jego historii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones