PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803361}

Prawda o sprawie Harry’ego Queberta

The Truth About Harry Quebert Affair
7,5 1 380
ocen
7,5 10 1 1380
Prawda o sprawie Harry’ego Queberta
powrót do forum serialu Prawda o sprawie Harry’ego Queberta

Mały szczegół...

ocenił(a) serial na 7

Po przeczytaniu książki zabrałam się za serial i po obejrzeniu wszystkich odcinków, jestem miło zaskoczona tym, jak wiernie oddano zawartość powieści. Nie wiem jednak kto wpadł na pomysł obsadzenia w głównej roli Patricka Dempsey. To przystojny mężczyzna, ale na Boga, on nie wyglądał we wspomnieniach jak 34latek. Aż do ostatniego odcinka miałam z tym problem, bo w książce to przystojny i wysportowany mężczyzna po trzydziestce, a w serialu niestety mężczyzna pod pięćdziesiątkę. Nie wiem czy to miało na celu jeszcze bardziej zaakcentować różnicę wieku między nim a Nolą, ale przesadzono. Wayans, grający sierżanta Gahalowooda to też strzał w kolano, niemający nic wspólnego z potężnie zbudowaną postacią w książce. Talentu aktorskiego też raczej nie posiada. Poza tym bez zarzutu, ale brakowało mglistego klimatu Maine. I scena z Bożym Narodzeniem, po zniknięciu Noli. Nie pokazano jak Quebert szykuje kolację dla siebie i Noli, mając zwidy, przytula sam siebie myśląc, że dziewczyna jest z nim i daje jej psa w prezencie. Quinn widząc to, postanawia nie dręczyć go już anonimami. Mam wrażenie że w serialu tak ukazano postać Queberta by widz myślał do końca, że to on stoi za morderstwem. Szkoda, bo wielkości uczucia między nim, a dziewczyną nie było widać na ekranie.
P.S. Aktorska grająca Nolę to idealna Nola. Brawa dla ludzi od castingów.

ocenił(a) serial na 8
ivanka91

może dlatego Dempsey gra główną rolę, że był producentem filmu i sam siebie obsadził. Nie czytałam książki więc mnie to nie raziło. Zgadzam się, aktorka grająca Nolę niesamowita. Piękna niewinna i grzeszna zarazem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones