PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87721}

Prawo ulicy

The Wire
8,5 37 533
oceny
8,5 10 1 37533
9,5 22
oceny krytyków
Prawo ulicy
powrót do forum serialu Prawo ulicy

W końcu nadgoniłem ten serial. O ile dwa pierwsze sezony był naprawdę fajne, miały jakąś fabułę, to potem trochę zaczęło się to sypać. 3 sezon to w sumie (w 2 finałowych odcinkach) zakończenie spraw z 1 sezonu. Niby jest wątek Hamsteradu, ale zaczyna się w połowie serii albo i później. Ciekawe jest to, że nic nie znaczące postaci pojawiające się w rolach epizodycznych, naglę stają się głównymi bohaterami kolejnych sezonów, a bohaterzy wcześniejszych sezonów pojawiają się na parę minut w całym sezonie. Jest to spoko, bo pokazuje szerszy obraz życia społeczeństwa i ich różnorodne problemy, ale z drugiej strony cierpi na tym fabuła. 4 sezon skupia się na "dzieciach ulicy" co w sumie jest interesujące jak i rola tego Polaka, który stał się nauczycielem, reszta sezonu jest wypełniona jakimś mało znaczącym preludium, zapewne potrzebnym do finałowego sezonu, który jeszcze przede mną. Tak jak to jest np w przypadku nowego burmistrza littlefingera :). Rozmawia to z tym, to z tym, co jakiś czas, a w sumie nie ma żadnego wpływu na rozwój fabuły. Serial z kryminalnego stał się dla mnie obyczajowy.

ocenił(a) serial na 10
Tomson_900

W jednym zdaniu. Wyjątkowość The Wire najłatwiej oddać informacją, że jest to jedyny historii produkt telewizji, który ma dedykowane kursy na np. Harvardzie. Jest to po prostu genialna rozrywka, która jednocześnie jest na tyle naturalistyczna i fachowa, że jest przydatna naukowo :)
Żeby było, sama fabuła w serialu i aktorstwo moim zdaniem też jest genialne 10/10, pomijając te wartosc intelektualną The Wire. W 4 i 5 sezonie akurat głównym bohaterem staje sie w duzej mierze Lester Freamon, więc jest zdecydowanie kryminalnie :)) Za chwilę też będzie więcej wątków z gangsterami. Trzeci sezon jest przez wielu uważany za najsłabszy. Dla mnie pojedyczna scena Bubbles in Hamsterdam całą 3 już winduje do minimum 9 gwiazdek :) A jest więcej dobrych momentów.

ocenił(a) serial na 10
KubaLBN92

Wydaje mi się że wyjątkowość polega oczywiście na perypetiach ale głównie musisz zdarzyć polubić bohaterów tego serialu i nie mówię tylko o tych dobrych. Dla mnie ostatnia scena była bardzo przejmująca... Wystarczyło wczuć się w skórę głównego bohatera by to całe gówno zrozumieć. Bywało tak że w innych dobrych serialach tego nie czołem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones