PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489795}

Przygody Merlina

Merlin
7,4 37 386
ocen
7,4 10 1 37386
Przygody Merlina
powrót do forum serialu Przygody Merlina

Bardzo lubiłam oglądać ten serial. Co prawda nie można tu liczyć na prawdę historyczną, ani na logikę, ale jako fajny film przygodowy jest ok. Są jednak fakty, których nie należy pominąć. Według legend arturiańskich Ginewra była wysoko urodzoną księżniczką, nie służącą. Morgana była siostrą Arthura, o czym od początku wiedzieli. Z ich kazirodczego związku urodził się syn Mordred (w serialu to jakiś tam bliżej nieokreślony druid), Król Arthur zmarł w wieku ok. 46 lat. W serialu ma ok. 30, kiedy umiera). To są jednak takie fakty, które na potrzeby filmu można pominąć, zmienić. Jest jednak jeden szczególny, którego wypadałoby jednak nie pomijać. W Camelocie, na przełomie ok. VI wieku naszej ery nie było czarnoskórych. Byli na innych kontynentach. Byli traktowani na równi ze zwierzętami. Zabijano ich bo uważano, że są szarlatanami, diabłami. I ciekawe dlaczego ojciec Ginewry i jej brat są czarnoskórzy, a ona jest mulatką ? Mięli różne matki ? Zawsze zastanawiało mnie dlaczego do roli Ginewry wybrali tak nieatrakcyjną aktorkę. Przecież królowa Ginewra była bardzo piękna...

użytkownik usunięty
Nieznajoma_2_2

ksenofob

Ale że co, że ja ksenofob ?

ocenił(a) serial na 8
Nieznajoma_2_2

Skąd informacja, że nie było czarnoskórych? Anglia kiedyś była opanowana przez Rzym który był znany z handlu niewolników. Nie widzę powodu dlaczego w Anglii nie mieli nimi handlować, więc na przestrzeni lat mogły powstać i tam rodziny czarnoskórych. Przesadzone by było gdyby czarnoskórzy byli tam szlachcicami czy też gdyby nim był Artur jak np. w serialu Przeklęta.

norbertlapka420

Więcej. O ile się wyznaję w legendach arturiańskich, to właśnie Artur (albo jego ojciec) wyzwolił Anglię spod panowania Rzymian.

Ale w czarnoskórych w Anglii nie wierzę z innego powodu - niewolników raczej nie transportowano na tak duże odległości. Na wyspach Rzymianom prędzej służyli miejscowi. Podkreślam - RACZEJ. To wciąż pozostaje możliwe, choć trudne i raczej na zasadzie "ktoś zabrał ulubionego czarnoskórego sługę, a tenże sługa założył rodzinę" niż na zasadzie "przywiozłem transport Etiopczyków, bierze ktoś?"

ocenił(a) serial na 1

Dodaj do kolekcji jeszcze rasistę, homofoba, transofoba, antysemitę, mięsożercę i inne lewackie wymysły.

użytkownik usunięty
ocenił(a) serial na 3
Nieznajoma_2_2

Jeżeli chodzi o urodę to wypada całkiem dobrze. Szczególnie jak porównam ją z Julią Ormond.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones