PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489795}

Przygody Merlina

Merlin
7,4 37 386
ocen
7,4 10 1 37386
Przygody Merlina
powrót do forum serialu Przygody Merlina

ZAKOŃCZENIE SERII

ocenił(a) serial na 8

Zakończenie straszne,oczywiście wiadomo było że artur umrze, w końcu serial w jakims stopniu się opierał o legendy arturiańskie (do tej pory nie mogę przeżyc 'czarnej' Ginewry), ale kurczę, mogli zrobic choć ze dwa, trzy odcinki po tym jak Artur dowiedział się o mocy Merlina,a nie od razu w tym samym odcinku go uśmiercać.
Czuję jakiś niedosyt, ale jedno przyznać muszę: śmierćArtura miazga, plakac mi się chcialo z powodu końca Lancelota (4x09), ale po scenie smierci króla nie mogłam się az otrząsnąć,nawet ostatnie sekundy jakoś mnie nie pocieszyły. I choc pewnie jest wielu takich co pomysli: "laska totalnie powalona,jak mozna plakac nad smiercia fikcyjnej postaci",ale prawda jest taka, że dawo się nie rozkleiłam nad koncem żadnej serii tak jak nad końcem 'Merlina'.

ocenił(a) serial na 10
SaiRIthy

Jeśli chodzi o finał był jakby to ująć za mało widowiskowy. O ile na początku 13 odc bitwa była dosyć dobra i te pioruny. Mordred przebija Artura, ten upada i Artur przebija Mordreda, ten umiera. Artur przez chwile idzie jakby nigdy nic i dopiero upada :) No zabrakło pojedynku Morgany i Merlina, choć zadowala mnie scena w jaskini między nimi. O i meteor czy co to było co Morgana i Mordred wysłali na miasta jakieś. Ale dobrze że twórcy ukazali jak Artur w końcu akceptuje magie Merlina. Szkoda że tak późno . :(

ocenił(a) serial na 8
peter123321

te pioruny to jakas miazga xd

ocenił(a) serial na 10
peter123321

peter123321 brak finałowej walki, jest dla mnie plusem. Teraz, jak nad tym trochę pomyślisz: Finały filmów, seriali zawsze kończą się walką finałową. (Nie jestem najlepsza z j. polskiego XD) Ja nie potrafię wyobrazić sobie tej walki. Gdyby znowu była taki podobny finał, to znowu klasyczna historia się powtarza. Znowu główny bohater walczy z wrogiem w małej, aczkolwiek wielkiej bitwie.


A teraz coś ode mnie: Czy w micie Artur rządził mnie niż 2 lata? Naprawdę? Nie znam tego mitu, a do Merlina zaczęłam oglądać (znowu) przez wspomnienie z dzieciństwa (2 odcinek 1 serii Przygód Merlina). Właściwie... Mam dopiero 12 lat, a jak nie chodziłam jeszcze do szkoły to już widziałam... XD A co do panowania Artura: to dla mnie stanowczo za krótko!

ocenił(a) serial na 1
_Nivia_

W micie rządził znacznie dłużej. Ale tam był dobrym i sprawiedliwym królem, a nie zbrodniarzem, który morduje kobiety i dzieci, żeby przypodobać się staremu łajdakowi Utherowi.

ocenił(a) serial na 6
_Nivia_

W micie wszystko było inaczej, w zasadzie to serial tylko nawiązuje imionami postaci. Artur rządził długo, zestarzał się, zmienił państwo oraz pojmowanie rycerskości.
Mimo wszystko upada, wplątany w konflikty, waśnie rodów, romanse Ginewry z Lancelotem i nie pozostawia następcy tronu.

Oryginalna historia jest tragiczna i zupełnie odmienna od wesołych, familijnych Przygód Merlina. W zależności od narracji, ale np. Był Sobie Raz Na Zawsze Król to tragedia, gdzie widać nieuchronność klęski mającą swe korzenie w grzechach, nawet nieświadomych, Artura.
Tolkien też zaczął pisać swoją wersję pod tytułem "Upadek Króla Artura", bo to historia wielkiego sukcesu i tym bardziej bolesnego upadku.

ocenił(a) serial na 10
SaiRIthy

Ostatnio mam szczęście do fatalnych zakończeń finałowych odcinków oglądałam ostatnio Dextera i też do bani był serial a teraz z Merlinem mam straszny niedosyt jak dla mnie powinien powstać 6 sezon

SaiRIthy

Co do śmierci Artura to witam w klubie, przyzwyczaiłem się strasznie do tej dwójki przyjaciół i lekko się rozkleiłem przy śmierci Artura :x Jak dla mnie to jeden z najlepszych seriali jakie widziałem ;)

ocenił(a) serial na 7
BloodyDG

No szkoda ze nie bylo 6 sezonu w ktorym Artur musialby sobie poradzic z mysla ze Merlin nie jest fajtlapa

Kasia_Piesik1990

Ja ogromnie żałuję, że tego nie będzie no ale cóż...

ocenił(a) serial na 10
BloodyDG

Trzeba wejśc na Youtube na filmik WE WANT MORE MERLIN, kliknij lubie to, jeżeli będzie 3 miliony polubień to być może zrobią.

ocenił(a) serial na 9
SaiRIthy

Ja po końcówce obraziłam się na ten serial i przez rok go nie oglądałam. Kiedy gdzieś tylko widziałam jakiś odcinek w tv od razu przełączałam kanał bo nie mogłam patrzeć jak Merlin po raz kolejny ratuje Artura, tylko po to, żeby i tak potem umarł "bo smok tak powiedział i tak ma być". Dopiero niedawno się z nim przeprosiłam i zaczęłam oglądać poszczególne odcinki :).

ocenił(a) serial na 1
HarryFanka

Ten spasiony zwyrodnialec zasłużył na o wiele boleśniejszą śmierć. Szkoda, że wykitował tak szybko. A jego zaprzedany diabłu przydupas też powinien zginąć za wieloletnie ochranianie zbrodniarzy z Camelotu.

ocenił(a) serial na 9
PaulKellerman

Hahaha :D. Jesteś świetny :D. Zawsze można się uśmiać czytając twoje wypowiedzi :P.

ocenił(a) serial na 1
HarryFanka

Lepsze to niż wielbienie łajdaków.

ocenił(a) serial na 8
HarryFanka

Ja do tej pory focha mam. xDDD

SaiRIthy

Ja totalnie się nie spodziewałam takiego zakończenia. Serial był na tyle lekki i luźno oparty na legendzie arturiańskiej, że byłam gotowa raczej na zakończenie w stylu "i rządził długo i szczęśliwie" albo "do zobaczenia w następnym sezonie", Serio to zakończenie spadło na mnie tak niespodziewanie, że już dzisiaj nie zasnę (właśnie to obejrzałam przed chwilą :P), tylko będę siedzieć i przeżywać. Nawet Gwaine jakoś tak po drodze niespodziewanie umarł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones