PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=170289}

Przygody Timmy'ego

The Fairly OddParents
6,5 5 242
oceny
6,5 10 1 5242
Przygody Timmy'ego
powrót do forum serialu Przygody Timmy'ego

Kiedyś nawet lubiłem ten serial, ale nie widzę w nim nic ciekawe a nawet uważam , że przekazuje antywzorce.
Czego tak naprawdę uczy ten serial ? Czy ma jakieś przesłanie? Żadnego
Nie każdy serial go ma, ale serial jest (z serii na serię coraz bardziej) oparty tylko na ośmieszaniu i dokopywaniu tytułowemu Timiemu. Humor w nim zawarty jest poniżej wszelkiej krytyki.
I do tego postać i postawa rodziców Timmiego:
Przecież to jakieś potwory, bez serca.

ocenił(a) serial na 5
kuperkowo

Nie zapomnij, że sam Timmy nie jest święty. Jest samolubny, zachowuje się jak rozpuszczony szczyl. Oczywiście, ma chwile przebłysku i życzy sobie czegoś co pomoże innym. Ale w 99% wypowiadane życzenie ma tylko spełnić jego kolejną zachciankę. W odcinku w którym rodzice się dowiedzieli, że ma Cosmo i Vandę. Jego mama miała do niego ogromny żal nie tylko o to, że ich okłamał ale też, że miał magiczne stworki spełniające każde życzenie i nie zażyczył sobie niczego co pomogło by np. mamie w obowiązkach i ułatwiło pracę w domu. No bo po co? Jeżdżenie odrzutowym autem i i kolejką górską jest ważniejsze.

christinearron

No niby tak, ale i tak serial przekazuje antywzorce. I to nie tylko rodzice Timmiego ale też on sam. Do tego te paskudna animacja. Aż się sam sobie dziwię, że kiedyś to oglądałem. Ot taki amerykański chłam.

kuperkowo

Jak dla mnie jest to coś więcej niż tylko "amerykański chłam". Faktycznie przedstawia dzieciom antywzorce, ale jest to satyra. Można zauważyć, że kreskówka ta wyśmiewa wszystko. Zaczynając od samolubnego dziecka, kończąc na głupich politykach i absurdalności postaci fikcyjnych. Nie jest to całkiem pozbawione sensu, faktycznie dziecko tego nie zauważy i będzie tylko myślało o tym jak to fajnie byłoby mieć wróżków. I to jest najlepszy przykład jak samolubstwa dzieci, które ta bajka właśnie wyśmiewa. Wiem, że to trochę dziwne interpretować bajkę, ale jak widać nie każda słuuży tylko komercji i ogłupianiu.

Neroix

W pewnym sensie się zgodzę. Pierwsze serie były nawet udane a pomysły na niektóre odcinki były ciekawe i śmieszne. Moim zdaniem serial ,,skończył się'' wraz z pojawieniem się Poofa. Bardziej nudnej i zbędnej postaci chyba nigdy nie widziałem.
Może serial nie jest aż tak bardzo zły, ale potrafię wymienić dużo lepszych kreskówek i raczej nie zaliczyłbym jej do grona ,,najlepszych''.
Co do tej ironii to czy dzieci ją wyczują ? Można przedstawić to w bardziej subtelny sposób . Patrz np.: ,,Fineasz i Ferb'' czy choćby ,,Animaniacy''.

kuperkowo

Jesteś śmieszny, Kuperkowiec!

Michal_Dunski

Znaczy się kiedyś nawet lubiłem te kreskówkę, ale jak ostatnio obejrzałem sobie jakiś nowy odcinek to w sumie zacząłem się zastawiać za co ją kiedyś lubiłem. Może to nowe odcinki są słabsze ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones