PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606321}

Rafaela

7,9 15
ocen
7,9 10 1 15
Rafaela
powrót do forum serialu Rafaela

Moja opinia

ocenił(a) serial na 8

według mnie świetna telenowela zupełnie inna niż te co oglądałam do tej pory;) tylko tytułowa Rafaela mnie trochę irytuje.

Kasia_Piesik1990

Wiesz może, czy gdzieś po polsku można ją obejrzeć? ;)

ocenił(a) serial na 8
nata

no wlaśnie niestety nie. ja oglądam ja po hiszpańsku. te oglądanie w oryginale procentuje bo coraz więcej rozumiem;)

Kasia_Piesik1990

W takim razie jest gdzieś w necie do obejrzenia ta telka po hiszpańsku? Pewnie nic nie zrozumiem, ale co tam ;)

ocenił(a) serial na 8
nata

normalnie na youtube ale chyba tam tylko jednego odcinka nie ma bo narusza prawa autorskie Televisy;) z tego co się orientuję to we fragmencie bohaterka ogląda inną telkę

Kasia_Piesik1990

dzięki ;)

ocenił(a) serial na 8
nata

nie ma za co;) zmieniony nick czy mi się wydaję?

Kasia_Piesik1990

Nie, nick mam ten sam od kilku lat ;) ale możesz kojarzyć mnie z forum o Kotce, bo tam ostatnio pisałyśmy ;)

ocenił(a) serial na 8
nata

pewnie tak;) z kotki można zrobić niezły komiks jak się ktoś postara;) wiesz przeczucia wizje magia ogrom absurdu;) aż strach było oglądać kolejny odcinek w obawie że gdzieś am pojawi się mały japończyk skaczący 3 metry do góry albo Harry Potter;)

Kasia_Piesik1990

haha xd jakby potraktować Kotkę jako komedię to mógłby to być hit ;p tyle razy ile się śmiałam z tych wszystkich głupotek i absurdów, że żadna komedia mnie ostatnio tak nie rozbawiła ;) a magia w Kotce była... pamiętasz czary mary Rity jak chciała wyleczyć Pabla po postrzale w głowę? ;P czekałam tylko, aż jakiś szaman za krzaków nie wyskoczy ;d

ocenił(a) serial na 8
nata

jak na komedie trochę jest za dziwna;) ale na komiks by się nadała;) po co szaman miał wyskoczyć jak sama Rita za dwóch starcza?;) toć ona wszystko dosłownie wszystko w punkt przepowiadała tylko ludziska źle jest słowa interpretowali

Kasia_Piesik1990

Może i masz rację, że jako komiks byłoby to lepsze ;p ale taki fantasy ;p

ocenił(a) serial na 8
nata

Kotka zmieniająca się w prawdziwego kota Lorenza z wydłużającą się szyją (a propo tej żyrafy z zoo)... albo Palbo z tą kreskówkową miną gdy ktoś z niego robi głupka;)

Kasia_Piesik1990

haha xd dobre ;p z takim komiksem mogłybyśmy odnieść sukces ;)

ocenił(a) serial na 8
nata

no wiesz z takim materiałem wyjściowym to nie byłoby nic dziwnego;)

Kasia_Piesik1990

Pewnie tak, choć coś bym tam pozmieniała ;)

ocenił(a) serial na 8
nata

no dawaj pomysły zobaczymy jaką mamy wyobraźnię;)

Kasia_Piesik1990

Trzymam się wspomnianej wcześniej wersji fantasy ;)
Najpierw ograniczyłabym rolę Pabla, bo tej jego miny więcej nie zniosę i chętnie zamieniłabym go na jakiegoś szczura czy innego gryzonia ;p a dlaczego szczur? Bo ich nie znoszę ;p

ocenił(a) serial na 8
nata

ale mi zbyt dobrze się kojarzą;) (myśl RATATUJ) dla mnie lepszy byłby chomik;)

Kasia_Piesik1990

Rzeczywiście Ratatuj, cofam szczura ;)
Ja lubię chomiki xd a może żaba? Boję się ich, brzydzę i nie znoszę.

ocenił(a) serial na 8
nata

ja wiem może nie szczur ale kurdupel ze szczurzym uzębieniem i ogonem?

Kasia_Piesik1990

Oo... całkiem niezły pomysł :) to co dalej? Bo ja bym zdecydowanie zwiększyła rolę Mariano.

ocenił(a) serial na 8
nata

i dała więcej scen w jak to moja mama zgrabnie ujeła ''bluzach o 2 numery za małych'' (chodzi o klatę);)

Kasia_Piesik1990

Co jak co, nieźle się w nich prezentował xd i najlepiej ze wszystkich wyglądał ;)
Nadal nie mogę przeboleć, że to nie on ostatecznie związał się z Esmerdą, tylko ten Pablo :/

ocenił(a) serial na 8
nata

taka jest niestety konwencja telenowel... tak samo w Brzyduli (oryginalną mogę oglądać bez przerwy) facet jaja sobie z głównej bohaterki zrobił a ona głupa ślub z nim wzieła. Esmeralda niby taka zaradna życiowo a tu klops wybrała tego gorszego chociaż czasem miała przebłyski rozumu

Kasia_Piesik1990

Szkoda, że ostatecznie te przebłyski nic nie dały :/ Ale rozumiem, taka konwencja, narzekać już nie będę. Chociaż mogli nieco urozmaicić tę historię.

ocenił(a) serial na 8
nata

na to widocznie za wcześnie ;) ja bym dała w scenie ślubu coś takiego Esmeralda patrzy na Pabla przypomina sobie pierwszy ślub potem kłótnie poen wspólne chwile z Marianem to jak mówił że chciałby być dobrym ojcem dla jej dzieci potem akcja "zadzieram kiecę i lecę" i mogliby jej nawet szukać przez kolejne 100 odcinków byle kolejny ślub był z Marianem

Kasia_Piesik1990

Ej... całkiem niezły twist by wyszedł ;) zdecydowanie popieram taki scenariusz. Byleby tylko była z Mariano xd

ocenił(a) serial na 8
nata

tylko lorenza nie miałaby nic do roboty;) niezły twist by wyszedł gdyby Mariano okazał się synem Cichego a Kotka córką męża Mariana z Felą;)

Kasia_Piesik1990

Lorenza chodziłaby i tylko powtarzała "maldita gata". Ten pomysł też niezły, choć coś z Pablem trzeba by było zrobić, bo też by się tylko plątał bez celu.
Widzę, że świetnie się odnajdujesz w tych telenowelowych klimatach ;)

ocenił(a) serial na 8
nata

toć ja kocham telenowele;) mimo że czasem są kiczowate ale mówiąc szczerze tv ma być rozrywką które daje radość a w telkach jest wszystko;)

ocenił(a) serial na 8
Kasia_Piesik1990

miało być męża Lorenzy;)

Kasia_Piesik1990

Domyśliłam się o kogo chodzi xd
Ja swego czasu oglądałam chyba wszystkie telenowele jakie leciały w tv. Potem przestałam i jakiś czas temu znów zaczęłam oglądać xp Lubię w nich te intrygi (niekiedy głupie), happy endy najczęściej zakończone ślubem i generalnie to co mi dostarczają podczas ich oglądania, czyli czystą rozrywkę ;)

ocenił(a) serial na 8
nata

a ile ''pracy'' jest w szukaniu nieścisłości;) ostatnio wyłapałam że w jednym odcinku Brzyduli Daniela Valencie nazwali Danielem Valdez;) Może to głupie ale gdy coś takiego wyłapie mam frajdę

Kasia_Piesik1990

Ja zawsze jak oglądam film czy serial to staram się wyłapać takie głupotki typu inne buty, inne ułożenie przedmiotów w tej samej scenie itd. ;) potem taka radość xd

ocenił(a) serial na 8
nata

rozumiem o co chodzi;) w telkach jest takie pole do popisu;)

kojarzysz Brzydule z Armandem Mendozą i Beatriz Pinzon? jak tak to zdradzę Tobię moją koncepcję na rozwiązanie ej historii

Kasia_Piesik1990

Pewnie, że kojarzę ;)

ocenił(a) serial na 8
nata

w momencie gdybym tak jak ona dowiedziała się o fakcie ''uwiedzenia dla firmy'' poprosiła o inny gabinet zerwałabym z kolesiem dała fałszywy raport by mieć więcej czasu na zemstę udała się do wizażysty i stylisty a potem na randki wychodziłabym z pracy za każdym razem z innym;) w końcu po przemianie nie miałaby problemu nawet z poderwaniem Daniela;) a końcem nie byłby ślub tylko ujawnienie prawdziwej sytuacji firmy i triumfalne (jako właścicielka) wyjście z budynku po uprzednim poinformowaniu że Armando i Mario mogą pakować manatki

ocenił(a) serial na 8
Kasia_Piesik1990

z podanie przyczyny decyzji;)

Kasia_Piesik1990

Widzę, że masz wszystko dokładnie przemyślane :)
Taka konwencja, więc na końcu musiał być ślub i musiała mu wybaczyć. Jakby nie patrzeć dziewczyna się zakochała, a on to podstępnie wykorzystał.

ocenił(a) serial na 8
nata

ale przy moim zakończeniu można by było liczyć na porządną kontynuację ze ślubem na końcu;) bo EcoModa to była porażka

ocenił(a) serial na 8
Kasia_Piesik1990

a propo kontunuacji zobaczyłabym Kotkę2 gdzie skupiliby się na Marianie taki spin-off

Kasia_Piesik1990

Też bym chętnie to zobaczyła. Pod warunkiem, że daliby mu jakąś fajną historię z fajną dziewczyną. A nie jak ta blondyna z ostatniego odcinka.

ocenił(a) serial na 8
nata

do niego pasują brunetki;) mała aluzja

Kasia_Piesik1990

Tej kontynuacji już nie oglądałam, więc nawet nie orientuję się o co tam chodziło.

ocenił(a) serial na 8
nata

Betty dla mnie stała się kopią Marceli jeżeli chodzi o charakter... a jak się fiołkowała gdy po 3 latach zobaczyła Francuza;/ (od dwóch miesięcy oglądam ysblf na okrągło - wszystkie odcinki obejrzałam jakieś 5 razy jak nie lepiej)

Kasia_Piesik1990

Obejrzałam raz, może dwa. Ostatnio postanowiłam odświeżyć sobie "Rebelde", ale na youtubie brakuje odcinków, więc trochę utknęłam. Znasz może tę telkę?

ocenił(a) serial na 8
nata

ja Brzydulę oglądam gdy jest mi smutno a mam zły okres w życiu więc leci prawie na okrągło już sam dźwięk mnie uspokaja

no jeszcze nie i nie wiem czy sens jest sie do niej zabierać

Kasia_Piesik1990

Dlaczego nie? Co prawda jest sporo odcinków, chyba ok. 400, ale fajnie się to ogląda. Kilka lat temu leciało na tv4.

ocenił(a) serial na 8
nata

wtedy to ja nie miałam tv4;) po za tym odkryłam że tam są telki dopiero jak emitowali po raz pierwszy po długim czasie zbuntowanego

Kasia_Piesik1990

A gdzie oglądasz Brzydulę? Gdzieś w necie jest? Nigdy nie szukałam, ale może sobie odświeżę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones